Aihearkisto: Kilpailut

Leiskun tiistain hallikisojen tulokset

Kankaanpään seudun Leiskun hallikisat 21.11.2017.
T3-4: 20m sähköaika / vauhditon pituus
Elliida Helkamäki        1) 5,45    1)1,09
Hilla Viitasalo              2) 5,77    2) 0,90
Venla Koota                 3) 7,36    3) 0,51
P3-4:
Samuel Sten                1) 4,98     1) 1,16
Martti Ruuhimäki       2) 5,11     3) 1,05
Elias Vilander              3) 5,23      4) 1,03
Niilo Karvonen            4) 5,29     1) 1,16
Sulo Vehkamäki          5) 6,92     5) 0,94
T5:
Lotta Heininen            1) 4,60     2) 1,30
Juudit Ylikoski              2) 4,77    1) 1,36
Esteri Talonen             2) 4,77    6) 1,04
Siiri Ruuhimäki            4) 4,82    4) 1,20
Venla Niiniharju          5) 5,17    5) 1,07
Maisa Lahti                  6) 5,24   10) 0,78
Iida Granholm             7) 5,65     7) 1,02
Aino Niiniharju            8) 5,88     9) 0,90
Anna-Leena Ihanamäki9) 6,78  3) 1,22
Selma Ranta                10) 7,02   8) 0,96
P5:
Viljo Viitasalo                1) 4,83    1) 1,22
Valtteri Kivinen             2) 5,21    2) 1,21
Oula Marttila                7) 5,27     3) 1,16
Topias Snåre                 3) 5,88    4) 1,03
Lari Lilja                         4) 5,91    7) 0,95
Aku Kangasniemi         5) 6,09    6) 1,00
Daniel Yliluoma            6) 6,26    4) 1,03
T6 :
Sofia Vanhatalo             1) 4,24    5) 1,14
Juulia Harjunen             2) 4,27    6) 1,12
Matilda Helkamäki        3) 4,61    3) 1,30
Sofia Lehtimäki              4) 4,79    2) 1,31
Josefiina Kalliomäki       5) 4,91    4) 1,17
Hilda Rintamäki             6) 5,21    1) 1,32
P6:
Emil Isometsä                 1) 4,11     2) 1,50
Leevi Leppihalme           1) 4,11     4) 1,41
Iisakki Levula                   3) 4,36     1) 1,59
Benjamin Paajanen        4) 4,38     6) 1,23
Viljo Vehkamäki               5) 4,50     5) 1,27
Paavo Peltonen               6) 4,71     3) 1,46
Miikka Koota                    7) 4,89     6) 1,23
Kaarlo Haapala                8) 5,22     8) 1,20
P7: juoksu 20m sähköaika v-ton pituus kuula
Jussi Ryynänen                1) 3,78      8) 1,50    3) 3,98
Luukas Vilander               2) 3,99     2) 1,66    4) 3,81
Terno Nyman                   3) 4,07     10)1,49   7) 3,51
Vesperi Laino                   4) 4,12     3) 1,61     2) 4,36
Tuomas Saarijoki             5) 4,22     1) 1,70    1) 4,72
Kalle Harjunen                 5) 4,22     3) 1,61 –
Otto Karvonen                 7) 4.23     9) 1,46     5) 3,76
Niilo Ranta                        8) 4,48     5) 1,58    10)2,74
Juho Huhtanen                9) 4,78     11)1,22    9) 2,98
Jiro Vanhatalo                 10) 4,83     6) 1,57    8) 3,44
Eetu Vanhatalo               11) 5,05     6) 1,57    6) 3,70
T7:
Wivian Orpana                1) 4,34     1)1,45     1) 3,78
T8:
Siiri Heininen                  1) 3,75     1) 1,72      2) 4,67
Veera Niemi                    2) 3,79     6) 1,51      6) 2,89
Emma Uusi-Rajasalo      3) 3,91     3) 1,62     3) 4,44
Victoria Kalliomäki         4) 3,93     4) 1,61      4) 4,20
Elsa Rantanen                 5) 3,97     7) 1,45      5) 3,33
Iida Korkeamäki             6) 4,10     5) 1,57      7) 2,78
Anna Saine                      7) 4,18     2) 1,63      1) 5,61
T9
Senja Pakkanen             1) 3,63     1) 1,81     1) 5,24
Annika Konu                   2) 3,91     2) 1,76
T10
Kerttu Heininen             1) 3,44      5) 1,69    3) 4,95
Peppi Lehtinen               2) 3,48     1) 2,02     5) 4,55
Eevi Keskitalo                  3) 3,56     2) 1,97 ¨
Elli Isometsä                    4) 3,59     3) 1,95     1) 7,00
Silvia Toivonen                5) 3,66     6) 1,65     2) 5,90
Venla Raukola                 6) 3,85     4) 1,85     4) 4,94
T11
Pinja Pakkanen               1) 3,53     1)  2,13    1) 7,39
Sofia Kurumaa                2) 3,56     3) 1,92     5) 4,96
Olivia Levula                    3) 3,59     2) 1,97     2) 6,63
Daniela Kalliomäki         4) 4,33          –           4) 5,31
Aino Rajahalme              5) 4,57      4) 1,48     3) 6,10
P8:
Eino Isometsä                  1) 3,76     1) 1,86     1) 4,61
Veeti Leppihalme            2) 4,00     3) 1,46     3) 2,20
Atte Kähkönen                 3) 4,02     2) 1,54          –
Frans Helkamäki             4) 4,97     4) 1,20     2) 2,58
P9:
Rasmus Heiniluoma        1) 3,31      1) 2,15    1) 5,90
Kristian Somelar              2) 3,95      2) 1,78     2) 4,69
Oskari Helkamäki            3) 4,15      3) 1,54     3) 4,68
P11:
Rami Tuominen               1) 3,54     1) 2,09    1) 8,89
Henri Saunaluoma          2) 3,59     2) 1,83    4) 497
Ilpo Alhola                        3) 3,66     2) 1,83    3) 5,49
Miro Santahuhta             4) 3,94     4) 1,67    2) 5,66
P12:
Olli Alhola                         1) 3,61     1) 2,07    1) 6,02
P13
Mikael Lähteenmäki       1) 3,06    1) 2,71   2) 10,56
Kosti Saine                       2) 3,14     2) 2,67   1) 11,47
Mikko Vesterbacka         3) 3,22     4) 2,33    7) 6,35
Elias Kurumaa                 4) 3,26     3) 2,42    3) 8,82
Pietari Kiviranta               5) 3,28     6) 2,19    6) 7,65
Elias Sairio                        6) 3,40     5) 2,23    4) 8,39
Eemil Sairio                      7) 3,83     7) 2,05    5) 7,90
T12
Aada Joensuu                   1) 3,48     1) 2,19    1) 6,25
Lara Peltoniemi                2) 3,56
Emma Korkeamäki          3) 3,64     2) 1,82    2) 4.44
T13
Sofia Väisänen                 1) 3,22     1) 2,30     1) 8,12
Jenni-Maria Jäniskangas 2) 3,39     2) 2,26     2) 7,57
T14
Jenna Järvinen                  1) 3.27    4) 2,16     3) 6,93
Emilia Pyysalo                  2) 3.30    3) 2,19     2) 7,00
Maria Juhala                     3) 3,31    2) 2,29     1) 8,54
Eeva Alhola                      4) 3,34     1) 2,35     4) 6,05
T15
Ruut Nieminen                1) 3,39     1) 2,23     1) 9,10

Tuloksia

5.9. Kaupungin mestaruuskisat, Tampere

Pyry Santahuhta juoksi toiseksi miesten 100 metrillä ennätyksellään 11,40 (0.8).

6.9.  Satakunnan piirin otteluhuipentuma, Pori

Mikael voitti, Ruutille ja Siirille pronssia

P13 4-ottelu Mikael Lähteenmäen kultaa: 60maj 10,15/575p, kuula 10,08/478p, korkeus 135/335p, 800m 2.27,59/443p, yhteensä 1831p.
T15 5-ottelu Ruut Nieminen pronssia: 80maj 13,71/496, pituus 3.84/243, keihäs 22.96/ 257, korkeus 130/299p, 800m 2.39,46/ 322, yhteensä 1617p
 
T12 4-ottelu Siiri Pein  pronssia: 60maj 11,80/350p, pituus 3.78/ 234p, kuula 9.43/440p, 800m/3.06,06/ 169, yht,1193p
T13 4-ottelu Jenny-Maria Jäniskangas 4) T13 4-ottelu; 60maj 12,20 -0.2/313p, pituus 3,89/251p, kuula 7,91/353p, 800m 2,56,91/209p yht. 1126p
T14  5-ottelu  Maria Juhala
 4)  80maj 15,75/314p, pituus 3.78/234p, keihäs 21.82,/241p, korkeus   130/299p, 800m 2.49,03/253p, yhteensä1341

T10 3-ottelu Julia Alanen 13) 60m 10,75/158, pituus 2,77 /104, kuula 5,90,/244, yht. 506p

P9 3-ottelu Leevi Pein (8v) 16)  40m 7,28/191p, pituus 3,04/133p, kuula 4.89/192p yhteensä 516

 

Niinisalon tulokset

Alla tämän illan OmaSP:n ja Vatajankosken Sähkön kanssa järjestetyn yleisurheiluillan juoksun ja pallonheiton tulokset.

Kuvat >>
 

P4 40m
1) Eemil Eloranta 10,94
2) Elias Vilander 12,08
3) Sulo Vehkamäki 12,77
4) Nooa Linnola 12,97
5) Kaapo Pesonen 13,07
6) Mico Lahtinen 13,32
7) Vilho Vanhatalo 14,34
8) Eeli Uusi-Rajasalo 15,18
9) Lukas Järvinen 15,56
10) Timi Knuutila 18,38
11) Anselmi Heikkilä 19,64
12) Jouni Heino 20,95
13) Matti Virolainen 21,78
14) Kasper Betnaz 36,86

Loppukilpailu erä 1
1) Eemil Eloranta 10,94
2) Eeli Uusi-Rajasalo 15,18
3) Anselmi Heikkilä 19,64
4) Kasper Betnaz 36,86

Loppukilpailu erä 2
1) Sulo Vehkamäki 12,77
2) Kaapo Pesonen 13,07
3) Mico Lahtinen 13,32
4) Lukas Järvinen 15,56

Loppukilpailu erä 3
1) Vilho Vanhatalo 14,34
2) Matti Virolainen 21,78

Loppukilpailu erä 4
1) Elias Vilander 12,08
2) Nooa Linnola 12,97
3) Timi Knuutila 18,38
4) Jouni Heino 20,95

T4 40m
1) Elle Autio 10,86
2) Erin Jämiäluoma 10,87
3) Hilla Viitasalo 12,11
4) Maija Mäkinen 12,46
5) Jenna Puputti 13,01
6) Leea Luukkonen 13,05
7) Olivia Hakala 14,90
8) Inkeri Uusitalo 15,24
9) Pihla Korpela 15,51
10) Helmi Mato-Oja 15,99
11) Emmi Lehtinen 16,29
12) Veera Kallio 18,69
13) Seela Kerola 20,07
14) Saga Sivula 21,95
15) Nanna Pasanen 23,60
16) Julia Alahonko 30,04
17) Helmiina Lähteenmäki 42,21
18) Anni Virolainen 43,49
19) Venla Koota 50,97
20) Venla Viinamäki 52,66

Loppukilpailu erä 1
1) Leea Luukkonen 13,05
2) Helmi Mato-Oja 15,99
3) Veera Kallio 18,69
4) Seela Kerola 20,07

Loppukilpailu erä 2
1) Jenna Puputti 13,01
2) Pihla Korpela 15,51
3) Nanna Pasanen 23,60
4) Julia Alahonko 30,04

Loppukilpailu erä 3
1) Hilla Viitasalo 12,11
2) Olivia Hakala 14,90
3) Helmiina Lähteenmäki 42,21
4) Venla Viinamäki 52,66

Loppukilpailu erä 4
1) Maija Mäkinen 12,46
2) Inkeri Uusitalo 15,24
3) Emmi Lehtinen 16,29
4) Saga Sivula 21,95

Loppukilpailu erä 5
1) Elle Autio 10,86
2) Erin Jämiäluoma 10,87
3) Anni Virolainen 43,49
4) Venla Koota 50,97

P4 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Elias Vilander 8,39
8,39

2) Martti Ruuhimäki 7,23
7,23

3) Eemil Eloranta 6,39
6,39

4) Sulo Vehkamäki 5,71
5,71

5) Juho Heino 5,58
5,58

6) Vilho Vanhatalo 4,68
4,68

7) Matti Virolainen 3,81
3,81

8) Kaapo Pesonen 3,55
3,55

9) Nooa Linnola 3,53
3,53

10) Timi Knuutila 3,07
3,07

11) Lukas Järvinen 3,02
3,02

12) Jasu Jämiä 2,50
2,50

13) Mico Lahtinen 2,39
2,39

14) Eeli Uusi-Rajasalo 2,17
2,17

15) Jouni Heino 1,57
1,57

16) Tomas Lähteenmäki 1,04
1,04

T4 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Hilla Viitasalo 4,28
4,28

2) Saga Sivula 4,15
4,15

3) Jenna Puputti 3,95
3,95

4) Elle Autio 3,82
3,82

5) Seela Kerola 3,34
3,34

6) Pihla Korpela 3,20
3,20

7) Maija Mäkinen 2,97
2,97

8) Inkeri Uusitalo 2,83
2,83

8) Veera Kallio 2,83
2,83

10) Helmi Mato-Oja 2,68
2,68

11) Erin Jämiäluoma 2,56
2,56

12) Leea Luukkonen 2,36
2,36

12) Olivia Hakala 2,36
2,36

14) Venla Viinamäki 2,30
2,30

15) Anni Virolainen 1,78
1,78

16) Emmi Lehtinen 1,60
1,60

17) Nanna Pasanen 1,40
1,40

18) Venla Koota 0,10
0,10

P5 40m
1) Luka Sten KanksLei 8,87
2) Juho Viljanen KanksLei 9,17
3) Hugo Hakala 9,62
4) Viljami Heikkilä 9,86
5) Iisakki Uusitalo 9,90
6) Patrick Ylinen 9,93
7) Viljo Viitasalo KanksLei 10,07
8) Jere Esala 11,18
9) Lari Lilja KanksLei 11,33
10) Daniel Yliluoma 11,46
11) Niko Tomann 12,28
12) Lauri Saarijoki 13,81

Loppukilpailu erä 1
1) Iisakki Uusitalo 9,90
2) Patrick Ylinen 9,93
3) Lari Lilja KanksLei 11,33

Loppukilpailu erä 2
1) Luka Sten KanksLei 8,87
2) Juho Viljanen KanksLei 9,17
3) Jere Esala 11,18

Loppukilpailu erä 3
1) Viljami Heikkilä 9,86
2) Daniel Yliluoma 11,46
3) Lauri Saarijoki 13,81

Loppukilpailu erä 4
1) Hugo Hakala 9,62
2) Viljo Viitasalo KanksLei 10,07
3) Niko Tomann 12,28

T5 40m
1) Lotta Heininen KanksLei 9,59
2) Dina Kopra 10,01
3) Annaleena Ihanamäki 10,27
3) Juulit Ylikoski 10,27
5) Friia Äpätti 10,40
6) Essi Lähteenmäki 10,56
7) Esteri Talonen KanksLei 10,83
8) Emilia Kangasniemi 10,96
9) Iida Granholm 11,62

Loppukilpailu erä 1
1) Dina Kopra 10,01
2) Emilia Kangasniemi 10,96
3) Iida Granholm 11,62

Loppukilpailu erä 2
1) Annaleena Ihanamäki 10,27
2) Essi Lähteenmäki 10,56
3) Esteri Talonen KanksLei 10,83

Loppukilpailu erä 3
1) Lotta Heininen KanksLei 9,59
2) Juulit Ylikoski 10,27
3) Friia Äpätti 10,40

P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Viljami Heikkilä 15,50
15,50

2) Luka Sten KanksLei 10,85
10,85

3) Juho Viljanen KanksLei 9,97
9,97

4) Viljo Viitasalo KanksLei 9,31
9,31

5) Jere Esala 7,75
7,75

6) Hugo Hakala 6,01
6,01

7) Daniel Yliluoma 5,45
5,45

8) Niko Tomann 5,39
5,39

9) Lauri Saarijoki 5,13
5,13

10) Iisakki Uusitalo 4,55
4,55

10) Lari Lilja KanksLei 4,55
4,55

12) Patrick Ylinen 2,16
2,16

Patrik Laine

T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Esteri Talonen KanksLei 7,10
7,10

2) Lotta Heininen KanksLei 6,97
6,97

3) Essi Lähteenmäki 5,36
5,36

4) Dina Kopra 5,02
5,02

5) Juulit Ylikoski 4,72
4,72

6) Siiri Ruuhimäki 4,13
4,13

7) Friia Äpätti 3,12
3,12

8) Iida Granholm 1,53
1,53

P6 40m
1) Emil Isometsä KanksLei 8,39
2) Eemeli Hietaoja 8,43
3) Nikolai Latvajärvi 8,54
4) Eemil Autio 8,69
5) Eelis Votshenko 8,85
6) Viljo Vehkamäki KanksLei 8,92
7) Juho Kuuskoski KanksLei 9,02
8) Emil Betnaz 9,14
9) Benjamin Paajanen KanksLei 9,26
10) Arn Myllymäki 9,57
11) Roni Järvinen 9,65
12) Eetu Lehtinen 10,39

Loppukilpailu erä 1
1) Nikolai Latvajärvi 8,54
2) Viljo Vehkamäki KanksLei 8,92
3) Emil Betnaz 9,14
4) Benjamin Paajanen KanksLei 9,26

Loppukilpailu erä 2
1) Eelis Votshenko 8,85
2) Roni Järvinen 9,65
3) Eetu Lehtinen 10,39

Loppukilpailu erä 3
1) Emil Isometsä KanksLei 8,39
2) Eemil Autio 8,69

Loppukilpailu erä 4
1) Eemeli Hietaoja 8,43
2) Juho Kuuskoski KanksLei 9,02
3) Arn Myllymäki 9,57

T6 40m
1) Tilda Jaakkola 8,39
2) Aada Kuusjärvi KanksLei 8,50
3) Juulia Harjunen 8,67
4) Mila Halminen KanksLei 8,81
5) Amanda Jämiäluoma 9,12
6) Vilja Kivioja 9,29
7) Aliisa Ryynänen 10,11
8) Saara Kallio 10,60

Loppukilpailu erä 1
1) Juulia Harjunen 8,67
2) Mila Halminen KanksLei 8,81
3) Aliisa Ryynänen 10,11
4) Saara Kallio 10,60

Loppukilpailu erä 2
1) Tilda Jaakkola 8,39
2) Aada Kuusjärvi KanksLei 8,50
3) Amanda Jämiäluoma 9,12
4) Vilja Kivioja 9,29

P6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Eelis Votshenko 16,00
16,00

2) Arn Myllymäki 13,53
13,53

3) Viljo Vehkamäki KanksLei 13,09
13,09

4) Emil Isometsä KanksLei 10,79
10,79

5) Emil Betnaz 10,60
10,60

6) Nikolai Latvajärvi 10,00
10,00

7) Juho Kuuskoski KanksLei 9,79
9,79

8) Eetu Lehtinen 9,14
9,14

9) Samu Kangasniemi 8,71
8,71

10) Roni Järvinen 8,62
8,62

11) Eemeli Hietaoja 8,50
8,50

12) Eemil Autio 7,36
7,36

T6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Jasmin Asis 8,80
8,80

2) Aada Kuusjärvi KanksLei 7,60
7,60

3) Aliisa Ryynänen 7,54
7,54

4) Saara Kallio 7,17
7,17

5) Vilja Kivioja 6,25
6,25

6) Juulia Harjunen 4,49
4,49

P7 40m
1) Vesperi Laino KanksLei 7,91
2) Daniel Tuori 8,17
3) Luukas Vilander 8,31
4) Jussi Ryynänen 8,33
5) Tuomas Saarijoki 8,44
6) Mahdi Kobani 9,04
7) Kalle Harjunen 9,09
8) Edriss Ozbek 9,17
9) Oskari Talonen KanksLei 9,34
10) Leo Vuorela 12,21

Loppukilpailu erä 1
1) Luukas Vilander 8,31
2) Jussi Ryynänen 8,33
3) Mahdi Kobani 9,04
4) Oskari Talonen KanksLei 9,34

Loppukilpailu erä 2
1) Daniel Tuori 8,17
2) Edriss Ozbek 9,17
3) Leo Vuorela 12,21

Loppukilpailu erä 3
1) Vesperi Laino KanksLei 7,91
2) Tuomas Saarijoki 8,44
3) Kalle Harjunen 9,09

T7 40m
1) Veera Pasanen 8,20
2) Iisa Äpätti 8,27
3) Viivi Pasanen 8,63
4) Hilma Mato-Oja 9,16
5) Jenny Ylikoski 9,21
6) Annastiina Hakanen 10,32

Loppukilpailu erä 1
1) Iisa Äpätti 8,27
2) Hilma Mato-Oja 9,16
3) Jenny Ylikoski 9,21
4) Annastiina Hakanen 10,32

Loppukilpailu erä 2
1) Veera Pasanen 8,20
2) Viivi Pasanen 8,63

P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Jussi Ryynänen 16,90
16,90

2) Luukas Vilander 16,17
16,17

3) Daniel Tuori 13,61
13,61

4) Tuomas Saarijoki 13,12
13,12

5) Oskari Talonen KanksLei 12,08
12,08

6) Kalle Harjunen 11,38
11,38

7) Leo Vuorela 4,85
4,85

T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Iisa Äpätti 18,80
18,80

2) Hilma Mato-Oja 15,07
15,07

3) Viivi Pasanen 13,36
13,36

4) Veera Pasanen 11,28
11,28

5) Jenny Ylikoski 8,07
8,07

6) Annastiina Hakanen 5,68
5,68

P8 40m
Loppukilpailu
1) Eino Isometsä KanksLei 7,43
2) Daniel Paajanen KanksLei 8,18
3) Atte Kähkönen 8,21
4) Mahdi Jamaldin 9,96

T8 40m
1) Siiri Heininen KanksLei 7,75
2) Veera Niemi KanksLei 7,79
3) Anni Kanniainen 8,12
4) Inari Uusitalo KanksLei 8,19
5) Alina Mustaniemi 8,36
6) Aada Votshenko KanksLei 8,37
7) Elsa Hietaoja 9,01
8) Homeyra Sinjei 9,92

Loppukilpailu erä 1
1) Veera Niemi KanksLei 7,79
2) Aada Votshenko KanksLei 8,37
3) Elsa Hietaoja 9,01

Loppukilpailu erä 2
1) Anni Kanniainen 8,12
2) Homeyra Sinjei 9,92

Loppukilpailu erä 3
1) Siiri Heininen KanksLei 7,75
2) Inari Uusitalo KanksLei 8,19
3) Alina Mustaniemi 8,36

P8 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Eino Isometsä KanksLei 24,06
24,06

2) Daniel Paajanen KanksLei 17,92
17,92

3) Pyry Kivioja 16,58
16,58

4) Frans Jaakkola 12,54
12,54

5) Atte Kähkönen 6,50
6,50

T8 Pallonheitto
Loppukilpailu
1) Aada Votshenko KanksLei 25,42
25,42

2) Siiri Heininen KanksLei 24,00
24,00

3) Alina Mustaniemi 20,07
20,07

4) Hawraa Abdulahed 12,46
12,46

5) Inari Uusitalo KanksLei 10,74
10,74

6) Anni Kanniainen 10,10
10,10

7) Hilma Latvajärvi 9,71
9,71

8) Veera Niemi KanksLei 9,38
9,38

9) Elsa Hietaoja 8,23
8,23

P9 40m
1) Rasmus Heiniluoma KanksLei 6,81
2) Aleksi Kuusjärvi 7,37
3) Jere Peltomäki KanksLei 7,39
4) Jesse Alahonko 7,75
5) Kristian Somelar KanksLei 8,06
6) Hugo Mato-Oja 8,24
7) Mohamed Jaagoob 8,83
8) Heikki Hakkarainen 9,35

Loppukilpailu erä 1
1) Aleksi Kuusjärvi 7,37
2) Jesse Alahonko 7,75
3) Hugo Mato-Oja 8,24
4) Heikki Hakkarainen 9,35

Loppukilpailu erä 2
1) Rasmus Heiniluoma KanksLei 6,81
2) Jere Peltomäki KanksLei 7,39
3) Kristian Somelar KanksLei 8,06
4) Mohamed Jaagoob 8,83

T9 40m
Loppukilpailu
1) Jenna Tarvainen NoormNo 7,59
2) Hauraa Asis 8,62

P11 60m
1) Abdallah Al Shamari 10,37
2) Iivari Uusitalo KanksLei 10,39
3) Jasin Nadhim 10,50
4) Julius Salokangas 10,54
5) Mohamed Tammu 10,84
6) Eppu Helkamäki 11,15
7) Shahin Mahmoudi 11,58
8) Miro Santahuhta KanksLei 11,61
9) Ali Rafie 11,65
10) Ali Al Shamari 11,81

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,8
1) Iivari Uusitalo KanksLei 10,39
2) Jasin Nadhim 10,50
3) Eppu Helkamäki 11,15

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,6
1) Abdallah Al Shamari 10,37
2) Mohamed Tammu 10,84
3) Ali Rafie 11,65
4) Ali Al Shamari 11,81

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,7
1) Julius Salokangas 10,54
2) Shahin Mahmoudi 11,58
3) Miro Santahuhta KanksLei 11,61

T11 60m
1) Kerttu Heininen KanksLei 9,65
2) Siiri Laino KanksLei 9,92
3) Elli Isometsä KanksLei 10,29
4) Sirje Karvanen 10,53
5) Fanni Kyösti 10,80

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1) Sirje Karvanen 10,53
2) Fanni Kyösti 10,80

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1) Kerttu Heininen KanksLei 9,65
2) Siiri Laino KanksLei 9,92
3) Elli Isometsä KanksLei 10,29

P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Mikael Lähteenmäki KanksLei 8,63
2) Eetu Heiniluoma KanksLei 8,66
3) Elias Sairio KanksLei 8,99

T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1) Aada Joensuu KanksLei 9,86
2) Shila Rafi KanksLei 10,48
3) Parwaneh Ozbek KanksLei 10,62

Tämän illan (5.9.) Niinisalon tapahtuman alustava aikataulu

Ao. linkistä voit ladata illan alustavan aikataulun.  Huomaa, että se on ohjeellinen ja pieniä muutoksia varmasti tulee – olethan ajoissa paikalla, niin päästään vauhtiin heti. Viime hetken jälki-ilmoittautumisia aina joitakin tulee, ja kun ne saadaan alta pois ja lisättyä listoille, päästään liikkumaan!

Aikataulu

Kilpailijat palkitaan heti juoksun/heiton jälkeen, mutta ohjelmaa erilaisten rastien muodossa jatkuu aina klo 20 asti!