Aihearkisto: Piirihuipentumat Kankaanpäässä

la – su 21.7.-22.7.2012 Piirihuipentuma Kankaanpäässä t/p 9-15-v

Seurojen nuorisotyö näkyy – Hienoja tuloksia nuorten piirihuipentumassa.

Lähes neljäsataa nuorta kilpaili kahden päivän aikana Kankaanpäässä piirihuipentumassa. Kisoissa syntyi piiriennätyksiä ja Suomen ennätys.  Myös seuran mukana olleet nuoret menestyivät hienosti.  Sunnuntaina puuskittainen tuuli haittasi jonkin verran suorituksia, mutta sade alkoi ropista vasta kisojen päättymisen jälkeen.

4 kultaa voittivat Netta-Nana ja Eelis hyvin tuloksin.

Netta-Nana Mäkkylä  voitti kaikki T 15 heittolajit: kuula, moukari, kiekko ja keihäs

Eelis Hirvinen voitti P14 100m, 100 maj, 200 maj, korkeuden.

1. päivän tulokset

 

2. päivän tulokset

 

 

Kaikki Leiskulaisten sijoitukset kootusti alla

1. kilpailupäivä

P15 800 m             	Loppukilpailu
  1. Mikael Tammisto   	2.15,73

P14 100 m        	Loppukilpailu
                    Tuuli: +1,6
  1. Eelis Hirvinen   	13,17

P14 200 m aj   	Loppukilpailu
                     Tuuli: +1,1
  1. Eelis Hirvinen   	30,39

P13 60 m      	Loppukilpailu
                     Tuuli: +1,7
  3. Pyry Santahuhta  	8,25

P13 60 m          	Alkuerät
  4. Pyry Santahuhta  	8,53
  9. Leo Granat      	9,47

P13 1000 m         	Loppukilpailu
  1. Elias Karvanen    	3.16,01
  3. Juho Kuusikoski  	3.18,24

P13 Seiväs   	Loppukilpailu
  1. Pyry Santahuhta	210

P12 1000 m   	Loppukilpailu
  3. Tuomas Kuusikoski 	3.59,88

P11 60 m            	Loppukilpailu
  1. Eero Hirvinen   	8,93

P11 60 m       	Alkuerät
  2. Eero Hirvinen   	9,18

P11 Pituus         	Loppukilpailu
 6. Eero Hirvinen      	3,99                

P11 Kuula          	Loppukilpailu
 10. Lenni Pyysalo   	6,04

P10 60 m             	Loppukilpailu
  2. Aleksi Joensuu   	9,45
  4. Henri Hirvinen  	9,85

P10 60 m            	Alkuerät
  2. Aleksi Joensuu   	9,59
  4. Henri Hirvinen  	9,87

P10 1000 m         	Loppukilpailu
  2. Aleksi Joensuu   	3.36,25
  6. Topias Tammisto   	3.55,22

P10 Pituus         	Loppukilpailu
  5. Henri Hirvinen  	3,47                

P9 40 m            	Alkuerät
 12. Rami Tuominen  	7,45

P9 Pituus    	Loppukilpailu
 17. Tino Dahl      	2,91                

T15 Kiekko   	Loppukilpailu
  1. Netta-Nana Mäkkylä 	37,93

T15 Moukari    	Loppukilpailu
  1. Netta-Nana Mäkkylä 	34,25

T14 100 m     	Loppukilpailu
  7. Emilia Tuomiluoma 	15,30

T14 100 m        	Alkuerät
  7. Emilia Tuomiluoma	15,50
  8. Alma Antila   	16,11

T14 Kolmiloikka  	Loppukilpailu
  8. Emilia Tuomiluoma 	7,88 +1,8           

T13 60 m       	Alkuerät
  9. Maj Virko   	9,09

T13 1000 m     	Loppukilpailu
  2. Heli Tuominen    	3.51,97
  4. Maj Virko   	4.13,45

T13 Korkeus  	Loppukilpailu
  2. Jonna Jaakkola  	130

T13 Pituus   	Loppukilpailu

  9. Heli Tuominen  	4,10 +2,1  3,94 +1,5

T13 Moukari   	Loppukilpailu
  2. Jonna Jaakkola 	27,30

T12 60 m   	Loppukilpailu
                     Tuuli: +3,8
  4. Heini Lipponen  	9,08

T12 60 m    	Alkuerät
  4. Heini Lipponen 	9,22

T12 Korkeus  	Loppukilpailu
  3. Heini Lipponen  	110

T12 Pituus    	Loppukilpailu
  4. Annika Hohkuri 	3,83 +3,8  3,81 +1,9

T12 Moukari 	Loppukilpailu
  2. Janita Vähäkoski  	12,67

T12 Keihäs    	Loppukilpailu
  4. Annika Hohkuri  	21,49

T11 60 m   	Loppukilpailu
  7. Salla Myllymäki  	9,73

T11 60 m     	Alkuerät
  7. Salla Myllymäki  	9,70
  9. Mari Tuominen   	9,84

T11 Kuula   	Loppukilpailu
  5. Mari Tuominen   	7,62

T10 60 m  	Alkuerät
 18. Sanna Vähäkoski  	11,06
 19. Iida Oksanen    	11,24

T10 Kiekko 	Loppukilpailu
  6. Sanna Vähäkoski	9,51

T9 40 m   	Loppukilpailu
  7. Emilia Pyysalo  	7,37

T9 40 m      	Alkuerät
  3. Emilia Pyysalo  	7,30
 10. Sonja Peltomäki  	7,50

T9 Korkeus   	 Loppukilpailu
  4. Emilia Pyysalo
2. kilpailupäivä

P15 Korkeus  	Loppukilpailu
  2. Jonni Pyysalo  	155

P15 Moukari   	Loppukilpailu
  1. Aaron Kangas 	53,35

P14 100 m aj    	Loppukilpailu
                     Tuuli: -2,0
  1. Eelis Hirvinen 	16,09

P14 Korkeus    	Loppukilpailu
  1. Eelis Hirvinen   	165

P13 200 m     	Loppukilpailu
  2. Pyry Santahuhta   	28,06
  4. Juho Kuusikoski   	29,21

P13 Korkeus     	Loppukilpailu
  1. Pyry Santahuhta   	145

P13 Pituus      	Loppukilpailu
  7. Leo Granat   	3,55 -1,5           

P12 200 m      	Loppukilpailu
  5. Tuomas Kuusikoski 	34,45

P12 Korkeus    	Loppukilpailu
  3. Luukas Vainionpää	120

P11 150 m     	Loppukilpailu
  3. Eero Hirvinen   	22,27

P11 Korkeus   	Loppukilpailu

  3. Eero Hirvinen   	125

P10 150 m     	Loppukilpailu

  3. Aleksi Joensuu  	24,31
  6. Henri Hirvinen   	25,58

P10 60 m aj       	Loppukilpailu
  4. Aleksi Joensuu  	12,90

P10 Korkeus        	Loppukilpailu
  2. Henri Hirvinen  	110

P9 1000 m        	Loppukilpailu
  6. Rami Tuominen    	4.15,70

P9 Junnukeihäs     	Loppukilpailu
13. Rami Tuominen     	12,14

T15 Pituus    	Loppukilpailu
  2. Reetta Lehtonen   	4,27 -0,9           

T15 Kuula     	Loppukilpailu
  1. Netta-Nana Mäkkylä	11,30
  3. Reetta Lehtonen 	9,73

T15 Keihäs      	Loppukilpailu
  1. Netta-Nana Mäkkylä	35,97

T14 Pituus    	Loppukilpailu
  8. Emilia Tuomiluoma	3,73 -0,6           

T13 60 m aj    	Loppukilpailu
  3. Heli Tuominen 	12,31

T13 Kuula      	Loppukilpailu
  1. Jonna Jaakkola  	11,55

T13 Kiekko        	Loppukilpailu
  2. Jonna Jaakkola   	30,24
  3. Heli Tuominen   	19,59

T12 200 m           	Loppukilpailu
 14. Janita Vähäkoski 	38,17

T12 60 m aj          	Loppukilpailu
  2. Annika Hohkuri   	11,82

T12 Seiväs          	Loppukilpailu
  1. Heini Lipponen  	220

T12 Kiekko          	Loppukilpailu
  6. Annika Hohkuri   	19,53
  9. Janita Vähäkoski	10,17

T11 150 m         	Loppukilpailu
  6. Salla Myllymäki 	24,84

T11 Pituus         	Loppukilpailu                      
  4. Salla Myllymäki  	3,87                
  6. Mari Tuominen    	3,72                

T11 Keihäs       	Loppukilpailu
 3. Mari Tuominen 	18,64

T10 60 m aj       	Loppukilpailu
 13. Sanna Vähäkoski 	15,25

T10 Pituus       	Loppukilpailu
 13. Iida Oksanen    	3,10                
 18. Sanna Vähäkoski 	2,80                

T9 150 m     	Loppukilpailu
 23. Sonja Peltomäki  	30,10

T9 Pituus  	Loppukilpailu
 8. Emilia Pyysalo   	3,02                
 19. Sonja Peltomäki  	2,84                

T9 Kuula     	Loppukilpailu
  8. Emilia Pyysalo

22.7.2012 Piirihuipentuma Kankaanpäässä t/p 9-15-v 2. päivän tulokset

2. päivä

Piirihuipentuma

Kankaanpään keskuskenttä

22.7.2012

TULOKSET

P15 300 m Loppukilpailu

1. Tommi Peltola NoormNo 40,47 2. Aleksi Nieminen PorinTa 45,06 Lauri Virtanen PorinYU DNS

P15 100 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -2,0

1. Antti Perttula PunkalKu 15,92 2. Aleksi Nieminen PorinTa 16,22

P15 2000 m Loppukilpailu

1. Vili Kaunisto VammsVoi 7.25,70 2. Jori Ala-Aho NoormNo 7.54,80

P15 Korkeus Loppukilpailu

1. Mathias Mikkonen PunkalKu 155 140 145 150 155 160 O XO O O XXX 2. Jonni Pyysalo KanksLei 155 145 150 155 160 O O XXO XXX

P15 Kolmiloikka Loppukilpailu

Miko Lammi NoormNo DNS Lauri Virtanen PorinYU DNS

P15 Kiekko Loppukilpailu

Aaron Kangas KanksLei DNS Valtteri Mattila KanksLei DNS

P15 Moukari Loppukilpailu

1. Aaron Kangas KanksLei 53,35 – 51,14 52,69 – 53,35 – Valtteri Mattila KanksLei DNS

P14 300 m Loppukilpailu

1. Riku Peltomaa PorinYU 46,17 2. Eero Helppolainen PorinTa 49,41 Matti Painilainen PorinTa DNS

P14 100 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -2,0

1. Eelis Hirvinen KanksLei 16,09 2. Eero Eriksson UlvST 18,53 Oskari Eskola SäkU DNS

P14 2000 m Loppukilpailu

1. Joel Rajamäki UlvST 8.03,94

P14 Korkeus Loppukilpailu

1. Eelis Hirvinen KanksLei 165 150 155 160 165 168 XO O O XXO XXX 2. Eero Eriksson UlvST 155 140 145 150 155 160 O O O XXO XXX 3. Teemu Saarinen NakkVire 140 120 125 130 140 145 O O O O XXX

P14 Kolmiloikka Loppukilpailu

1. Riku Peltomaa PorinYU 10,73 +1,1 10,06 10,73 10,48 X 10,26 10,48 +2,1 +1,1 -0,4 -0,9 -1,8 2. Joel Rajamäki UlvST 7,33 +1,0 7,33 X – – X – +1,0

P14 Kiekko Loppukilpailu

1. Teemu Saarinen NakkVire 22,17 18,40 21,45 – 21,10 22,17 21,62 2. Juho Tuominen 19,68 17,22 – – 16,97 19,68 13,03 Kilpailun ulkopuolella Timi Riento NoormNo 35,78 28,60 35,78 – – – –

P14 Moukari Loppukilpailu

1. Oskari Eskola SäkU 34,68 30,05 – – – 34,68 –

P13 200 m Loppukilpailu

Tuuli: +0,5

1. Eelis Sillanpää KiukKi 26,95 2. Pyry Santahuhta KanksLei 28,06 3. Kalle Kompuinen SäkU 28,37 4. Juho Kuusikoski KanksLei 29,21 5. Joni Ojala LavKi 29,23 6. Eemil-Oskari Oras PorinYU 32,24 7. Elias Karvanen KanksLei 32,33 8. Aleksi Inkinen VammsVoi 32,40

P13 60 m aj Loppukilpailu

Tuuli: +0,1

1. Eetu Syystö PorinYU 10,51 2. Ville Tähtinen PorinYU 10,61 3. Santeri Välimäki NoormNo 10,65 4. Valtteri Oinonen VammsVoi 10,69 5. Aaro Haikonen UlvST 11,60 6. Juho Taipalmaa UlvST 13,52

P13 Korkeus Loppukilpailu

1. Pyry Santahuhta KanksLei 145 130 135 140 145 150 O O O O XXX 2. Ville Tähtinen PorinYU 145 115 120 125 130 135 140 145 150 O – XO O O O XXO XXX 3. Aleksi Inkinen VammsVoi 135 105 110 115 120 125 130 135 140 O O O O XXO O XO XXX

P13 Pituus Loppukilpailu

1. Valtteri Oinonen VammsVoi 5,03 +0,6 4,64 4,62 4,93 4,81 X 5,03 -4,0 -1,2 -0,6 -2,8 +0,6 2. Joni Ojala LavKi 4,83 -0,6 4,83 4,41 4,35 4,52 4,39 4,67 -0,6 -1,1 -0,6 -2,5 +1,5 +1,2 3. Eetu Syystö PorinYU 4,64 -1,1 3,99 4,64 4,56 4,27 X X -1,9 -1,1 -1,0 -3,0 4. Santeri Välimäki NoormNo 4,61 -2,4 4,58 4,53 4,61 4,60 4,42 4,56 -2,1 -1,1 -2,4 -3,0 +0,9 -0,6 5. Kalle Kompuinen SäkU 4,14 -1,7 X 4,09 4,02 4,14 X X +2,5 -4,6 -1,7 6. Hermanni Hakasuo LauttLu 3,85 +0,9 X X X 3,85 X X +0,9 7. Leo Granat KanksLei 3,55 -1,5 3,29 3,55 3,37 3,38 X 3,13 -1,4 -1,5 -2,6 -4,0 +0,2 Aleksi Joutsenlahti KiikKi DNS

P13 Moukari Loppukilpailu

1. Timi Riento NoormNo 41,78 38,22 – – – 37,98 41,78 2. Teijo Lahdenperä NoormNo 25,04 – 24,12 23,25 25,04 – 24,83

P13 Keihäs Loppukilpailu

1. Eelis Sillanpää KiukKi 48,50 48,50 42,24 38,84 40,92 47,80 48,02 2. Hermanni Hakasuo LauttLu 41,08 36,04 40,17 39,67 41,08 – – 3. Timi Riento NoormNo 32,80 32,80 – 31,67 28,36 – – 4. Aleksi Joutsenlahti KiikKi 32,68 30,50 31,79 31,72 31,20 31,12 32,68 5. Teijo Lahdenperä NoormNo 32,34 31,48 30,73 32,34 31,18 – 6. Juho Taipalmaa UlvST 20,21 14,15 18,05 15,21 20,21 17,58 –

P12 200 m Loppukilpailu

Tuuli: +0,3

1. Leevi Vihtalahti NoormNo 29,31 2. Oskari Kärki LauttLu 31,42 3. Asseri Välimäki NoormNo 33,40 4. Oliver Mutta KiukKi 33,80 5. Tuomas Kuusikoski KanksLei 34,45 6. Samuel Takala NoormNo 34,73

P12 60 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -2,9

1. Niko Nissilä UlvST 11,42 2. Joonatan Junkkala VammsVoi 11,71 3. Sami Siro ParkU 14,28

P12 Korkeus Loppukilpailu

1. Joonatan Junkkala VammsVoi 135 115 120 125 130 135 140 O XO XO XO O XXX 2. Kasper Leander PorinYU 130 110 115 120 125 130 135 O O O XO O XXX 3. Luukas Vainionpää KanksLei 120 110 115 120 125 O O O XXX 3. Asseri Välimäki NoormNo 120 105 110 115 120 125 O O O O XXX 5. Oliver Mutta KiukKi 115 100 105 110 115 120 O O O O XXX

P12 Pituus Loppukilpailu

1. Leevi Vihtalahti NoormNo 4,69 -0,5 X 4,20 4,33 3,21 X 4,69 -2,1 -0,8 -1,6 -0,5 2. Niko Nissilä UlvST 4,38 -0,4 4,36 4,16 4,31 4,38 X 4,23 +0,6 -0,6 -0,4 -0,4 +0,6 3. Sami Siro ParkU 3,42 -0,8 3,27 3,19 2,99 3,42 3,10 3,28 +1,2 +1,1 -0,4 -0,8 -1,8 +0,9 Luukas Vainionpää KanksLei DNS

P12 Moukari Loppukilpailu

1. Markus Alajoki VammsVoi 30,36 28,08 28,06 30,36 27,67 – – 2. Aki Halme NoormNo 27,93 20,28 – – – 27,93 – 3. Mikael Haapaniemi VampU 25,20 – – 23,20 23,30 – 25,20 4. Niko Peltola PorinYU 20,40 20,23 20,08 – – 19,49 20,40 Kilpailun ulkopuolella Heikki Leveelahti VirtU 34,67 34,35 – 34,67 – 34,10 30,09 Oskari Lahtinen NoormNo 41,76 X 39,70 41,76 38,70 41,26 –

P12 Keihäs Loppukilpailu

1. Markus Alajoki VammsVoi 38,85 38,85 34,52 – – – – 2. Mikael Haapaniemi VampU 35,98 33,69 – – – 35,98 35,62 3. Niko Peltola PorinYU 34,77 – 29,48 34,27 30,10 – 34,77 4. Aki Halme NoormNo 34,57 26,57 – – 34,24 32,18 34,57 5. Aleksi Aromaa NoormNo 27,78 26,40 27,46 27,78 23,13 26,65 – 6. Oskari Kärki LauttLu 26,32 – 25,89 26,32 26,26 22,99 25,22 7. Samuel Takala NoormNo 19,11 16,30 16,57 17,62 15,04 16,47 19,11 8. Kasper Leander PorinYU 15,30 14,66 15,30 – – – – Kilpailun ulkopuolella Heikki Leveelahti VirtU 33,58 29,36 33,58 – Leevi Vihtalahti NoormNo 36,80 36,80 29,98 33,54

P11 150 m Loppukilpailu

1. Pyry Willman NoormNo 21,79 2. Juho Kaasalainen PorinYU 22,15 3. Eero Hirvinen KanksLei 22,27 4. Juho Tuuri MerikI 23,28 5. Aapo Karvinen VammsVoi 23,51 6. Kalle Pämppi EurajVei 23,68 7. Jaakko Juusela NoormNo 23,85 8. Pekka Kokki PorinTa 24,40 9. Mikael Hellman UlvST 24,47 10. Julle Virtanen VammsVoi 24,49 11. Teemu Ojaniitty NakkVire 25,29 12. Riku Koskinen PorinYU 25,57 13. Paavo Kojo VampU 26,39 Olli Nieminen PorinYU DNS Kilpailun ulkopuolella Jeremy Rouvali TuUL 22,57

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Eero Hirvinen KanksLei 22,27 2. Kalle Pämppi EurajVei 23,68 3. Jaakko Juusela NoormNo 23,85 4. Pekka Kokki PorinTa 24,40 5. Julle Virtanen VammsVoi 24,49 Olli Nieminen PorinYU DNS Kilpailun ulkopuolella Jeremy Rouvali TuUL 22,57

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Pyry Willman NoormNo 21,79 2. Juho Kaasalainen PorinYU 22,15 3. Juho Tuuri MerikI 23,28 4. Aapo Karvinen VammsVoi 23,51 5. Mikael Hellman UlvST 24,47 6. Teemu Ojaniitty NakkVire 25,29 7. Riku Koskinen PorinYU 25,57 8. Paavo Kojo VampU 26,39

P11 60 m aj Loppukilpailu

Tuuli: 0,0

1. Pyry Willman NoormNo 11,05 2. Daniel Mannila PorinYU 11,54 3. Julle Virtanen VammsVoi 11,64 4. Mikael Hellman UlvST 13,24 5. Riku Koskinen PorinYU 13,45 Kilpailun ulkopuolella Jeremy Rouvali TuUL 12,00

P11 Korkeus Loppukilpailu

1. Lauri Ruohomaa LauttLu 130 105 110 115 120 125 128 130 134 O O O O O O O XXX 2. Aapo Karvinen VammsVoi 125 105 110 115 120 125 128 O O O O XO XXX 3. Eero Hirvinen KanksLei 125 105 110 115 120 125 128 O O O XO XO XXX 4. Leevi Törölä UlvST 120 100 105 110 115 120 125 O O O O O XXX 4. Jaakko Juusela NoormNo 120 100 105 110 115 120 125 O O O O O XXX 6. Eemeli Rantaneva MerikI 115 095 100 105 110 115 120 O O O O XO XXX 7. Julius Walli NoormNo 095 085 090 095 100 O XO O XXX Oskari Lahtinen NoormNo DNS Daniel Mannila PorinYU DNS

P11 Keihäs Loppukilpailu

1. Eemeli Rantaneva MerikI 35,95 33,46 34,76 35,95 32,40 30,63 X 2. Juho Kaasalainen PorinYU 30,41 26,33 25,35 26,43 25,72 28,10 30,41 3. Oskari Lahtinen NoormNo 29,32 28,20 28,86 29,27 29,32 26,88 28,81 4. Lauri Ruohomaa LauttLu 28,14 X 23,95 27,78 24,73 23,35 28,14 5. Kalle Pämppi EurajVei 27,66 26,71 23,64 20,68 21,32 27,66 25,71 6. Jesper Kallio VammsVoi 26,97 26,52 26,96 24,25 26,97 26,56 24,94 7. Tommi Vuohijoki HarjavJy 24,72 22,33 23,25 23,60 23,80 22,27 24,72 8. Sami Joutsenlahti KiikKi 23,64 23,64 21,93 21,15 X 20,19 23,43 9. Matias Järvenpää UlvST 22,92 21,06 19,83 22,92 10. Joel Toiviainen VammsVoi 22,45 22,45 22,22 21,46 11. Julius Walli NoormNo 21,20 20,77 21,20 18,39 12. Santeri Mannelin KiikKi 20,28 20,28 X 16,23 13. Paavo Kojo VampU 20,19 20,19 18,09 X 14. Leevi Törölä UlvST 17,18 X 17,18 15,62 15. Teemu Ojaniitty NakkVire 12,03 12,03 10,75 X Olli Nieminen PorinYU DNS

P10 150 m Loppukilpailu

1. Patrik Jakonen PorinYU 23,42 2. Arttu Syystö PorinYU 24,29 3. Aleksi Joensuu KanksLei 24,31 4. Frans Hakasuo LauttLu 24,93 5. Vili Mäkinen NakkVire 25,18 6. Henri Hirvinen KanksLei 25,58 7. Jeremias Saukola VammsVoi 26,28 8. Joosu Iisakkala PorinYU 27,01 9. Junno Inna VammsVoi 27,59 10. Johannes Kiviranta NoormNo 28,22 11. Joni Mikola UlvST 28,57 12. Kim Välimäki VammsVoi 29,86 13. Elmeri Eskola SäkU 30,26

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Vili Mäkinen NakkVire 25,18 2. Henri Hirvinen KanksLei 25,58 3. Jeremias Saukola VammsVoi 26,28 4. Joosu Iisakkala PorinYU 27,01 5. Junno Inna VammsVoi 27,59 6. Johannes Kiviranta NoormNo 28,22 7. Elmeri Eskola SäkU 30,26

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Patrik Jakonen PorinYU 23,42 2. Arttu Syystö PorinYU 24,29 3. Aleksi Joensuu KanksLei 24,31 4. Frans Hakasuo LauttLu 24,93 5. Joni Mikola UlvST 28,57 6. Kim Välimäki VammsVoi 29,86

P10 60 m aj Loppukilpailu

1. Joonas Lakkamäki NakkVire 10,95 2. Patrik Jakonen PorinYU 12,32 3. Miro Lehtinen VammsVoi 12,78 4. Aleksi Joensuu KanksLei 12,90 5. Mikael Engblom UlvST 13,65 6. Iivari Willman NoormNo 13,78 7. Aki Huhtala UlvST 13,96 8. Vili Mäkinen NakkVire 14,20 9. Junno Inna VammsVoi 14,99 10. Elmeri Eskola SäkU 15,03

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Joonas Lakkamäki NakkVire 10,95 2. Aleksi Joensuu KanksLei 12,90 3. Aki Huhtala UlvST 13,96 4. Junno Inna VammsVoi 14,99 5. Elmeri Eskola SäkU 15,03

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Patrik Jakonen PorinYU 12,32 2. Miro Lehtinen VammsVoi 12,78 3. Mikael Engblom UlvST 13,65 4. Iivari Willman NoormNo 13,78 5. Vili Mäkinen NakkVire 14,20

P10 Korkeus Loppukilpailu

1. Jeremias Saukola VammsVoi 113 090 095 100 105 110 113 116 XO O O XO O XXO XXX 2. Henri Hirvinen KanksLei 110 100 105 110 113 O O O XXX 3. Aki Huhtala UlvST 105 080 085 090 095 100 105 110 O O O O O O XXX 4. Joni Mikola UlvST 105 080 085 090 095 100 105 110 O O O O O XO XXX 5. Mikael Engblom UlvST 090 080 085 090 095 O O O XXX

P10 Keihäs Loppukilpailu

1. Frans Hakasuo LauttLu 32,79 32,14 30,69 27,72 28,96 32,79 X 2. Iiro Setälä PorinYU 27,63 27,63 24,65 24,75 24,22 22,53 21,21 3. Joonas Lakkamäki NakkVire 25,99 24,24 25,15 25,81 25,22 24,43 25,99 4. Iivari Willman NoormNo 23,08 18,70 20,80 X 21,30 20,12 23,08 5. Johannes Kiviranta NoormNo 20,76 19,51 19,27 16,99 19,50 16,80 20,76 6. Arttu Syystö PorinYU 20,05 19,98 20,05 20,00 X 19,55 17,60 7. Akseli Mäkinen PorinYU 18,67 16,17 16,68 15,71 14,99 15,91 18,67 8. Joosu Iisakkala PorinYU 18,07 17,11 15,38 16,27 18,07 16,70 14,77 9. Kim Välimäki VammsVoi 15,64 15,64 10,48 14,16 10. Juho Peltola PorinYU 13,01 11,63 13,01 11,08

P9 150 m Loppukilpailu

1. Ilmari Välimäki NoormNo 24,31 2. Severi Mäenpää NakkVire 25,76 3. Nuutti Murtojärvi LauttLu 26,31 4. Petteri Vihtalahti NoormNo 26,74 5. Henrik Lehtinen LauttLu 27,08 6. Ville Pääkkönen VammsVoi 27,31 7. Jan Laine NakkVire 27,81 8. Jarkko Inberg PorinYU 27,87 9. Elmeri Lehtinen LauttLu 28,17 10. Eero Sakari VammsVoi 28,54 11. Petrus Jakonen PorinYU 28,73 12. Saku Koivusalo UlvST 28,85 13. Ville Harju PorinYU 28,90 14. Akseli Jokinen NoormNo 29,08 15. Santeri Oinonen VammsVoi 29,19 16. Ilmo Haikonen UlvST 29,88 17. Jesse Tuominen UlvST 30,09 18. Pietari Kiviranta NoormNo 30,40

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Ilmari Välimäki NoormNo 24,31 2. Nuutti Murtojärvi LauttLu 26,31 3. Petteri Vihtalahti NoormNo 26,74 4. Petrus Jakonen PorinYU 28,73 5. Santeri Oinonen VammsVoi 29,19 6. Jesse Tuominen UlvST 30,09

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Severi Mäenpää NakkVire 25,76 2. Ville Pääkkönen VammsVoi 27,31 3. Elmeri Lehtinen LauttLu 28,17 4. Ville Harju PorinYU 28,90 5. Ilmo Haikonen UlvST 29,88 6. Pietari Kiviranta NoormNo 30,40

Erä 3 Tuuli: 0,0

1. Henrik Lehtinen LauttLu 27,08 2. Jan Laine NakkVire 27,81 3. Jarkko Inberg PorinYU 27,87 4. Eero Sakari VammsVoi 28,54 5. Saku Koivusalo UlvST 28,85 6. Akseli Jokinen NoormNo 29,08

P9 1000 m Loppukilpailu

1. Elmeri Lehtinen LauttLu 3.55,35 2. Kasperi Willman NoormNo 4.04,94 3. Nuutti Murtojärvi LauttLu 4.05,30 4. Ville Pääkkönen VammsVoi 4.05,47 5. Ville Harju PorinYU 4.14,42 6. Rami Tuominen KanksLei 4.15,70 7. Jaakko Lakkamäki NakkVire 4.22,80 8. Erkka Maine LauttLu 4.22,84 9. Markus Maja LavKi 4.55,17 Jan Laine NakkVire DNS Jarkko Inberg PorinYU DNS

P9 Korkeus Loppukilpailu

1. Saku Koivusalo UlvST 095 070 080 085 090 095 100 O O O O O XXX 2. Jesse Tuominen UlvST 085 070 075 080 085 090 O O O O XXX 3. Justus Walli NoormNo 080 070 075 080 085 O XO O XXX Kilpailun ulkopuolella Juho Leveelahti VirtU 085 070 075 080 085 090 O O XO O XXX

 

P9 Junnukeihäs Loppukilpailu

1. Ilmari Välimäki NoormNo 21,36 20,39 21,36 21,34 20,89 20,32 20,42 2. Onni Hartikainen VammsVoi 21,20 19,62 17,98 19,43 21,20 17,68 19,22 3. Severi Mäenpää NakkVire 19,18 18,41 17,32 18,42 13,06 19,18 17,43 4. Henrik Lehtinen LauttLu 18,73 16,26 14,34 15,93 18,73 12,99 13,26 5. Erkka Maine LauttLu 18,39 16,84 17,84 15,94 16,20 17,67 18,39 6. Petteri Vihtalahti NoormNo 17,27 17,27 14,26 13,92 14,76 14,76 13,48 7. Markus Maja LavKi 17,12 13,71 11,43 17,12 13,71 12,70 12,72 8. Kasperi Willman NoormNo 16,25 14,54 16,25 15,95 12,10 13,28 15,80 9. Valtteri Hujo VammsVoi 16,12 15,64 15,37 16,12 10. Eero Sakari VammsVoi 13,53 10,98 11,92 13,53 11. Justus Walli NoormNo 12,30 12,30 11,31 10,85 12. Akseli Jokinen NoormNo 12,18 12,18 8,03 9,58 13. Rami Tuominen KanksLei 12,14 12,14 9,89 9,65 14. Jarkko Inberg PorinYU 11,91 11,90 11,91 10,02 15. Santeri Oinonen VammsVoi 9,38 9,38 8,05 8,08 16. Pietari Kiviranta NoormNo 9,17 9,17 7,84 6,17 Kilpailun ulkopuolella Mikko Saukkokoski IkaalU 20,33 15,49 17,02 20,33 Juho Leveelahti VirtU 15,30 15,30 14,52 13,98 Kilpailun ulkopuolella Antton Hellberg SeinäjSU 15,80 14,45 14,69 15,80

T15 300 m Loppukilpailu

1. Katri Helttula VammsVoi 45,19 2. Mariia Vasara PorinYU 45,53 3. Erika Alander PorinTa 46,81 4. Anu Kukkonen PorinYU 47,27 Emmi Hiltunen MerikI DNS

T15 80 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -1,4

1. Katri Helttula VammsVoi 13,25 2. Emilia Riitaoja NoormNo 13,59 3. Erika Alander PorinTa 13,90 4. Venla Haunia HonkajsU 14,43 5. Mariia Vasara PorinYU 15,24

T15 2000 m Loppukilpailu

1. Nelli Nordlund EurajVei 6.51,77

T15 Pituus Loppukilpailu

1. Annika Godin KokemKV 4,31 +0,6 X 4,12 4,31 4,31 4,11 4,24 -1,0 +0,6 +0,6 +1,0 -0,8 2. Reetta Lehtonen KanksLei 4,27 -0,9 X X 4,02 X 4,27 X -0,5 -0,9 3. Anu Kukkonen PorinYU 4,05 -0,5 3,87 3,77 X 3,86 3,84 4,05 -1,7 -1,0 +1,4 -1,6 -0,5 4. Emmi Hiltunen MerikI 4,02 -3,3 3,95 3,89 4,02 3,90 X 3,23 -1,5 +1,4 -3,3 -2,7 -0,8 Tuulia Lohivuo KanksLei DNS

T15 Kuula Loppukilpailu

1. Netta-Nana Mäkkylä KanksLei 11,30 11,30 X 10,98 10,89 X X 2. Venla Haunia HonkajsU 10,51 9,74 10,51 8,01 9,69 9,51 8,87 3. Reetta Lehtonen KanksLei 9,73 X X 9,73 9,45 9,10 9,73

T15 Keihäs Loppukilpailu

1. Netta-Nana Mäkkylä KanksLei 35,97 35,95 – 33,57 32,20 35,97 –

T14 300 m Loppukilpailu

1. Jenni Walli NoormNo 44,17 2. Eveliina Poukka PorinTa 48,10 3. Jenna Jalonen VammsVoi 49,61 Emilia Tuomiluoma KanksLei DNS Taija Lankinen NoormNo DNS Anniina Hakala PorinYU DNS

T14 80 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -2,2

1. Ella Junnila VammsVoi 13,36 2. Jenni Lope NoormNo 13,58 3. Jenni Walli NoormNo 13,63 4. Janina Keronen VammsVoi 13,95 5. Veera Tuominen KokemKV 14,20 6. Emilia Inna VammsVoi 16,82 Annika Savolainen LauttLu DNF Taija Lankinen NoormNo DNS

T14 2000 m Loppukilpailu

1. Riina Tainio EurRai 7.51,37 2. Jenna Jalonen VammsVoi 8.12,52 Anniina Hakala PorinYU DNS Kilpailun ulkopuolella Aino Vehkaoja SeinäjSU 7.32,03

T14 Seiväs Loppukilpailu

1. Pinja Koivumäki LauttLu 270 230 240 250 260 270 280 O XO O XO O X 2. Sanna Tuominen PorinYU 160 130 150 160 170 XO O O XXX

T14 Pituus Loppukilpailu

1. Janina Laine PorinYU 4,72 -0,6 4,44 4,68 4,72 4,46 4,50 4,47 -0,9 -0,7 -0,6 -0,7 -1,0 +0,4 2. Ella Junnila VammsVoi 4,56 -0,9 4,56 4,31 4,30 X 4,34 X -0,9 -1,8 +0,4 -0,9 3. Janina Keronen VammsVoi 4,53 -1,6 X X X X 4,48 4,53 +1,0 -1,6 4. Eveliina Poukka PorinTa 4,36 -0,2 X 4,36 4,23 4,34 4,22 X -0,2 -0,3 -0,6 -1,2 5. Jenni Lope NoormNo 4,29 -0,4 X 4,18 4,29 2,22 X 3,53 -1,5 -0,4 -0,3 -2,1 6. Emilia Inna VammsVoi 4,12 -0,5 4,08 4,08 3,86 3,90 3,57 4,12 -1,5 +0,5 -0,4 -1,5 +0,2 -0,5 7. Aune-Maija Penttinen PorinYU 3,83 -0,5 3,59 3,69 3,83 3,82 3,74 3,74 -1,4 -1,8 -0,5 -0,8 -0,8 -0,7 8. Emilia Tuomiluoma KanksLei 3,73 -0,6 3,54 3,73 3,70 3,71 3,67 3,16 -0,5 -0,6 +0,6 -0,7 +1,0 +0.8

T14 Kuula Loppukilpailu

1. Katja Mäkelä KokemKV 9,72 9,70 9,72 9,30 9,11 9,14 9,54 2. Janina Laine PorinYU 9,30 8,14 X 8,92 9,30 8,70 X 3. Fanni Anttoora VammsVoi 8,55 8,11 8,55 8,35 8,53 7,53 8,02 4. Noora Grönlund UlvST 8,42 8,42 7,98 8,01 8,11 8,42 X Kilpailun ulkopuolella Emilia Kyrönviita IkaalU 11,67 11,67 11,43 11,33 11,48 11,31 11,42

T14 Keihäs Loppukilpailu

1. Pinja Koivumäki LauttLu 33,43 27,39 29,76 28,32 33,43 32,25 30,85 2. Veera Tuominen KokemKV 27,81 27,81 21,30 26,42 26,22 25,56 24,26 3. Noora Grönlund UlvST 27,57 27,57 25,53 – 24,98 24,22 26,29 4. Eveliina Herrala KokemKV 27,43 20,93 20,80 – 27,43 23,82 23,17 5. Annika Savolainen LauttLu 24,10 19,84 20,17 19,49 24,10 20,83 23,89 Kilpailun ulkopuolella Emilia Kyrönviita IkaalU 33,47 31,70 32,26 31,76 31,62 32,43 33,47

T13 200 m Loppukilpailu

1. Reetta Malmi SäkU 29,75 2. Eveliina Naarmala RaumU 29,90 3. Sofia Kompuinen SäkU 30,25 4. Fanni Kaasalainen LauttLu 30,37 5. Suvi Jokimaa PorinYU 31,58 6. Inka Laasa PorinYU 31,75 7. Elli Uusitalo NoormNo 32,03 8. Jenna Kompuinen SäkU 32,51 9. Roosa Rintala KiikKi 32,69 10. Milla Myllymäki PorinYU 35,52 11. Liisa Karpeychik UlvST 36,08 Veera Puosi KaarRoi DNS

Erä 1 Tuuli: +1,3

1. Reetta Malmi SäkU 29,75 2. Sofia Kompuinen SäkU 30,25 3. Suvi Jokimaa PorinYU 31,58 4. Roosa Rintala KiikKi 32,69 5. Milla Myllymäki PorinYU 35,52 Veera Puosi KaarRoi DNS

Erä 2 Tuuli: +0,4

1. Eveliina Naarmala RaumU 29,90 2. Fanni Kaasalainen LauttLu 30,37 3. Inka Laasa PorinYU 31,75 4. Elli Uusitalo NoormNo 32,03 5. Jenna Kompuinen SäkU 32,51 6. Liisa Karpeychik UlvST 36,08

T13 60 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -1,9

1. Reetta Malmi SäkU 11,06 2. Veera Puosi KaarRoi 12,19 3. Heli Tuominen KanksLei 12,31 4. Liisa Karpeychik UlvST 13,52 Julianna Kiuru NakkVire DNS

T13 Kuula Loppukilpailu

1. Jonna Jaakkola KanksLei 11,55 11,13 X 10,70 11,54 11,55 11,08 2. Marika Haavisto LauttLu 11,18 10,45 X 10,03 11,18 10,46 10,25 3. Roosa Rintala KiikKi 8,98 8,61 8,51 X 8,81 8,67 8,98 4. Saara Mannila PorinYU 8,84 8,13 8,48 8,57 8,84 7,96 8,14 5. Iida-Maria Ivanoff LauttLu 8,09 8,09 X X X X X 6. Saara Godin KokemKV 6,87 6,38 6,87 6,80 6,82 X X Suvi Mäkitalo NoormNo DNS

T13 Kiekko Loppukilpailu

1. Marika Haavisto LauttLu 31,84 – 28,27 31,84 29,73 28,21 31,65 2. Jonna Jaakkola KanksLei 30,24 26,14 – 27,38 – 30,09 30,24 3. Heli Tuominen KanksLei 19,59 19,59 – – 16,98 17,31 – 4. Saara Mannila PorinYU 18,28 – – 13,86 18,28 13,25 14,07 5. Saara Godin KokemKV 13,80 – – 13,70 – 13,80 – Suvi Mäkitalo NoormNo DNS

T12 200 m Loppukilpailu

1. Nelli Rakkolainen KokemKV 30,03 2. Janna Häihänen LauttLu 30,90 3. Peppi Pohjamies PunkalKu 31,00 4. Eleonora Korpua PorinYU 32,14 5. Heidi Färm PorinYU 32,99 6. Maarit Nurmi MerikI 33,19 7. Aili Mäkelä LauttLu 33,19 8. Sofia Stenberg PorinYU 33,26 9. Jenni Toivola PunkalKu 33,60 10. Frida Pietiläinen PorinYU 33,86 11. Sofia Paattilammi NoormNo 34,47 12. Erika Laitinen VammsVoi 34,56 13. Iida Kiviranta NoormNo 35,71 14. Janita Vähäkoski KanksLei 38,17 15. Juulia Jokinen NoormNo 39,07 Heini Lipponen KanksLei DNS

Erä 1 Tuuli: -2,4

1. Janna Häihänen LauttLu 30,90 2. Sofia Stenberg PorinYU 33,26 3. Jenni Toivola PunkalKu 33,60 4. Frida Pietiläinen PorinYU 33,86 5. Sofia Paattilammi NoormNo 34,47 6. Janita Vähäkoski KanksLei 38,17 7. Juulia Jokinen NoormNo 39,07 Heini Lipponen KanksLei DNS

Erä 2 Tuuli: +2,6

1. Nelli Rakkolainen KokemKV 30,03 2. Peppi Pohjamies PunkalKu 31,00 3. Eleonora Korpua PorinYU 32,14 4. Heidi Färm PorinYU 32,99 5. Maarit Nurmi MerikI 33,19 6. Aili Mäkelä LauttLu 33,19 7. Erika Laitinen VammsVoi 34,56 8. Iida Kiviranta NoormNo 35,71

T12 60 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -1,7

1. Janna Häihänen LauttLu 11,67 2. Annika Hohkuri KanksLei 11,82 3. Heidi Färm PorinYU 12,06 4. Sofia Paattilammi NoormNo 13,07 5. Erika Laitinen VammsVoi 13,30 6. Juulia Jokinen NoormNo 13,69

T12 Seiväs Loppukilpailu

1. Heini Lipponen KanksLei 220 180 200 210 220 230 O XO O O XXX

T12 Kuula Loppukilpailu

1. Adeliina Herrala KokemKV 9,28 8,42 8,65 9,28 9,05 8,57 8,81 2. Ann-Nina Heikkilä NoormNo 8,37 8,37 8,33 7,99 X 8,31 8,36 3. Anni Järvenpää NoormNo 7,83 7,82 7,83 7,82 7,71 7,82 7,50 4. Jerika Mäkipuro MerikI 7,04 6,78 5,89 6,84 7,04 6,67 6,72 5. Jenni Toivola PunkalKu 6,93 6,66 6,47 6,33 6,68 6,46 6,93 6. Viivi Collander PorinTa 6,75 6,38 X 5,88 6,18 6,69 6,75 7. Iida Kiviranta NoormNo 6,44 5,98 X 5,98 6,44 5,73 6,00 8. Maarit Nurmi MerikI 5,88 5,49 5,47 5,88 5,60 5,83 5,27 9. Frida Pietiläinen PorinYU 5,27 5,27 4,77 5,05 10. Eleonora Korpua PorinYU 5,06 4,58 4,56 5,06 11. Sofia Stenberg PorinYU 4,86 4,85 4,85 4,86 Jade Puosi EurajVei DNS

T12 Kiekko Loppukilpailu

1. Nelli Rakkolainen KokemKV 25,56 19,49 25,56 19,64 21,88 – – 2. Peppi Pohjamies PunkalKu 24,64 24,64 – – – 19,17 20,33 3. Adeliina Herrala KokemKV 24,42 20,80 24,42 – – 22,82 20,65 4. Ann-Nina Heikkilä NoormNo 23,18 23,18 – – 19,10 – 23,14 5. Viivi Collander PorinTa 19,75 – – 14,32 13,65 19,75 – 6. Annika Hohkuri KanksLei 19,53 – 16,05 19,24 – 19,44 19,53 7. Anni Järvenpää NoormNo 18,75 13,89 16,17 17,24 12,85 – 18,75 8. Jerika Mäkipuro MerikI 16,48 – 14,39 13,70 15,68 16,48 13,99 9. Janita Vähäkoski KanksLei 10,17 8,42 8,85 9,77 9,28 10,17

T11 150 m Loppukilpailu

1. Vilma Lindroos PorinTa 23,96 2. Emma Ilola SäkU 24,01 3. Alisa Heino EurRai 24,24 4. Karoliina Iso-Ropo VammsVoi 24,72 5. Noora Rintala KiikKi 24,76 6. Salla Myllymäki KanksLei 24,84 7. Pritne Lember NoormNo 25,28 8. Aliina Finska VammsVoi 26,17 9. Siiri-Sofia Ruisniemi PorinTa 26,60 10. Jenniina Heikkilä NoormNo 26,90 11. Anna-Maria Orjala PorinTa 27,35 12. Laura Maja LavKi 29,95 Kilpailun ulkopuolella Noora Hellberg SeinäjSU 23,04

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Emma Ilola SäkU 24,01 2. Alisa Heino EurRai 24,24 3. Karoliina Iso-Ropo VammsVoi 24,72 4. Salla Myllymäki KanksLei 24,84 5. Siiri-Sofia Ruisniemi PorinTa 26,60 6. Jenniina Heikkilä NoormNo 26,90 Kilpailun ulkopuolella Noora Hellberg SeinäjSU 23,04

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Vilma Lindroos PorinTa 23,96 2. Noora Rintala KiikKi 24,76 3. Pritne Lember NoormNo 25,28 4. Aliina Finska VammsVoi 26,17 5. Anna-Maria Orjala PorinTa 27,35 6. Laura Maja LavKi 29,95

T11 60 m aj Loppukilpailu

1. Kaisa Linnikko VammsVoi 9,95 2. Vilma Lindroos PorinTa 11,05 3. Laura Lepistö PorinYU 11,72 4. Kiia Jullenmaa UlvST 12,02 5. Jenny Virta UlvST 12,44 6. Roosa Nurminen UlvST 13,34 7. Iida Saarni UlvST 13,51 8. Venla Välläri VammsVoi 14,16 9. Jane Lember NoormNo 15,27 Kilpailun ulkopuolella Noora Hellberg SeinäjSU 11,55

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Kaisa Linnikko VammsVoi 9,95 2. Jenny Virta UlvST 12,44 3. Venla Välläri VammsVoi 14,16 4. Jane Lember NoormNo 15,27 Kilpailun ulkopuolella Noora Hellberg SeinäjSU 11,55

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Vilma Lindroos PorinTa 11,05 2. Laura Lepistö PorinYU 11,72 3. Kiia Jullenmaa UlvST 12,02 4. Roosa Nurminen UlvST 13,34 5. Iida Saarni UlvST 13,51

T11 Pituus Loppukilpailu

1. Kaisa Linnikko VammsVoi 4,33 4,33 4,22 4,31 4,27 4,17 4,27 2. Kiia Jullenmaa UlvST 3,99 3,88 3,56 3,93 3,82 3,99 3,97 3. Noora Rintala KiikKi 3,92 3,81 3,81 3,92 3,84 3,89 3,87 4. Salla Myllymäki KanksLei 3,87 3,83 3,73 – 3,87 3,71 3,83 5. Emma Ilola SäkU 3,77 3,75 3,77 3,48 3,50 3,51 3,54 6. Mari Tuominen KanksLei 3,72 3,64 3,50 3,62 3,72 3,71 3,58 7. Alisa Heino EurRai 3,67 3,63 3,44 3,67 3,32 3,38 3,31 8. Karoliina Iso-Ropo VammsVoi 3,52 3,52 3,43 3,37 3,22 3,41 3,44 9. Siiri-Sofia Ruisniemi PorinTa 3,45 3,45 3,26 – 10. Jane Lember NoormNo 3,44 3,34 3,32 3,44 11. Pritne Lember NoormNo 3,36 3,36 – 3,14 12. Anna-Maria Orjala PorinTa 3,29 3,29 3,23 3,17 13. Jenniina Heikkilä NoormNo 3,26 3,24 3,26 – 14. Venla Välläri VammsVoi 3,09 3,09 2,94 2,93 15. Vemilia Puosi KaarRoi 3,06 2,94 3,06 2,63 16. Laura Maja LavKi 3,01 3,01 2,93 2,82 Laura Lepistö PorinYU DNS Kilpailun ulkopuolella Noora Hellberg SeinäjSU 4,40 4,20 4,40 4,31 4,27 4,29 4,11

T11 Keihäs Loppukilpailu

1. Jenny Virta UlvST 25,69 24,97 24,64 25,69 X 22,15 25,37 2. Alina Virtala UlvST 22,03 22,02 22,03 19,66 21,11 20,38 18,50 3. Mari Tuominen KanksLei 18,64 15,53 14,77 18,64 18,42 17,14 16,99 4. Iida Saarni UlvST 15,28 15,28 12,90 X 12,06 12,19 13,97 5. Roosa Nurminen UlvST 13,42 10,26 12,78 11,27 12,37 13,42 X

T10 150 m Loppukilpailu

1. Petra Jalo VammsVoi 24,06 2. Saana Boelius PorinTa 24,31 3. Laura Koivukoski EurajVei 24,68 4. Milla Iisakkala PorinYU 25,06 5. Nelli-Rosa Korpua PorinYU 25,74 6. Meri Elomaa VammsVoi 25,77 7. Nora Riitaoja NoormNo 25,89 8. Mervi Haanpää EurRai 26,08 9. Julia Junkkala VammsVoi 26,31 10. Elisa Lähde VammsVoi 26,36 11. Viivi Vaitiniemi NoormNo 26,50 12. Lotta-Maria Maine LauttLu 27,13 13. Milla Pääkkönen VammsVoi 28,09 14. Hanna Reunanen VammsVoi 30,35 15. Oona Unonius NoormNo 30,55 Tiia Lindgren PorinTa DNS Sophia Mikkonen PunkalKu DNS

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Milla Iisakkala PorinYU 25,06 2. Nelli-Rosa Korpua PorinYU 25,74 3. Meri Elomaa VammsVoi 25,77 4. Nora Riitaoja NoormNo 25,89 5. Elisa Lähde VammsVoi 26,36 6. Lotta-Maria Maine LauttLu 27,13

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Laura Koivukoski EurajVei 24,68 2. Julia Junkkala VammsVoi 26,31 3. Milla Pääkkönen VammsVoi 28,09 4. Oona Unonius NoormNo 30,55 Tiia Lindgren PorinTa DNS

Erä 3 Tuuli: 0,0

1. Petra Jalo VammsVoi 24,06 2. Saana Boelius PorinTa 24,31 3. Mervi Haanpää EurRai 26,08 4. Viivi Vaitiniemi NoormNo 26,50 5. Hanna Reunanen VammsVoi 30,35 Sophia Mikkonen PunkalKu DNS

T10 60 m aj Loppukilpailu

1. Sofia Stenbacka PorinYU 12,27 2. Sini Siro ParkU 12,37 3. Sonja Puumalainen SäkU 12,59 4. Linnea Aho VammsVoi 12,76 5. Pilvi Jalo VammsVoi 12,91 6. Milla Iisakkala PorinYU 13,09 7. Siiri Tuominen KokemKV 13,39 8. Heta Haunia HonkajsU 14,25 9. Tiia Koskinen VammsVoi 14,30 10. Lottaliina Akola PorinYU 14,30 11. Lotta-Maria Maine LauttLu 14,35 12. Matleena Ranki NakkVire 15,15 13. Sanna Vähäkoski KanksLei 15,25

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Sofia Stenbacka PorinYU 12,27 2. Linnea Aho VammsVoi 12,76 3. Pilvi Jalo VammsVoi 12,91 4. Milla Iisakkala PorinYU 13,09 5. Siiri Tuominen KokemKV 13,39 6. Lottaliina Akola PorinYU 14,30 7. Lotta-Maria Maine LauttLu 14,35

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Sini Siro ParkU 12,37 2. Sonja Puumalainen SäkU 12,59 3. Heta Haunia HonkajsU 14,25 4. Tiia Koskinen VammsVoi 14,30 5. Matleena Ranki NakkVire 15,15 6. Sanna Vähäkoski KanksLei 15,25

T10 Pituus Loppukilpailu

1. Laura Koivukoski EurajVei 4,11 4,11 4,07 3,94 3,83 3,87 3,88 2. Siiri Tuominen KokemKV 3,88 3,74 3,59 3,68 3,61 3,88 3,43 3. Sofia Stenbacka PorinYU 3,79 3,68 3,79 3,62 3,55 3,33 – 4. Linnea Aho VammsVoi 3,68 3,68 3,65 3,51 3,43 3,47 3,56 5. Pilvi Jalo VammsVoi 3,61 3,46 3,31 3,15 3,26 3,51 3,61 6. Petra Jalo VammsVoi 3,59 3,43 3,33 3,36 3,48 3,28 3,59 7. Elisa Lähde VammsVoi 3,50 3,50 3,41 3,27 3,04 3,34 3,46 8. Saana Boelius PorinTa 3,47 3,39 3,47 3,45 3,31 – 3,37 9. Nora Riitaoja NoormNo 3,42 3,42 3,22 3,42 10. Nelli-Rosa Korpua PorinYU 3,37 3,37 3,35 3,30 11. Heta Haunia HonkajsU 3,36 3,05 3,36 3,32 12. Viivi Vaitiniemi NoormNo 3,25 3,16 3,25 3,17 13. Iida Oksanen KanksLei 3,10 2,87 2,75 3,10 14. Lottaliina Akola PorinYU 3,02 3,02 3,01 2,96 15. Mervi Haanpää EurRai 2,97 – 2,97 2,91 16. Tiia Koskinen VammsVoi 2,88 2,76 2,85 2,88 17. Milla Pääkkönen VammsVoi 2,81 2,81 2,64 2,75 18. Sanna Vähäkoski KanksLei 2,80 2,80 2,62 2,72 19. Hanna Reunanen VammsVoi 2,76 2,65 2,59 2,76 20. Iida Ojala LavKi 2,30 2,30 2,25 2,18 Tiia Lindgren PorinTa DNS

T10 Keihäs Loppukilpailu

1. Sonja Puumalainen SäkU 16,92 14,46 16,92 9,95 14,42 11,63 14,04 2. Meri Elomaa VammsVoi 16,12 14,73 13,82 12,48 16,12 15,00 12,66 3. Satu Sillanpää SäkU 15,52 12,47 13,99 14,83 14,95 13,94 15,52 4. Sini Siro ParkU 14,40 13,32 12,71 14,40 13,20 13,93 13,17 5. Julia Junkkala VammsVoi 13,24 9,78 12,48 12,07 11,72 13,20 13,24 6. Katriina Linnikko VammsVoi 12,30 11,41 10,14 12,10 10,42 12,30 10,85 7. Matleena Ranki NakkVire 11,02 9,95 9,43 7,77 8,76 10,56 11,02 8. Iida Ojala LavKi 8,83 7,54 7,17 7,82 6,48 8,83 8,52 9. Oona Unonius NoormNo 6,65 6,65 X X

T9 150 m Loppukilpailu

1. Aada Puosi EurajVei 23,75 2. Charlotta Pettersson NoormNo 25,40 3. Lilli Virtanen VammsVoi 25,53 4. Peppi Matikka EurRai 26,34 5. Charlotta Suoniemi KiukKi 26,68 6. Siiri Elomaa VammsVoi 26,76 7. Ellen Levander SäkU 26,95 8. Helga Rantanen VammsVoi 26,97 9. Jenni Häihänen LauttLu 27,02 10. Vilma Airasmaa PorinYU 27,35 11. Kaisa Ojaniitty NakkVire 27,60 12. Emma Saarni UlvST 27,79 13. Jessica Junkkala VammsVoi 27,84 14. Ellen Häjänen NakkVire 27,89 15. Fanny Pietiläinen PorinYU 27,93 16. Inari Leppäniemi KokemKV 28,17 17. Sofia Hellman UlvST 28,26 18. Laura Heinonen ParkU 28,43 19. Laura Mannila PorinYU 28,55 20. Helmi Finska VammsVoi 29,17 21. Melina Rintaluoma ParkU 29,22 22. Olivia Kononen NoormNo 29,59 23. Sonja Peltomäki KanksLei 30,10 24. Jessi Lope NoormNo 30,29 25. Juulia Seppälä PorinYU 30,45 26. Anni Välimäki PorinYU 30,75 27. Noora Lehti NoormNo 30,91 28. Milja Lindroos PorinYU 32,27 29. Hanna Seppälä PorinYU 33,41 30. Olga Kononen NoormNo 34,92 Iina Nikmo EurajVei DNS

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Aada Puosi EurajVei 23,75 2. Ellen Levander SäkU 26,95 3. Kaisa Ojaniitty NakkVire 27,60 4. Ellen Häjänen NakkVire 27,89 5. Sofia Hellman UlvST 28,26 6. Laura Heinonen ParkU 28,43 7. Laura Mannila PorinYU 28,55

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Charlotta Pettersson NoormNo 25,40 2. Helga Rantanen VammsVoi 26,97 3. Jenni Häihänen LauttLu 27,02 4. Emma Saarni UlvST 27,79 5. Melina Rintaluoma ParkU 29,22 6. Juulia Seppälä PorinYU 30,45 7. Anni Välimäki PorinYU 30,75 Iina Nikmo EurajVei DNS

Erä 3 Tuuli: 0,0

1. Lilli Virtanen VammsVoi 25,53 2. Peppi Matikka EurRai 26,34 3. Siiri Elomaa VammsVoi 26,76 4. Inari Leppäniemi KokemKV 28,17 5. Olivia Kononen NoormNo 29,59 6. Jessi Lope NoormNo 30,29 7. Milja Lindroos PorinYU 32,27 8. Hanna Seppälä PorinYU 33,41

Erä 4 Tuuli: 0,0

1. Charlotta Suoniemi KiukKi 26,68 2. Vilma Airasmaa PorinYU 27,35 3. Jessica Junkkala VammsVoi 27,84 4. Fanny Pietiläinen PorinYU 27,93 5. Helmi Finska VammsVoi 29,17 6. Sonja Peltomäki KanksLei 30,10 7. Noora Lehti NoormNo 30,91 8. Olga Kononen NoormNo 34,92

T9 Pituus Loppukilpailu

1. Aada Puosi EurajVei 3,49 3,23 3,49 3,37 3,24 3,28 3,43 2. Nina Välimäki VammsVoi 3,27 2,72 3,05 3,15 3,27 3,10 2,66 3. Vilma Pere EurRai 3,26 3,13 3,19 3,15 3,11 3,26 3,25 4. Charlotta Suoniemi KiukKi 3,25 3,00 3,07 3,18 3,01 3,25 2,60 5. Lilli Virtanen VammsVoi 3,17 3,16 2,96 3,05 3,14 3,16 3,17 6. Siiri Elomaa VammsVoi 3,12 2,94 2,88 3,07 3,09 3,12 3,03 7. Inari Leppäniemi KokemKV 3,10 3,02 2,79 – 3,01 – 3,10 8. Emilia Pyysalo KanksLei 3,02 3,01 2,98 2,85 – 2,86 3,02 9. Vilma Airasmaa PorinYU 3,01 2,82 3,01 2,88 10. Fanny Pietiläinen PorinYU 2,95 2,89 2,95 – 11. Laura Mannila PorinYU 2,95 2,95 2,84 2,83 12. Peppi Matikka EurRai 2,93 2,93 2,88 2,89 13. Nelli Vihtalahti NoormNo 2,93 2,78 2,62 2,93 14. Vilma Kuusrainen SäkU 2,89 2,89 2,88 2,89 15. Karoliina Lehto VammsVoi 2,89 2,78 2,89 – 16. Ida Mäkinen PorinYU 2,88 2,88 2,87 2,86 17. Kaisa Ojaniitty NakkVire 2,88 2,77 2,77 2,88 18. Jenni Häihänen LauttLu 2,87 2,70 2,87 2,86 19. Sonja Peltomäki KanksLei 2,84 2,81 2,74 2,84 20. Olivia Kärki LauttLu 2,78 2,78 2,33 2,69 21. Olivia Kononen NoormNo 2,71 2,71 2,45 2,42 22. Emmi Pohjolainen LauttLu 2,70 2,70 2,50 2,66 23. Sanni Törölä UlvST 2,67 2,67 2,55 2,62 24. Ella Leppänen NakkVire 2,63 2,63 2,63 2,48 25. Jessi Lope NoormNo 2,63 2,63 2,61 2,60 26. Helga Rantanen VammsVoi 2,58 2,57 2,58 – 27. Aada Unonius NoormNo 2,35 2,35 2,30 2,25 28. Lyydia Kuusela VammsVoi 2,35 2,35 2,20 2,23 29. Pinja Kallio NoormNo 2,28 2,16 2,28 2,26 30. Anni Välimäki PorinYU 2,28 2,28 1,73 2,02 31. Milja Lindroos PorinYU 2,27 2,06 2,27 2,19 32. Aino Ranki NakkVire 2,16 2,10 2,06 2,16 33. Hanna Seppälä PorinYU 2,12 1,93 1,70 2,12 34. Susanna Ojaniitty 2,12 2,12 1,85 1,80 Iina Nikmo EurajVei DNS

T9 Kuula Loppukilpailu

1. Charlotta Pettersson NoormNo 6,90 6,59 6,24 6,54 6,90 6,40 6,58 2. Ellen Häjänen NakkVire 5,26 4,96 5,26 5,03 5,21 5,09 4,70 3. Ella Leppänen NakkVire 5,16 5,16 4,67 5,14 4,50 4,62 4,86 4. Emma Saarni UlvST 5,11 5,11 4,70 X 4,49 5,00 4,89 5. Adele Koivunen NoormNo 4,94 4,90 X 4,28 4,58 4,69 4,94 6. Lyydia Herrala KokemKV 4,94 3,77 3,97 4,94 4,29 4,54 4,61 7. Nelli Vihtalahti NoormNo 4,78 4,44 4,78 4,00 4,17 3,70 4,58 8. Emilia Pyysalo KanksLei 4,58 4,19 4,58 4,01 4,33 4,15 4,14 9. Lyydia Kuusela VammsVoi 4,44 4,44 4,24 4,31 10. Karoliina Lehto VammsVoi 4,41 4,15 4,24 4,41 11. Mila Siro ParkU 4,36 4,25 4,36 4,24 12. Bettina Heikkilä NoormNo 4,31 4,31 4,21 4,14 13. Emilia Mannelin KiikKi 4,12 3,64 3,51 4,12 14. Juulia Seppälä PorinYU 3,76 3,76 3,24 3,09 15. Noora Lehti NoormNo 3,49 3,15 3,29 3,49

T9 1000 m Loppukilpailu

1. Vilma Pere EurRai 3.47,70 2. Olivia Kärki LauttLu 4.07,09 3. Nina Välimäki VammsVoi 4.09,97 4. Vilma Kuusrainen SäkU 4.12,21 5. Ida Mäkinen PorinYU 4.15,64 6. Jessica Junkkala VammsVoi 4.18,14 7. Adele Koivunen NoormNo 4.25,82 8. Helmi Finska VammsVoi 4.26,41 9. Sofia Hellman UlvST 4.26,93 10. Aada Unonius NoormNo 4.36,90 11. Mila Siro ParkU 4.37,00 12. Laura Heinonen ParkU 4.37,11 13. Emmi Pohjolainen LauttLu 4.40,61 14. Pinja Kallio NoormNo 4.47,30 15. Susanna Ojaniitty 5.07,15 16. Aino Ranki NakkVire 5.11,87 Melina Rintaluoma ParkU DNF

21.7.2012 Piirihuipentuma Kankaanpäässä t/p 9-15-v 1. päivän tulokset

1. päivä

Kankaanpää, 15-9-v. pm-kilpailut 21.7.2012

P15 100 m +4,4
1. Tommi Peltola 1997 NoormNo 12,38
2. Aleksi Nieminen 1997 PorinTa 12,58
3. Antti Perttula 1997 PunkalKu 12,82
4. Miko Lammi 1997 NoormNo 14,80
Lauri Virtanen 1997 PorinYU DNS

P15 200 m aj 0,0
1. Antti Perttula 1997 PunkalKu 29,62
2. Aleksi Nieminen 1997 PorinTa 30,88

P15 800 m
1. Mikael Tammisto 1997 KanksLei 2.15,73
2. Tommi Peltola 1997 NoormNo 2.16,25
3. Vili Kaunisto 1997 VammsVoi 2.33,78

P15 Pituus
1. Lauri Virtanen 1997 PorinYU 5,02 +1,0
5,02 4,89 4,93 X X 2,30
+1,0 +0,9 +1,3 +1,4
2. Miko Lammi 1997 NoormNo 4,01 -0,7
3,92 4,01 2,67 – – –
-0,7 -0,7 +0,4

P15 Kuula
Aaron Kangas 1997 KanksLei DNS
Valtteri Mattila 1997 KanksLei DNS

P15 Keihäs
1. Sami Rainio 1997 VammsVoi 39,60
35,03 35,80 36,85 35,15 39,60 38,66

P14 100 m +1,6
1. Eelis Hirvinen 1998 KanksLei 13,17
2. Riku Peltomaa 1998 PorinYU 13,24
Matti Painilainen 1998 PorinTa DNS

P14 200 m aj +1,1
1. Eelis Hirvinen 1998 KanksLei 30,39
2. Eero Eriksson 1998 UlvST 33,67
3. Eero Helppolainen 1998 PorinTa 34,94
Matti Painilainen 1998 PorinTa DNS

P14 800 m
1. Eero Helppolainen 1998 PorinTa 2.33,69

P14 Seiväs
1. Teemu Saarinen 1998 NakkVire 230
170 180 190 200 210 220 230 240
O XO O O O XO XXO XXX
2. Eero Eriksson 1998 UlvST 220
180 190 200 210 220 230
O O O XO O XXX

P14 Pituus
1. Riku Peltomaa 1998 PorinYU 5,22 +0,4
5,22 5,07 5,14 X 5,06 X
+0,4 -0,3 +0,5 -1,0
2. Joel Rajamäki 1998 UlvST 3,87 +0,4
X X 3,83 3,87 – –
-0,7 +0,4

P14 Kuula
1. Joel Rajamäki 1998 UlvST 9,20
X X 8,08 9,20 8,17 8,08
2. Juho Tuominen 6,87
4,99 6,31 6,63 6,80 6,70 6,87

P14 Keihäs
1. Teemu Saarinen 1998 NakkVire 32,07
27,96 32,07 31,98 28,73 31,68 31,42
2. Juho Tuominen 29,82
23,74 24,72 23,40 26,23 24,83 29,82

P13 60 m +1,7
1. Eelis Sillanpää 1999 KiukKi 7,97
2. Valtteri Oinonen 1999 VammsVoi 8,20
3. Pyry Santahuhta 1999 KanksLei 8,25
4. Kalle Kompuinen 1999 SäkU 8,27
5. Joni Ojala 1999 LavKi 8,37
6. Eetu Syystö 1999 PorinYU 9,07
7. Hermanni Hakasuo 1999 LauttLu 9,34
Santeri Välimäki 1999 NoormNo DQ
Alkuerät
Erä 1 +2,1
1. Eelis Sillanpää 1999 KiukKi 8,16
2. Kalle Kompuinen 1999 SäkU 8,42
3. Joni Ojala 1999 LavKi 8,58
4. Hermanni Hakasuo 1999 LauttLu 9,42
5. Eemil-Oskari Oras 1999 PorinYU 9,60
Erä 2 +1,1
1. Valtteri Oinonen 1999 VammsVoi 8,25
2. Pyry Santahuhta 1999 KanksLei 8,53
3. Santeri Välimäki 1999 NoormNo 8,69
4. Eetu Syystö 1999 PorinYU 9,15
5. Leo Granat 1999 KanksLei 9,47
6. Juho Taipalmaa 1999 UlvST 9,91

P13 1000 m
1. Elias Karvanen 1999 KanksLei 3.16,01
2. Lasse Nieminen 1999 KiukKi 3.18,04
3. Juho Kuusikoski 1999 KanksLei 3.18,24
4. Eetu Syystö 1999 PorinYU 3.26,66
5. Eemil-Oskari Oras 1999 PorinYU 3.33,49
6. Aaro Haikonen 1999 UlvST 3.42,08

P13 Seiväs
1. Pyry Santahuhta 1999 KanksLei 210
150 160 170 180 190 200 210 220
O – – O O O O XXX
2. Santeri Välimäki 1999 NoormNo 170
150 160 170 180
O O XXO XXX

P13 Kuula
1. Eero Ahola 1999 PorinYU 19,00
19,00 X X X 18,21 18,09
2. Eelis Sillanpää 1999 KiukKi 13,28
12,09 X 12,61 12,77 13,28 13,16
3. Timi Riento 1999 NoormNo 12,73
12,73 11,87 X X X X
4. Valtteri Oinonen 1999 VammsVoi 11,79
11,79 11,10 X 11,30 11,41 11,00
5. Lasse Nieminen 1999 KiukKi 10,01
10,01 9,81 9,75 9,39 9,38 9,22
6. Aleksi Joutsenlahti 1999 KiikKi 9,76
9,13 9,61 9,65 9,58 9,76 9,55
7. Teijo Lahdenperä 1999 NoormNo 9,49
9,13 9,11 9,17 X 9,44 9,49
8. Joni Ojala 1999 LavKi 9,20
8,01 9,20 8,90 8,57 8,91 X
9. Hermanni Hakasuo 1999 LauttLu 8,85
8,82 8,85 X
10. Juho Taipalmaa 1999 UlvST 7,43
7,43 7,33 6,91

P13 Kiekko
1. Eero Ahola 1999 PorinYU 60,16
58,25 58,09 59,47 60,16 – –
2. Timi Riento 1999 NoormNo 41,73
– 41,03 41,73 – – –
3. Teijo Lahdenperä 1999 NoormNo 36,09
34,08 30,67 33,48 – – 36,09
4. Aleksi Joutsenlahti 1999 KiikKi 26,45
22,59 24,38 26,45 – 23,84 19,92

P12 60 m +2,8
1. Leevi Vihtalahti 2000 NoormNo 8,41
2. Niko Nissilä 2000 UlvST 8,77
3. Joonatan Junkkala 2000 VammsVoi 8,99
4. Oskari Kärki 2000 LauttLu 9,18
5. Asseri Välimäki 2000 NoormNo 9,23

P12 1000 m
1. Joonatan Junkkala 2000 VammsVoi 3.11,39
2. Oskari Kärki 2000 LauttLu 3.18,18
3. Tuomas Kuusikoski 2000 KanksLei 3.59,88
4. Sami Siro 2000 ParkU 4.48,61

P12 Seiväs
1. Sami Siro 2000 ParkU 190
160 170 180 190 200
XO – 0 XO XXX

P12 Kuula
1. Markus Alajoki 2000 VammsVoi 9,84
9,84 9,40 9,37 – – 9,82
2. Aki Halme 2000 NoormNo 9,76
9,04 9,76 X X X 9,18
3. Aleksi Aromaa 2000 NoormNo 8,89
8,18 7,99 8,18 8,89 8,16 8,34
4. Mikael Haapaniemi 2000 VampU 7,67
7,63 X X 7,53 X 7,67
5. Niko Peltola 2000 PorinYU 7,64
7,64 7,28 7,05 7,29 X 7,55
6. Niko Nissilä 2000 UlvST 7,49
6,93 6,98 6,96 6,92 6,81 7,49
Luukas Vainionpää 2000 KanksLei DNS

P12 Kiekko
1. Markus Alajoki 2000 VammsVoi 37,62
37,62 – 33,90 – 32,06 37,53
2. Aki Halme 2000 NoormNo 30,99
– – 30,99 – – 27,74
3. Mikael Haapaniemi 2000 VampU 30,21
29,08 30,21 – 29,25 28,93 29,72
4. Leevi Vihtalahti 2000 NoormNo 25,52
22,58 21,76 22,03 25,52 21,15 22,01
5. Niko Peltola 2000 PorinYU 21,81
21,81 18,48 – – – –
6. Asseri Välimäki 2000 NoormNo 18,91
– – 15,62 18,91 – 17,93
7. Aleksi Aromaa 2000 NoormNo 18,85
16,95 – 16,71 18,85 – 17,28
Luukas Vainionpää 2000 KanksLei DNS

P11 60 m 0,0
1. Eero Hirvinen 2001 KanksLei 8,93
2. Olli Nieminen 2001 PorinYU 9,03
3. Jaakko Juusela 2001 NoormNo 9,46
4. Matias Kylväjä 2001 LauttLu 9,55
5. Juho Tuuri 2001 MerikI 9,60
6. Aapo Karvinen 2001 VammsVoi 9,61
7. Julle Virtanen 2001 VammsVoi 9,72
8. Riku Koskinen 2001 PorinYU 10,04
Alkuerät
Erä 1 0,0
1. Olli Nieminen 2001 PorinYU 9,08
2. Eero Hirvinen 2001 KanksLei 9,18
3. Jaakko Juusela 2001 NoormNo 9,51
4. Juho Tuuri 2001 MerikI 9,62
5. Julle Virtanen 2001 VammsVoi 9,70
6. Leevi Törölä 2001 UlvST 10,60
Daniel Mannila 2001 PorinYU DNS
Erä 2 0,0
Jeremy Rouvali 2001 TuUL 9,10
1. Matias Kylväjä 2001 LauttLu 9,51
2. Aapo Karvinen 2001 VammsVoi 9,56
3. Riku Koskinen 2001 PorinYU 10,12
4. Matias Järvenpää 2001 UlvST 10,14
5. Sami Hakala 2001 LavKi 11,12
Pekka Kokki 2001 PorinTa DNS

P11 1000 m
1. Juho Kaasalainen 2001 PorinYU 3.24,52
2. Ville Seppä 2001 VammsVoi 3.27,14
3. Joona Mäntylä 2001 LauttLu 3.34,68
4. Riku Koskinen 2001 PorinYU 3.54,61
5. Sami Hakala 2001 LavKi 3.57,05

P11 Pituus
1. Juho Kaasalainen 2001 PorinYU 4,41
– 3,70 4,00 4,21 3,99 4,41
2. Pyry Willman 2001 NoormNo 4,29
4,29 3,97 – 3,86 – –
3. Aapo Karvinen 2001 VammsVoi 4,05
3,82 3,45 3,83 4,04 4,05 3,89
4. Daniel Mannila 2001 PorinYU 4,04
3,85 4,04 3,74 – – –
5. Kalle Pämppi 2001 EurajVei 4,03
3,83 3,83 4,00 3,99 4,03 3,91
6. Eero Hirvinen 2001 KanksLei 3,99
3,91 3,87 3,99 3,59 3,93 3,82
7. Matias Kylväjä 2001 LauttLu 3,92
3,84 – 3,60 3,89 3,76 3,92
8. Jaakko Juusela 2001 NoormNo 3,81
3,81 3,67 3,70 3,54 – 3,77
9. Matias Järvenpää 2001 UlvST 3,80
3,75 3,72 3,80
10. Juuso Junnila 2001 VammsVoi 3,77
3,73 3,29 3,77
11. Olli Nieminen 2001 PorinYU 3,77
3,64 3,50 3,77
12. Santeri Mannelin 2001 KiikKi 3,75
3,65 3,75 3,67
13. Leevi Törölä 2001 UlvST 3,40
3,33 3,28 3,40
14. Sami Joutsenlahti 2001 KiikKi 3,34
3,21 3,34 3,28
P11 Kuula
1. Jesper Kallio 2001 VammsVoi 10,11
9,56 10,11 9,41 9,77 9,38 9,84
2. Oskari Lahtinen 2001 NoormNo 9,68
9,68 8,65 – 9,63 – –
3. Eemeli Rantaneva 2001 MerikI 9,64
8,90 8,86 9,64 9,30 9,11 9,44
4. Joel Toiviainen 2001 VammsVoi 9,31
9,31 8,42 8,85 8,92 – 8,88
5. Kalle Pämppi 2001 EurajVei 9,28
8,71 8,48 8,60 8,75 9,14 9,28
6. Miikka Oinonen 2001 VammsVoi 8,64
8,58 8,59 7,93 7,88 – 8,64
7. Juuso Junnila 2001 VammsVoi 8,26
7,29 6,84 7,65 6,74 7,67 8,26
Jeremy Rouvali 2001 TuUL 8,02
8,02 – 7,50
8. Santeri Mannelin 2001 KiikKi 7,36
– 7,01 6,99 7,36 7,14 7,29
9. Sami Joutsenlahti 2001 KiikKi 7,31
6,46 6,69 7,15 7,09 7,31 6,97
10. Lenni Pyysalo 2001 KanksLei 6,04
6,04 5,86 6,02
11. Julius Walli 2001 NoormNo 5,56
5,23 5,45 5,56
12. Paavo Kojo 2001 VampU 5,56
5,16 5,16 5,56
Ville Perttula 2001 PunkalKu DNS

P11 Kiekko
1. Oskari Lahtinen 2001 NoormNo 35,68
32,34 30,78 29,45 – 35,68 32,77
2. Eemeli Rantaneva 2001 MerikI 29,06
28,58 25,13 29,06 24,04 – 28,00
3. Jesper Kallio 2001 VammsVoi 26,28
23,97 26,28 – – 25,83 –
4. Julle Virtanen 2001 VammsVoi 21,06
19,65 18,22 – – 21,06 –
5. Joel Toiviainen 2001 VammsVoi 19,65
– 19,65 – 17,82 19,39 17,46
6. Miikka Oinonen 2001 VammsVoi 16,68
– – 10,32 15,61 16,68 –
7. Paavo Kojo 2001 VampU 15,67
15,67 – – – – 14,19
8. Julius Walli 2001 NoormNo 12,70
12,70 – 11,73 – – –

P10 60 m 0,0
1. Patrik Jakonen 2002 PorinYU 9,09
2. Aleksi Joensuu 2002 KanksLei 9,45
3. Niklas Nevala 2002 KokemKV 9,53
4. Henri Hirvinen 2002 KanksLei 9,85
5. Miro Lehtinen 2002 VammsVoi 9,87
6. Vili Mäkinen 2002 NakkVire 10,17
7. Joosu Iisakkala 2002 PorinYU 10,23
8. Mikko Roivainen 2002 UlvST 10,87
Alkuerät
Erä 1 0,0
1. Patrik Jakonen 2002 PorinYU 9,18
2. Aleksi Joensuu 2002 KanksLei 9,59
3. Niklas Nevala 2002 KokemKV 9,79
4. Joosu Iisakkala 2002 PorinYU 10,72
5. Junno Inna 2002 VammsVoi 11,91
Erä 2 0,0
1. Henri Hirvinen 2002 KanksLei 9,87
2. Miro Lehtinen 2002 VammsVoi 10,04
3. Vili Mäkinen 2002 NakkVire 10,40
4. Mikko Roivainen 2002 UlvST 10,85
5. Johannes Kiviranta 2002 NoormNo 11,18
6. Kasmir Kulmala 2002 LavKi 13,13

P10 1000 m
1. Joonas Lakkamäki 2002 NakkVire 3.33,00
2. Aleksi Joensuu 2002 KanksLei 3.36,25
3. Iivari Willman 2002 NoormNo 3.45,96
4. Arttu Syystö 2002 PorinYU 3.51,58
5. Petri Hynnä 2002 SäkU 3.53,95
6. Topias Tammisto 2002 KanksLei 3.55,22
7. Joni Mikola 2002 UlvST 4.16,98

P10 Pituus
1. Joonas Lakkamäki 2002 NakkVire 4,13
4,06 4,13 3,95 3,82 3,83 3,48
2. Patrik Jakonen 2002 PorinYU 3,99
X 3,80 X 3,88 3,99 3,93
3. Miro Lehtinen 2002 VammsVoi 3,60
3,60 3,45 3,50 3,12 3,54 X
4. Iivari Willman 2002 NoormNo 3,50
3,40 3,50 3,38 3,42 3,45 3,46
5. Henri Hirvinen 2002 KanksLei 3,47
3,19 2,70 3,47 3,21 2,66 2,76
6. Vili Mäkinen 2002 NakkVire 3,39
3,39 3,28 3,34 3,23 3,33 3,36
7. Petri Hynnä 2002 SäkU 3,23
3,19 3,18 X 3,19 3,18 3,23
8. Kasmir Kulmala 2002 LavKi 2,64
2,41 2,64 2,50 2,59 2,61 2,55

P10 Kuula
1. Iiro Setälä 2002 PorinYU 9,04
9,04 9,03 8,87 8,93 8,78 X
2. Frans Hakasuo 2002 LauttLu 8,64
8,31 8,17 8,12 8,29 7,29 8,64
3. Johannes Kiviranta 2002 NoormNo 7,16
6,77 6,08 6,53 7,07 6,86 7,16
4. Junno Inna 2002 VammsVoi 6,34
5,95 5,87 5,35 6,06 6,34 6,07
5. Manu Kurri 2002 NakkVire 5,15
5,03 5,15 4,87 4,86 4,37 5,09

P10 Kiekko
1. Arttu Syystö 2002 PorinYU 21,57
16,50 19,42 20,21 – 16,50 21,57
2. Iiro Setälä 2002 PorinYU 21,52
19,26 20,80 21,52 – 17,15 16,71
3. Manu Kurri 2002 NakkVire 18,94
– 18,94 16,47 – – 10,57
4. Frans Hakasuo 2002 LauttLu 16,36
– 15,96 – 15,77 16,20 16,36
5. Niklas Nevala KokemKV 16,09
14,36 15,57 16,09 15,35 – 15,05
6. Joosu Iisakkala 2002 PorinYU 15,25
– 14,49 12,15 13,00 – 15,25
7. Joni Mikola 2002 UlvST 12,63
– – 12,63 – 12,02 12,18
8. Juho Peltola 2003 PorinYU 11,93
11,82 – 11,86 11,93 – –

P9 40 m 0,0
1. Ilmari Välimäki 2003 NoormNo 6,69
2. Aatu Riitinki 2003 PunkalKu 6,91
3. Arttu Kulmala 2003 VammsVoi 6,92
4. Severi Mäenpää 2004 NakkVire 6,97
5. Oskari Henttinen 2003 KokemKV 7,04
6. Eero Ketonen 2003 PorinYU 7,13
7. Tino Johansson 2004 KiukKi 7,23
8. Iivari Kaipiainen 2004 UlvST 7,45
Alkuerät
Erä 1 0,0
1. Oskari Henttinen 2003 KokemKV 7,04
2. Nuutti Murtojärvi 2003 LauttLu 7,33
3. Max Lehtinen 2004 VammsVoi 7,66
4. Pietari Kiviranta 2004 NoormNo 7,87
5. Justus Walli 2005 NoormNo 8,06
6. Ilmo Haikonen 2004 UlvST 8,07
Erä 2 0,0
1. Tino Johansson 2004 KiukKi 7,18
2. Iivari Kaipiainen 2004 UlvST 7,23
3. Petteri Vihtalahti 2004 NoormNo 7,24
4. Erkka Maine 2004 LauttLu 7,45
5. Ville Pääkkönen 2003 VammsVoi 7,52
6. Paul Marjanen 2005 PorinTa 8,33
Erä 3 0,0
1. Severi Mäenpää 2004 NakkVire 6,98
2. Aatu Riitinki 2003 PunkalKu 7,05
3. Markus Maja 2004 LavKi 7,53
4. Petrus Jakonen 2005 PorinYU 7,65
5. Eero Sakari 2003 VammsVoi 7,74
6. Valtteri Hujo 2003 VammsVoi 7,87
7. Kasperi Willman 2004 NoormNo 8,06
Erä 4 0,0
1. Ilmari Välimäki 2003 NoormNo 6,80
2. Arttu Kulmala 2003 VammsVoi 7,00
3. Eero Ketonen 2003 PorinYU 7,15
4. Saku Koivusalo 2004 UlvST 7,27
5. Rami Tuominen 2006 KanksLei 7,45
6. Elmeri Lehtinen 2004 LauttLu 7,47
7. Santeri Oinonen 2003 VammsVoi 7,62

P9 Pituus
1. Ilmari Välimäki 2003 NoormNo 3,68
– 3,30 3,60 3,47 – 3,68
2. Oskari Henttinen 2003 KokemKV 3,67
3,48 3,49 3,39 3,47 3,65 3,67
3. Arttu Kulmala 2003 VammsVoi 3,41
– 3,15 3,41 3,38 3,27 –
4. Iivari Kaipiainen 2004 UlvST 3,35
3,35 3,16 3,35 3,13 3,14 3,29
5. Aatu Riitinki 2003 PunkalKu 3,35
3,33 3,24 3,35 3,28 3,26 3,24
6. Severi Mäenpää 2004 NakkVire 3,32
3,32 3,29 3,25 3,18 2,64 –
7. Henrik Lehtinen 2004 LauttLu 3,22
2,97 3,12 3,06 3,11 3,17 3,22
8. Tino Johansson 2004 KiukKi 3,19
3,16 2,96 2,94 3,19 3,05 –
9. Eemeli Haavisto 2003 EurRai 3,04
3,02 3,04 –
10. Elmeri Lehtinen 2004 LauttLu 2,99
2,99 – 2,89
11. Saku Koivusalo 2004 UlvST 2,99
2,99 2,82 2,79
12. Petteri Vihtalahti 2004 NoormNo 2,98
2,87 2,93 2,98
13. Markus Maja 2004 LavKi 2,95
2,95 2,73 2,56
14. Ville Pääkkönen 2003 VammsVoi 2,93
2,85 2,93 2,65
15. Erkka Maine 2004 LauttLu 2,92
2,90 2,81 2,92
16. Eero Ketonen 2003 PorinYU 2,92
2,92 2,80 2,85
17. Tino Dahl 2003 KanksLei 2,91
– 2,86 2,91
18. Nuutti Murtojärvi 2003 LauttLu 2,89
– 2,89 2,58
19. Max Lehtinen 2004 VammsVoi 2,87
2,87 2,76 2,81
20. Leevi Kompuinen 2004 SäkU 2,79
2,60 2,79 2,65
21. Kasperi Willman 2004 NoormNo 2,78
2,78 2,52 –
22. Akseli Jokinen 2004 NoormNo 2,77
2,77 2,18 2,49
23. Petrus Jakonen 2005 PorinYU 2,65
2,65 2,57 2,52
24. Ville Harju 2004 PorinYU 2,50
2,50 2,46 2,47
25. Ilmo Haikonen 2004 UlvST 2,45
2,45 2,36 2,18
26. Pietari Kiviranta 2004 NoormNo 2,31
2,31 2,21 2,21
27. Paul Marjanen 2005 PorinTa 2,18
2,18 1,72 1,89
Mikko Saukkokoski 2003 IkaalU DNS

P9 Kuula
1. Valtteri Hujo 2003 VammsVoi 6,70
6,62 6,53 6,47 6,70 – 6,69
2. Henrik Lehtinen 2004 LauttLu 6,67
6,49 6,50 6,46 6,19 5,96 6,67
3. Akseli Mäkinen 2003 PorinYU 6,62
5,87 6,51 6,62 6,52 6,28 6,34
4. Eemeli Haavisto 2003 EurRai 6,59
5,86 6,01 6,59 6,21 6,09 6,19
Antton Hellberg 2005 SeinäjSU 6,49
6,49 6,44 6,29
5. Santeri Oinonen 2003 VammsVoi 5,40
5,39 – 4,07 5,40 4,55 5,11
6. Ville Harju 2004 PorinYU 5,33
4,66 4,73 4,44 4,10 4,80 5,33
7. Valtteri Aromaa 2004 NoormNo 5,21
4,25 5,21 4,70 4,35 4,89 5,13
8. Akseli Jokinen 2004 NoormNo 4,71
4,71 4,57 4,32 4,64 4,49 4,20
9. Eero Sakari 2003 VammsVoi 4,67
4,11 3,85 4,67
10. Jaakko Lakkamäki 2004 NakkVire 4,54
4,38 4,24 4,54
11. Justus Walli 2005 NoormNo 4,22
4,14 3,86 4,22
Mikko Saukkokoski 2003 IkaalU DNS

T15 100 m +1,6
1. Mariia Vasara 1997 PorinYU 13,67
2. Anu Kukkonen 1997 PorinYU 13,79
3. Annika Godin 1997 KokemKV 13,87
Reetta Lehtonen 1997 KanksLei DNS
Tuulia Lohivuo 1997 KanksLei DNS

T15 200 m aj +0,9
1. Katri Helttula 1997 VammsVoi 33,30
2. Erika Alander 1997 PorinTa 35,75
3. Venla Haunia 1997 HonkajsU 36,07

T15 800 m
1. Mariia Vasara 1997 PorinYU 2.32,77
2. Ilona Jokinen 1997 PorinTa 2.55,87
3. Venla Haunia 1997 HonkajsU 3.01,73

T15 Korkeus
1. Annika Godin 1997 KokemKV 125
120 125 130
O XXO XXX

T15 Kolmiloikka
1. Katri Helttula 1997 VammsVoi 10,16 +2,1 9,74 +1,9
X 9,74 9,59 9,74 – 10,16
+1,9 +1,5 +2,8 +2,1
2. Erika Alander 1997 PorinTa 9,60 +2,6
9,60 X X X X 9,32
+2,6 +3,6
3. Emmi Hiltunen 1997 MerikI 9,29 +1,8
X X 8,85 9,29 X 8,98
+0,4 +1,8 +2,6
4. Anu Kukkonen 1997 PorinYU 8,41 +1,1
8,28 X X X 8,41 8,29
+1,0 +1,1 +1.9

T15 Kiekko
1. Netta-Nana Mäkkylä 1997 KanksLei 37,93
34,81 – – 34,86 37,05 37,93

T15 Moukari
1. Netta-Nana Mäkkylä 1997 KanksLei 34,25
– – 29,36 34,25 – –
T14 100 m +2,3
1. Taija Lankinen 1998 NoormNo 13,16
2. Janina Keronen 1998 VammsVoi 13,18
3. Jenni Lope 1998 NoormNo 13,66
4. Eveliina Poukka 1998 PorinTa 13,91
5. Anna Mäkelä 1998 LauttLu 14,61
6. Emilia Inna 1998 VammsVoi 14,85
7. Emilia Tuomiluoma 1998 KanksLei 15,30
Alma Antila 1998 KanksLei DNS
Alkuerät
Erä 1 +2,2
1. Janina Keronen 1998 VammsVoi 13,32
2. Eveliina Poukka 1998 PorinTa 13,91
Tahiti Ojansivu 1998 TuUL 14,56
3. Emilia Tuomiluoma 1998 KanksLei 15,50
4. Alma Antila 1998 KanksLei 16,11
Erä 2 +1,8
1. Taija Lankinen 1998 NoormNo 13,23
2. Jenni Lope 1998 NoormNo 13,80
3. Anna Mäkelä 1998 LauttLu 14,39
4. Emilia Inna 1998 VammsVoi 14,85
5. Noora Lindholm 1998 UlvST 16,87

T14 800 m
1. Jenni Walli 1998 NoormNo 2.29,88
2. Anniina Hakala 1998 PorinYU 2.36,25

T14 200 m aj 0,0
1. Taija Lankinen 1998 NoormNo 30,53
2. Jenni Walli 1998 NoormNo 31,77
3. Noora Lindholm 1998 UlvST 44,61

T14 Korkeus
1. Ella Junnila 1998 VammsVoi 160
145 150 155 160 165
O O XO XO XXX
2. Annika Savolainen 1998 LauttLu 145
130 135 140 145 150
O O O XO XXX
3. Janina Laine 1998 PorinYU 140
140 145
O XXX
3. Veera Tuominen 1998 KokemKV 140
130 135 140 145
O O O XXX
5. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 140
130 135 140 145
O XO O XXX

T14 Kolmiloikka
1. Janina Laine 1998 PorinYU 10,09 +0,9
X 10,04 10,09 9,89 9,79 9,93
+2,0 +0,9 +3,3 +2,3 +0,8
2. Ella Junnila 1998 VammsVoi 10,01 +4,9 9,96 +1,7
10,01 9,85 X 9,67 9,96 9,92
+4,9 +1,5 +3,0 +1,7 +1,0
3. Veera Tuominen 1998 KokemKV 9,75 +2,6 9,41 +1,3
9,12 9,29 9,41 X 9,75 9,39
+3,4 -0,8 +1,3 +2,6 +2,7
4. Janina Keronen 1998 VammsVoi 9,60 +4,3 9,06 +1,8
9,30 9,06 9,45 9,17 X 9,60
+2,8 +1,8 +4,1 +2,4 +4,3
5. Eveliina Poukka 1998 PorinTa 9,60 +2,5
X X X 9,60 X 9,38
+2,5 +2,9
6. Emilia Inna 1998 VammsVoi 9,12 +3,3 8,77 +0,8
8,56 7,79 8,77 9,12 8,88 8,98
+0,8 +0,7 +0,8 +3,3 +2,8 +4,8
7. Aune-Maija Penttinen 1998 PorinYU 8,29 +1,8
X 8,23 X 8,29 8,25 8,22
+3,4 +1,8 +3,5 +2,2
8. Emilia Tuomiluoma 1998 KanksLei 7,88 +1,8
X 7,88 7,75 7,48 7,73 7,83
+1,8 -0,3 +2,3 +3,2 +1.8

T14 Kiekko
1. Annika Savolainen 1998 LauttLu 27,32
– – 21,48 27,32 23,02 19,50
2. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 24,03
– – 23,25 – 24,03 22,43
3. Katja Mäkelä 1998 KokemKV 23,72
23,72 – – – 23,56 19,94
4. Noora Grönlund 1998 UlvST 21,04
– 19,81 – 20,54 – 21,04

T14 Moukari
Eerika Kangasniemi 1998 OrivPo 42,90
42,74 41,39 39,74 38,46 42,90 40,74
1. Jenni Lope 1998 NoormNo 31,64
31,33 – – 31,09 31,64 30,88
Tahiti Ojansivu 1998 TuUL 29,47
29,39 – – 29,47 – –
2. Noora Grönlund 1998 UlvST 19,50
18,50 19,29 18,25 18,00 18,30 19,50

T13 60 m +1,8
1. Eveliina Naarmala 1999 RaumU 8,42
2. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 8,71
3. Ellaliisa Kaukkila 1999 RaumU 8,73
4. Reetta Malmi 1999 SäkU 8,80
5. Sanni Honkanen 1999 RaumU 8,81
6. Sofia Kompuinen 1999 SäkU 9,02
7. Essi Hyle 1999 NoormNo 9,19
Elli Uusitalo 1999 NoormNo DNS
Alkuerät
Erä 1 +1,5
1. Ellaliisa Kaukkila 1999 RaumU 8,62
2. Sanni Honkanen 1999 RaumU 8,86
3. Sofia Kompuinen 1999 SäkU 8,87
4. Inka Laasa 1999 PorinYU 9,19
5. Liisa Karpeychik 1999 UlvST 9,61
Julianna Kiuru 1999 NakkVire DNS
Erä 2 +1,7
1. Eveliina Naarmala 1999 RaumU 8,46
2. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 8,74
3. Essi Hyle 1999 NoormNo 9,03
4. Jenna Kompuinen 1999 SäkU 9,14
Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo DNS
Erä 3 +0,8
1. Reetta Malmi 1999 SäkU 8,75
2. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 9,07
3. Maj Virko 1999 KanksLei 9,09
4. Suvi Jokimaa 1999 PorinYU 9,13
5. Kiia Kuusrainen 1999 SäkU 9,57
6. Milla Myllymäki 1999 PorinYU 10,50
T13 1000 m
1. Essi Hyle 1999 NoormNo 3.32,24
2. Heli Tuominen 1999 KanksLei 3.51,97
3. Liisa Karpeychik 1999 UlvST 3.58,69
4. Maj Virko 1999 KanksLei 4.13,45

T13 Korkeus
1. Veera Puosi 1999 KaarRoi 130
115 120 125 130 135
O – O O XXX
2. Jonna Jaakkola 1999 KanksLei 130
110 115 120 125 130 135
O O O O XXO XXX
3. Anni Levander 1999 SäkU 125
110 115 120 125 130
O O O XO XXX

T13 Pituus
1. Sanni Honkanen 1999 RaumU 4,57 +1,1
4,34 4,46 4,57 4,48 4,38 X
+0,9 +1,9 +1,1 +2,3 +1,7
2. Ellaliisa Kaukkila 1999 RaumU 4,40 +0,8
X 4,33 4,40 4,36 X X
+3,7 +0,8 -1,3
3. Reetta Malmi 1999 SäkU 4,39 +1,0
4,39 X 4,16 4,10 X 4,33
+1,0 +1,7 -0,9 +1,9
4. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 4,25 +2,8 4,17 +0,9
4,17 4,25 4,17 X 4,14 4,24
+0,9 +2,8 +1,1 +2,8 +2,9
5. Roosa Rintala 1999 KiikKi 4,23 +4,1 3,99 +0,6
4,04 4,23 3,78 3,66 3,99 4,03
+2,2 +4,1 +1,8 -0,4 +0,6 +2,3
6. Sofia Kompuinen 1999 SäkU 4,19 +1,0
3,94 4,13 4,10 4,13 4,19
+1,9 +4,0 +1,3 +2,3 +1,0
7. Veera Puosi 1999 KaarRoi 4,15 +3,4 3,98 +0,8
3,85 4,15 3,88 3,98 4,02 3,96
+1,9 +3,4 +2,2 +0,8 +3,0 +1,8
8. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 4,12 +3,8
4,12 X – – – –
+3,8
9. Heli Tuominen 1999 KanksLei 4,10 +2,1 3,94 +1,5
X 3,94 4,10
+1,5 +2,1
10. Inka Laasa 1999 PorinYU 3,89 +0,4
3,89 3,75 X
+0,4 +1,8
11. Jenna Kompuinen 1999 SäkU 3,71 -0,8
3,71 3,62 3,56
-0,8 +3,4 -0,4
12. Kiia Kuusrainen 1999 SäkU 3,46 +1,6
X 0,42 3,46
+2,7 +1,6
Julianna Kiuru 1999 NakkVire DNS

T13 Moukari
1. Iida-Maria Ivanoff 1999 LauttLu 36,88
36,88 – 36,02 – – –
2. Jonna Jaakkola 1999 KanksLei 27,30
27,09 27,06 27,30 – 25,22 –
3. Marika Haavisto 1999 LauttLu 23,42
22,07 23,42 – 20,68 22,40 22,45
4. Saara Mannila 1999 PorinYU 17,94
16,90 16,52 16,99 17,94 16,70 15,37

T13 Keihäs
1. Anni Levander 1999 SäkU 23,32
20,96 19,84 19,82 20,66 21,10 23,32
2. Saara Mannila 1999 PorinYU 20,84
16,49 17,40 16,36 18,21 17,86 20,84
3. Marika Haavisto 1999 LauttLu 17,73
16,70 17,73 – 15,92 – 15,62
Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo DNS

T12 60 m +3,8
1. Janna Häihänen 2000 LauttLu 8,51
2. Peppi Pohjamies 2000 PunkalKu 8,59
3. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 8,64
4. Heini Lipponen 2000 KanksLei 9,08
5. Sofia Paattilammi 2000 NoormNo 9,48
6. Heidi Färm 2000 PorinYU 9,49
7. Sofia Stenberg 2000 PorinYU 9,52
8. Jerika Mäkipuro 2000 MerikI 9,65
Alkuerät
Erä 1 +0,6
1. Janna Häihänen 2000 LauttLu 8,78
2. Heini Lipponen 2000 KanksLei 9,22
3. Sofia Paattilammi 2000 NoormNo 9,61
4. Heidi Färm 2000 PorinYU 9,62
5. Maarit Nurmi 2000 MerikI 9,71
6. Elli-Noora Jalonen 2000 SäkU 9,93
7. Erika Laitinen 2000 VammsVoi 9,98
Inka-Julia Laine 2000 NakkVire DNS
Erä 2 +0,1
1. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 8,67
2. Peppi Pohjamies 2000 PunkalKu 8,99
3. Jerika Mäkipuro 2000 MerikI 9,59
4. Sofia Stenberg 2000 PorinYU 9,63
5. Aili Mäkelä 2000 LauttLu 9,71
6. Ann-Nina Heikkilä 2000 NoormNo 10,08
7. Anni Järvenpää 2000 NoormNo 10,26
8. Anu Sakari 2000 VammsVoi 11,21
T12 1000 m
1. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 3.16,17
2. Sofia Stenberg 2000 PorinYU 3.27,98
3. Aili Mäkelä 2000 LauttLu 3.34,90
4. Frida Pietiläinen 2000 PorinYU 3.43,22
5. Iida Kiviranta 2000 NoormNo 4.04,61

T12 Korkeus
1. Adeliina Herrala 2000 KokemKV 130
115 120 125 130 135
O XO O O XXX
2. Jerika Mäkipuro 2000 MerikI 120
100 105 110 115 120 125
O O O O XO XXX
3. Heini Lipponen 2000 KanksLei 110
100 105 110 115
O O XO XXX
4. Frida Pietiläinen 2000 PorinYU 105
100 105 110
O XO XXX
Erika Laitinen 2000 VammsVoi DNS
Inka-Julia Laine 2000 NakkVire DNS
Jade Puosi 2000 EurajVei DNS
Janita Vähäkoski 2000 KanksLei DNS

T12 Pituus
1. Veera Matintalo 2000 LauttLu 4,36 +1,0
4,25 4,29 4,36 X 4,09 X
+0,7 +2,1 +1,0 +0,5
2. Janna Häihänen 2000 LauttLu 4,09 +0,2
4,09 4,01 3,99 X X X
+0,2 +3,3 +0,6
3. Maarit Nurmi 2000 MerikI 3,97 +1,7
3,97 X X 3,85 X X
+1,7 +0,5
4. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 3,83 +3,8 3,81 +1,9
3,81 3,83 3,79 3,56 3,73 X
+1,9 +3,8 +2,1 +1,4 +1,1
5. Elli-Noora Jalonen 2000 SäkU 3,74 +2,5 3,42 +1,2
X 3,74 3,42 3,49 X 3,23
+2,5 +1,2 +2,4 +1,1
6. Heidi Färm 2000 PorinYU 3,70 +1,7
X 3,65 3,70 3,66 X X
+3,1 +1,7 +1,8
7. Erika Laitinen 2000 VammsVoi 3,56 +2,1 3,48 +0,4
X 3,56 3,48 3,45 X X
+2,1 +0,4 +1,6
8. Sofia Paattilammi 2000 NoormNo 3,50 +3,2 3,39 +1,4
X 3,50 3,39 3,23 3,32 3,31
+3,2 +1,4 +1,2 +0,6 +0,3
9. Iida Kiviranta 2000 NoormNo 3,49 +0,8
3,49 3,45 3,09
+0,8 +3,1 +0,3
10. Anu Sakari 2000 VammsVoi 2,90 +1,4
X 2,61 2,90
+3,3 +1,4

T12 Moukari
1. Anni Järvenpää 2000 NoormNo 17,51
17,50 17,51 14,31 – 15,86 15,61
2. Janita Vähäkoski 2000 KanksLei 12,67
– 8,88 10,30 12,67 11,37 11,72

T12 Keihäs
1. Nelli Rakkolainen 2000 KokemKV 28,53
24,11 28,53 23,26 24,59 22,40 25,23
2. Veera Matintalo 2000 LauttLu 28,08
26,55 27,92 27,74 28,08 26,03 27,22
3. Peppi Pohjamies 2000 PunkalKu 24,89
23,56 23,80 23,63 24,89 – 24,51
4. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 21,49
21,28 – 21,14 21,49 19,76 20,25
5. Ann-Nina Heikkilä 2000 NoormNo 17,53
16,15 17,53 – – – –

T11 60 m 0,0
1. Kaisa Linnikko 2001 VammsVoi 8,54
2. Nuppu Leppänen 2001 NoormNo 8,97
3. Pirkitta Marjanen 2001 PorinTa 9,41
4. Vilma Lindroos 2001 PorinTa 9,41
4. Emma Ilola 2001 SäkU 9,41
6. Pritne Lember 2001 NoormNo 9,49
7. Salla Myllymäki 2001 KanksLei 9,73
8. Noora Rintala 2001 KiikKi 9,75
Alkuerät
Erä 1 0,0
1. Nuppu Leppänen 2001 NoormNo 8,98
Noora Hellberg 2001 SeinäjsU 9,18
2. Emma Ilola 2001 SäkU 9,37
3. Vilma Lindroos 2001 PorinTa 9,51
4. Noora Rintala 2001 KiikKi 9,68
5. Jane Lember 2001 NoormNo 10,36
6. Esteri Nieminen 2001 KiukKi 10,44
Erä 2 0,0
1. Pirkitta Marjanen 2001 PorinTa 9,52
2. Salla Myllymäki 2001 KanksLei 9,70
3. Pritne Lember 2001 NoormNo 9,74
4. Laura Lepistö 2001 PorinYU 9,93
5. Vemilia Puosi 2001 KaarRoi 10,24
Kira Kulmala 2001 LavKi DNS
Erä 3 0,0
1. Kaisa Linnikko 2001 VammsVoi 8,74
2. Mari Tuominen 2001 KanksLei 9,84
3. Jenna Rinne 2001 NoormNo 9,85
4. Siiri-Sofia Ruisniemi 2001 PorinTa 10,27
5. Anna-Maria Orjala 2001 PorinTa 10,55
6. Venla Välläri 2001 VammsVoi 11,17
7. Laura Maja 2001 LavKi 11,54

T11 1000 m
1. Karoliina Iso-Ropo 2001 VammsVoi 3.21,03
2. Kiia Jullenmaa 2001 UlvST 3.34,17
3. Noora Rintala 2001 KiikKi 3.37,53
4. Alisa Heino 2001 EurRai 3.39,61
5. Emma Ilola 2001 SäkU 3.47,05
6. Aliina Finska 2001 VammsVoi 4.01,98
7. Roosa Nurminen 2001 UlvST 4.09,92
8. Venla Välläri 2001 VammsVoi 4.12,55
9. Jenniina Heikkilä 2001 NoormNo 4.19,78

T11 Korkeus
Noora Hellberg 2001 SeinäjSU 140
130 135 140 148
O O O XXX
1. Jenny Virta 2001 UlvST 130
115 120 125 130 135
O O XO O XXX
2. Kaisa Linnikko 2001 VammsVoi 120
090 095 100 105 110 115 120 125
O O O O O O O XXX
3. Carita Haapaniemi 2001 KiukKi 120
110 115 120 125
O XO XXO XXX
4. Roosa Nurminen 2001 UlvST 115
110 105 110 115 120
O O O O XXX
5. Laura Lepistö 2001 PorinYU 110
105 110 115 120
O O X- XX
6. Jenna Rinne 2001 NoormNo 110
080 085 090 095 100 105 110 115
O O O O O O XO XXX
7. Kiia Jullenmaa 2001 UlvST 095
095 100
O XXX

T11 Kuula
1. Jenny Virta 2001 UlvST 9,62
9,05 X 9,28 9,20 9,50 9,62
2. Silja Ahonen 2001 ParkU 8,17
8,14 X 7,80 7,43 8,17 8,06
3. Nuppu Leppänen 2001 NoormNo 8,15
8,15 7,83 7,54 7,96 6,23
Noora Hellberg 2001 SeinäjSU 8,08
X 8,08 6,95
4. Vilma Lindroos 2001 PorinTa 7,64
7,13 7,08 7,17 7,57 7,33 7,64
5. Mari Tuominen 2001 KanksLei 7,62
7,15 7,60 7,62 6,89 6,94 7,46
6. Carita Haapaniemi 2001 KiukKi 7,59
7,59 7,08 7,00 6,97 7,05 6,66
7. Sara Jylhänkoski 2001 UlvST 7,41
7,25 7,41 X 7,26 X 6,81
8. Esteri Nieminen 2001 KiukKi 6,88
6,19 6,88 6,76 6,36 6,64 6,28
9. Pirkitta Marjanen 2001 PorinTa 6,79
6,44 6,79 X
10. Iida Saarni 2001 UlvST 6,52
6,04 5,99 6,52
11. Milja Haavisto 2001 EurRai 6,11
6,11 X 5,89
12. Kira Kulmala 2001 LavKi 5,68
5,68 4,47 4,88
13. Siiri-Sofia Ruisniemi 2001 PorinTa 5,39
5,39 4,99 X
14. Laura Maja 2001 LavKi 4,80
4,62 4,52 4,80
15. Anna-Maria Orjala 2001 PorinTa 4,68
X 4,68 4,10

T11 Kiekko
1. Silja Ahonen 2001 ParkU 19,02
– – 12,17 16,74 17,07 19,02
2. Sara Jylhänkoski 2001 UlvST 18,37
17,35 17,24 17,66 14,56 18,37 –
3. Alisa Heino 2001 EurRai 18,25
– 15,92 14,18 18,16 18,25 17,76
4. Jenniina Heikkilä 2001 NoormNo 18,16
17,14 18,03 17,35 18,16 – 13,16
5. Pritne Lember 2001 NoormNo 15,61
14,10 15,61 – 11,49 – –
6. Karoliina Iso-Ropo 2001 VammsVoi 14,70
– 12,51 – 12,82 11,45 14,70
7. Iida Saarni 2001 UlvST 14,11
– 12,22 12,89 – 14,11 13,22
8. Milja Haavisto 2001 EurRai 12,73
– 11,50 11,59 – 10,44 12,73
9. Jane Lember 2001 NoormNo 8,75
– 7,98 8,75 7,23 7,42 8,64

T10 60 m 0,0
1. Saana Boelius 2002 PorinTa 9,43
2. Laura Koivukoski 2002 EurajVei 9,45
3. Milla Iisakkala 2002 PorinYU 9,64
4. Pilvi Jalo 2002 VammsVoi 9,75
5. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 9,91
6. Sonja Puumalainen 2002 SäkU 9,92
7. Meri Elomaa 2002 VammsVoi 10,13
8. Linnea Aho 2002 VammsVoi 10,28
Alkuerät
Erä 1 0,0
1. Saana Boelius 2002 PorinTa 9,68
2. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 10,03
3. Sonja Puumalainen 2002 SäkU 10,10
4. Elisa Lähde 2002 VammsVoi 10,45
5. Iida Oksanen KanksLei 11,24
6. Tiia Koskinen VammsVoi 11,27
Tiia Lindgren 2002 PorinTa DNS
Erä 2 0,0
1. Pilvi Jalo 2002 VammsVoi 9,67
2. Nora Riitaoja 2002 NoormNo 10,28
3. Mervi Haanpää 2002 EurRai 10,28
4. Milla Pääkkönen 2002 VammsVoi 10,62
5. Sara Koskinen 2002 HarjavJy 10,84
6. Jonna Hakala 2002 LavKi 12,67
Erä 3 0,0
1. Meri Elomaa 2002 VammsVoi 10,19
2. Linnea Aho 2002 VammsVoi 10,26
3. Maria Laineenoja 2002 LauttLu 10,44
4. Lottaliina Akola 2002 PorinYU 10,70
5. Sanna Vähäkoski 2002 KanksLei 11,06
6. Nea Jokinen 2002 NoormNo 11,75
Erä 4 0,0
1. Laura Koivukoski 2002 EurajVei 9,49
2. Milla Iisakkala 2002 PorinYU 9,54
3. Viivi Vaitiniemi 2002 NoormNo 10,36
4. Heta Haunia 2002 HonkajsU 10,45
5. Hanna Reunanen 2002 VammsVoi 11,52
6. Iida Ojala 2002 LavKi 13,19

T10 1000 m
1. Pilvi Jalo 2002 VammsVoi 3.42,08
2. Julia Junkkala 2002 VammsVoi 3.43,66
3. Petra Jalo 2002 VammsVoi 3.44,41
4. Lottaliina Akola 2002 PorinYU 3.52,28
5. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 4.10,10
6. Matleena Ranki 2002 NakkVire 4.46,29

T10 Korkeus
1. Siiri Tuominen 2002 KokemKV 125
100 105 110 115 120 125 128
O O O O XO XO XXX
2. Sini Siro 2002 ParkU 115
100 105 110 115 120
XO XO O XXO XXX
3. Elisa Lähde 2002 VammsVoi 110
080 085 090 095 100 105 110 115
O O O O O O O XXX
4. Nora Riitaoja 2002 NoormNo 110
095 100 105 110 115
O O XO O XXX
5. Laura Koivukoski 2002 EurajVei 105
090 095 100 105 110
O O O O XXX
6. Petra Jalo 2002 VammsVoi 105
085 090 095 100 105 110
O O XO XO O XXX
7. Viivi Vaitiniemi 2002 NoormNo 105
080 085 090 095 100 105 110
O XO O O O XXO XXX
8. Matleena Ranki 2002 NakkVire 090
080 085 090 095
O O O XXX

T10 Kuula
1. Katriina Linnikko 2002 VammsVoi 6,50
6,50 6,23 6,08 6,32 6,01 5,03
2. Jonna Hakala 2002 LavKi 5,65
5,60 4,82 5,65 5,51 5,13 5,09
3. Satu Sillanpää 2002 SäkU 5,46
5,46 X 4,72 5,06 5,18 4,86
4. Maria Laineenoja 2002 LauttLu 5,41
4,89 5,32 5,20 4,74 4,98 5,41
5. Saana Boelius 2002 PorinTa 5,32
5,13 X 5,27 4,86 5,32 5,05
6. Heta Haunia 2002 HonkajsU 5,02
4,89 5,02 4,84 4,73 3,96 4,54
7. Sara Koskinen 2002 HarjavJy 4,61
4,35 4,57 4,61 4,00 4,12 4,58
8. Milla Pääkkönen 2002 VammsVoi 4,50
4,38 4,50 4,42 3,59 X 4,49
9. Tiia Koskinen VammsVoi 3,90
3,90 3,47 3,52
10. Hanna Reunanen 2002 VammsVoi 3,63
3,54 3,51 3,63
11. Iida Ojala 2002 LavKi 3,48
3,18 3,18 3,48
Tiia Lindgren 2002 PorinTa DNS

T10 Kiekko
1. Sini Siro 2002 ParkU 17,00
17,00 – – 13,53 14,48 15,46
2. Satu Sillanpää 2002 SäkU 15,09
10,51 10,39 – 13,66 12,46 15,09
3. Katriina Linnikko 2002 VammsVoi 13,40
12,01 11,92 13,40 12,26 12,24 10,33
4. Julia Junkkala 2002 VammsVoi 12,88
11,54 12,27 11,36 11,68 12,85 12,88
5. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 11,41
– – 11,41 9,89 9,75 –
6. Sanna Vähäkoski 2002 KanksLei 9,51
9,51 – – – – 8,28
7. Mervi Haanpää 2002 EurRai 9,44
8,22 7,03 – 7,93 9,44 8,77

T9 40 m 0,0
1. Aada Puosi 2003 EurajVei 6,63
2. Lilli Virtanen 2003 VammsVoi 6,96
3. Noora Nevala KokemKV 7,02
4. Iina Nikmo 2003 EurajVei 7,03
5. Jenni Häihänen 2004 LauttLu 7,17
6. Siiri Elomaa 2003 VammsVoi 7,21
7. Emilia Pyysalo 2003 KanksLei 7,37
8. Emma Saarni 2003 UlvST 7,55
Alkuerät
Erä 1 0,0
1. Noora Nevala KokemKV 7,14
2. Sonja Peltomäki 2003 KanksLei 7,50
3. Adele Koivunen 2003 NoormNo 7,71
4. Sanni Törölä 2003 UlvST 8,09
5. Anni Välimäki PorinYU 8,63
6. Olga Kononen 2006 NoormNo 9,28
Erä 2 0,0
1. Anni Koivunen 2003 KiukKi 7,49
2. Ellen Levander 2003 SäkU 7,56
3. Emma Junnila 2004 RiihimKi 7,94
4. Noora Lehti 2005 NoormNo 8,39
5. Nea Lehti 2007 NoormNo 9,10
Charlotta Suoniemi 2003 KiukKi DNS
Erä 3 0,0
1. Iina Nikmo 2003 EurajVei 7,30
2. Jenni Häihänen 2004 LauttLu 7,31
3. Lilli Virtanen 2003 VammsVoi 7,42
4. Vilma Airasmaa 2003 PorinYU 7,60
5. Laura Heinonen 2004 ParkU 7,72
6. Helga Rantanen 2003 VammsVoi 7,73
7. Nelli Vihtalahti 2003 NoormNo 8,03
Erä 4 0,0
1. Emilia Pyysalo 2003 KanksLei 7,30
2. Emma Saarni 2003 UlvST 7,45
3. Emmi Pohjolainen 2004 LauttLu 7,73
4. Jessi Lope 2005 NoormNo 7,92
5. Olivia Kononen 2004 NoormNo 7,93
6. Lyydia Kuusela 2004 VammsVoi 8,53
7. Milja Lindroos 2005 PorinYU 8,63
Erä 5 0,0
1. Aada Puosi 2003 EurajVei 6,82
2. Siiri Elomaa 2003 VammsVoi 7,40
3. Olivia Kärki 2006 LauttLu 7,51
4. Laura Mannila 2004 PorinYU 7,61
5. Fanny Pietiläinen 2003 PorinYU 7,88
6. Ellen Häjänen 2003 NakkVire 7,90
7. Helmi Finska 2004 VammsVoi 8,08

T9 Korkeus
1. Noora Nevala KokemKV 105
080 085 090 095 100 105 108
O O O O O XXO XXX
2. Charlotta Pettersson 2003 NoormNo 105
080 085 090 095 100 105 108
O O O XO O XXO XXX
3. Laura Heinonen 2004 ParkU 095
080 085 090 095 100
O O O O XXX
4. Emilia Pyysalo 2003 KanksLei 095
085 090 095 100
XO O O XXX
5. Nelli Vihtalahti 2003 NoormNo 090
080 085 090 095
O O O XXX
Emma Junnila 2004 RiihimKi 090
060 065 070 075 080 085 090 095
O O O O XO O O XXX
6. Mila Siro 2003 ParkU 090
075 080 085 090 095
O XXO XXO XXO XXX
7. Charlotta Suoniemi 2003 KiukKi 085
080 085 090
XO XO XXX
8. Bettina Heikkilä 2004 NoormNo 080
075 080 085
O O XXX
9. Salla Jylhänkoski 2004 UlvST 075
060 065 070 075 080
O XO O O XXX
10. Jessica Junkkala 2004 VammsVoi 065
060 065 070
O O XXX

T9 Junnukeihäs
1. Charlotta Pettersson 2003 NoormNo 18,94
16,48 18,94 17,94 16,59 14,49 15,16
2. Anni Koivunen 2003 KiukKi 14,34
9,90 11,10 9,84 7,61 12,20 14,34
3. Salla Jylhänkoski 2004 UlvST 13,70
11,79 11,69 13,70 12,14 12,45 9,49
4. Lyydia Herrala 2004 KokemKV 13,60
13,60 9,54 7,84 10,04 10,16 11,05
5. Ella Leppänen 2003 NakkVire 12,38
12,38 11,18 11,93 10,48 12,12 –
6. Siiri Elomaa 2003 VammsVoi 11,70
9,86 9,58 11,70 10,12 9,02 10,75
7. Laura Mannila 2004 PorinYU 11,42
10,08 10,00 10,85 11,42 9,50 7,66
8. Adele Koivunen 2003 NoormNo 9,82
9,82 8,85 8,27 8,65 7,93 7,49
9. Ellen Häjänen 2003 NakkVire 9,55
7,93 9,55 9,33
10. Sanni Törölä 2003 UlvST 9,30
7,73 8,64 9,30
11. Olivia Kononen 2004 NoormNo 8,96
5,56 8,96 7,86
12. Bettina Heikkilä 2004 NoormNo 8,92
8,92 6,48 7,90
13. Emmi Pohjolainen 2004 LauttLu 8,72
8,16 8,72 7,15
14. Lyydia Kuusela 2004 VammsVoi 8,30
8,30 8,06 8,17
15. Jessica Junkkala 2004 VammsVoi 8,18
8,18 7,32 6,95
16. Aino Ranki 2005 NakkVire 7,78
7,59 7,48 7,78
17. Helga Rantanen 2003 VammsVoi 7,77
7,77 7,58 6,62
18. Emma Saarni 2003 UlvST 7,30
7,30 6,52 5,58
19. Noora Lehti 2005 NoormNo 7,22
6,47 6,00 7,22
20. Mila Siro 2003 ParkU 7,14
6,61 6,24 7,14
21. Karoliina Lehto 2003 VammsVoi 6,93
4,82 6,55 6,93
22. Anni Välimäki PorinYU 6,69
6,68 6,69 6,69
23. Olivia Kärki 2006 LauttLu 5,22
5,08 5,18 5,22