Kankaanpää Games

12.7.2009

Kankaanpää Games kisattiin tänään Kankaanpäässä hienossa säässä. Muutama sadepisara tuli vasta aivan kisan loputtua,joten sääolosuhteet olivat hyvät ja hienoa nähtävää ja vauhtia suorituspaikoilla riitti.

M 22-sarjan 200 metrillä Noormarkun Lauri Kohtamäki piti kiirettä ja juoksi hienon voittoajan 21,64 (- 0,7). Leiskun Kimmo Kero paransi samassa juoksussa ennätyksekseen 23,09, sijoitus kolmas. M 19 sarjan keihäässä Rainer Manninen, KuortK, voitti tuloksella 63,10. Hyvän vastuksen antoi Jani Lehtonen, ViipU, heittämällä 62,29. Kolmanneksi sijoittui Marko Lampinen uudella ennätyksellään 56,51. M 19 100 metrillä Joonas Vainionpää oli kolmas ajalla 12,27. M 17 kuulan voitti Arttu Kangas hyvällä tuloksella 16,46. M 17 korkeuden voitti Nakkilan Jussi Raitanen tuloksella 190, Tomi Nieminen oli toinen tuloksella 170 ja Toni Niemenmaa kolmas tuloksella 160. Kirsi-Maria Kero hyppäsi 3-loikkaa N 17 sarjan mukana kilpailun ullkopuolella tämän kesän parhaansa 12,12.

P 15 100 metrillä Sami Nieminen juoksi uudeksi ennätyksekseen  12,59 (-0,3, sijoitus kolmas. Lauri Lehtonen hyppäsi kesän parhaansa korkeudessa ja oli tuloksella 160 toinen. Nuorimmat leiskulaiset näyttivät juoksumatkoilla mallia vanhemmille  ja pikamatkoilla 8-9-vuotiaat voittivat sarjansa. T 8 40 metriä Inka Heininen ajalla 7,27 ja T 9 Annika Hohkuri ajalla 7,02. Tytöt hallitsivat myös T 9 sarjan 600 metrin juoksun.  P 8 40 metriä voitti Eero Hirvinen hyvällä ajalla 7,02 ja P 9 Aleksi Nieminen uudella hienolla ennätyksellään 6,74. Erityismaininnan ansaitsee P 9 Aaro Kallionkielen hieno juoksu 600 metrillä ja komea kiri, uusi ennätys 2.10,08 ja sijoitus toinen.  P11 sarjan 1000 metriä voittoon juoksi Aleksanteri Tomberg ajalla  3.33,27. Juoksun toinen oli Elias Karvanen ja kolmas Pyry Santahuhta. Eelis Hirvinen P 11 hyppäsi pituutta 3.95, sijoitus kolmas. T 13 sarjassa Netta-Nana Mäkkylä työnsi uudeksi ennätyksekseen 11,69 ja sijoittui toiseksi, Esteri Hakamäki oli kolmas tuloksella 10,68. Esteri oli kolmas myös pituudessa tuloksella 4,00. Pituuden toinen oli Heini Pitkänen tuloksella 4,10. Kisan voitti samalla tuloksella Vammalan Noora Hyvärinen. Niina-Maria Lampinen sijoittui 60 metrillä kolmanneksi ajalla 8,97. Juoksun neljäs oli Henriikka Haavisto uudella ennätyksellään 9,09. Riikka Tähtinen T 15 heitti keihästä lähelle kesän parastaan ja tuloksella 33,54 sijoitus neljäs.

Tulokset:

M22 200 m
Erä 1 +1,6
1. Johannes Välimäki 1992 NoormNo 23,84
2. Niko Kekki 1991 NoormNo 24,20
3. Marko Laine 1991 VirtU 24,86
Henri Heinänen 1990 PorinYU DNS
Joonas Vainionpää 1990 KanksLei DNS
Victor Jansson 1993 IFÅland DNS
Denis Bystrov KanksLei DNS
Erä 2 -0,7
1. Lauri Kohtamäki 1989 NoormNo 21,64
Johan Nordmyr 1984 IFKraft 22,99
2. Tatu Markkila 1989 KurikRy 23,02
3. Kimmo Kero 1989 KanksLei 23,09
4. Juuso Heino 1993 NoormNo 23,24
5. Joni Ojala 1989 KokeKV 23,65
6. Teemu Lankinen 1992 NoormNo 23,84

M19 100 m 0,0
Kimmo Kero 1989 KanksLei 11,27
Johan Nordmyr 1984 IFKraft 11,51
1. Niko Kekki 1991 NoormNo 11,86
2. Marko Laine 1991 VirtU 11,94
3. Joonas Vainionpää 1990 KanksLei 12,27
Denis Bystrov KanksLei 12,38

M19 Keihäs
1. Rainer Manninen 1991 KuortKu 63,15
62,91 60,39 61,69 61,97 61,31 63,15
2. Jani Lehtonen 1990 ViipU 62,29
62,29 X 59,04 X 57,38 58,92
3. Marko Lampinen 1991 KanksLei 56,50
55,06 X 55,11 55,35 56,31 56,50
4. Teemu Vuohijoki 1992 HarjaJ 49,97
48,27 47,73 49,91 46,98 49,97 46,52
Aarno Poikkimäki 1991 NakkVire DNS

M17 100 m +0,4
1. Harri Paattiniemi 1992 PorinYU 11,94
2. Ville Vihtalahti 1992 NoormNo 11,98
3. Johannes Välimäki 1992 NoormNo 12,08
4. Victor Jansson 1993 IFÅland 12,10
5. Einari Välimäki 1994 NoormNo 12,23
6. Lauri Vettenranta 1993 VammsVoi 12,29
7. Tomi Nieminen 1993 KanksLei 12,42
8. Mika Ollikka 1993 KiukKi 12,55

M17 Korkeus
1. Juuso Raitanen 1992 NakkVire 190
2. Tomi Nieminen 1993 KanksLei 170
3. Toni Niemenmaa 1992 KanksLei 160
4. Mika Ollikka 1993 KiukKi 155
Markus Kaurto 1993 ValkHa DNS

P15 100 m
Erä 1 -0,3
1. Otto Ahlfors 1994 IkaalU 11,89
2. Kristian Salo 1995 NakkVire 12,41
3. Sami Nieminen 1994 KanksLei 12,59
4. Samuli Samuelsson 1995 IkaalU 12,87
5. Jani Ahopelto 1995 UlvST 12,92
6. Lauri Lehtonen 1994 KanksLei 13,31
7. Simon Jansson 1995 IFÅland 13,36
Erä 2 0,0
Markus Jaakkola 1994 VirtU DNS
Ville Santikko 1995 KankU DNS

P15 800 m
1. Vesa Linnamaa 1994 NoormNo 2.19,01
2. Markus Jaakkola 1994 VirtU 2.21,19
3. Tuomas Rauvola 1995 EurajVei 2.22,25
4. Jukka Loukkaanhuhta 1995 KankU 2.22,86
Lauri Lehtonen 1994 KanksLei DNS

P15 Korkeus
1. Oskar Svels 1994 IFVom 165
155 160 165 165
O O XXX O
2. Lauri Lehtonen 1994 KanksLei 160
145 150 155 160 165 165
O O O O XXX X
2. Jani Ahopelto 1995 UlvST 160
150 155 160 165 165
O O O XXX X
4. Sami Nieminen 1994 KanksLei 155
145 150 155 160
XO O XO XXX
5. Veli-Pekka Saxen 1995 IkaalU 155
140 145 150 155 160
O O O XXO XXX
Ville Santikko 1995 KankU NH
140
XXX

P15 Keihäs
1. Johan Teikari 1994 KihnU 62,68
2. Juho Uusitorppa 1994 PorinYU 51,51
3. Juho Anttoora 1994 VammsVoi 48,98
4. Matias Wiro 1995 NoormNo 48,68
5. Ville Santikko 1995 KankU 39,39
6. Johannes Mäkelä KyröskPo 38,14
7. Markus Jaakkola 1994 VirtU 31,05
Pekka Karilahti 1994 KanksLei DNS

P13 60 m
Erä 1 -1,7
1. Jaakko Lähteenmäki 1996 MerikI 8,38
2. Ville Kataja 1997 NoormNo 9,49
3. Juuso Walli 1996 NoormNo 9,50
4. Jonni Pyysalo 1997 KanksLei 10,11
Erä 2 -2,1
1. Anders Svels 1996 IFVom 8,44
2. Pietari Pelto-Piri 1996 NoormNo 8,93
3. Antti Lempinen 1996 PorinYU 9,11
4. Jere Niemi 1996 KanksLei 9,20
5. Arttu Virtala 1996 UlvST 9,21

P13 1000 m
1. Eemeli Välimäki 1996 NoormNo 3.12,73
2. Jasse Kuusisto 1996 PorinYU 3.13,85
3. Lassi Hopeasalo 1996 TeivoSt 3.17,12
4. Juuso Walli 1996 NoormNo 3.19,48
5. Jere Niemi 1996 KanksLei 3.44,34
Pietari Pelto-Piri 1996 NoormNo DNS
Ville Kataja 1997 NoormNo DNS

P13 Korkeus
1. Anders Svels 1996 IFVom 150
120 125 130 135 140 145 150 155
O O O O O O O XXX
2. Eemeli Välimäki 1996 NoormNo 150
140 145 150 155
XO XO XXO XXX
3. Antti Lempinen 1996 PorinYU 145
130 135 140 145 150
O O O XO XXX
4. Jonni Pyysalo 1997 KanksLei 135
105 110 115 120 125 130 135 140
O O O O O O XXO XXX

P13 Keihäs
1. Arttu Vilander 1996 KankU 44,91
2. Anders Svels 1996 IFVom 40,69
3. Ville Rantaneva 1996 MerikI 38,22
4. Onni Anttoora 1996 VammsVoi 37,60
5. Jaakko Lähteenmäki 1996 MerikI 37,51
6. Antti Lempinen 1996 PorinYU 33,16
7. Aleksi Narvi 1997 KanksLei 31,98
8. Juuso Walli 1996 NoormNo 30,69
9. Juho Vähäsantanen 1998 KullU 29,61
10. Aaron Kangas 1997 KanksLei 29,37
11. Pietari Pelto-Piri 1996 NoormNo 28,44
12. Jani Poutanen 1997 NakkVire 28,19
13. Teemu Narvi 2000 KanksLei 21,82
Miro Tuokko 1996 KullU DNS

P11 60 m -0,3
1. Niko-Arttu Perälä 1998 KihnU 9,06
2. Tommi Kukkula 1998 LavKi 9,28
3. Teijo Lahdenperä 1999 NoormNo 9,32
4. Eelis Hirvinen 1998 KanksLei 9,40
5. Juho Vähäsantanen 1998 KullU 9,78
6. Eetu Syystö 1999 PorinYU 9,90
7. Pyry Santahuhta 1999 KanksLei 9,92
8. Tuomas Dahl 1999 KanksLei 9,97

P11 1000 m
1. Aleksanteri Tomberg 1998 KanksLei 3.33,27
2. Elias Karvanen 1999 KanksLei 3.50,30
3. Pyry Santahuhta 1999 KanksLei 4.02,18

P11 Pituus
1. Niko-Arttu Perälä 1998 KihnU 4,18 +0,3
4,09 4,18 4,09 4,00 3,81 4,12
-1,5 +0,3 0,0 -0,2 -1,8 -0,4
2. Tommi Kukkula 1998 LavKi 4,14 -0,5
4,11 4,00 4,09 4,06 3,89 4,14
+0,9 -0,2 -0,3 -0,6 -0,5
3. Eelis Hirvinen 1998 KanksLei 3,95 -0,6
3,82 3,78 3,88 3,95 3,90 3,95
-0,3 +0,4 -0,2 -0,6 -0,5 +1,3
4. Teijo Lahdenperä 1999 NoormNo 3,95 +1,1
3,90 3,76 3,89 3,78 3,78 3,95
-1,4 -0,2 -0,3 -0,6 +1,1
5. Tuomas Dahl 1999 KanksLei 3,80 -0,4
3,64 3,80 3,65 3,40 3,58 3,54
-0,3 -0,4 -1,2 -0,2 -0,3 +0,6
6. Pyry Santahuhta 1999 KanksLei 3,73 0,0
3,57 3,73 3,65 3,57 3,43 3,59
-1,0 0,0 0,0 -0,3 -1,3 +0,4
7. Eetu Syystö 1999 PorinYU 3,69 -1,1
3,67 3,69 3,63 3,58 3,64 3,54
+0,3 -1,1 -0,2 -0,4 -0,3 +0,3
8. Aleksi Joutsenlahti 1999 KiikKi 3,69 +0,7
3,69 3,46 3,59 3,17 3,59 3,60
+0,7 -0,4 -0,6 -0,6 -0,3 -0.4

P11 Kuula
1. Eero Ahola 1999 PorinYU 10,21
2. Kasperi Häkkinen 1998 ÄänHui 9,07
3. Aki Halme 2000 NoormNo 8,10
4. Juho Vähäsantanen 1998 KullU 7,95
5. Tuomas Dahl 1999 KanksLei 6,69
6. Aleksi Joutsenlahti 1999 KiikKi 6,30

P9 40 m +2,8
1. Aleksi Nieminen 2000 KanksLei 6,74
2. Niko Nissilä 2000 UlvST 6,90
3. Jaakko Vähäsantanen 2000 KullU 7,27
4. Mikael Rauvola 2000 EurajVei 7,29
5. Teemu Narvi 2000 KanksLei 7,30
6. Aaro Kallionkieli 2000 KanksLei 7,47
7. Aki Halme 2000 NoormNo 8,15
8. Lari Mälkiä 2000 EurajVei 8,68

P9 600 m
1. Oskari Kärki 2000 LauttLu 2.02,31
2. Aaro Kallionkieli 2000 KanksLei 2.10,08
3. Pyry Willman 2001 NoormNo 2.13,16
4. Julius Walli 2001 NoormNo 2.14,37
5. Mikael Rauvola 2000 EurajVei 2.16,59
6. Kalle Pämppi 2001 EurajVei 2.21,06
7. Lasse Hietaoja 2001 KankU 2.23,39
8. Aleksi Nieminen 2000 KanksLei 2.24,34
9. Niko Nissilä 2000 UlvST 2.26,06
10. Daniel Mannila 2001 PorinYU 2.26,88
11. Lari Mälkiä 2000 EurajVei 2.38,65
12. Eemeli Rantaneva 2001 MerikI 2.44,91
Joonas Nieminen 2001 PunkalKu DNS

P9 Kuula
1. Aki Halme 2000 NoormNo 8,94
2. Markus Alajoki 2000 VammsVoi 7,40
3. Aleksi Nieminen 2000 KanksLei 7,06
4. Teemu Narvi 2000 KanksLei 6,88
5. Jaakko Vähäsantanen 2000 KullU 6,72
6. Mikael Rauvola 2000 EurajVei 6,43
7. Niko Nissilä 2000 UlvST 6,36
8. Santeri Häkkinen 2001 6,27
9. Kalle Pämppi 2001 EurajVei 5,65
10. Eemeli Rantaneva 2001 MerikI 5,54

P8 40 m
Erä 1 +2,3
1. Kalle Pämppi 2001 EurajVei 7,30
2. Daniel Mannila 2001 PorinYU 7,82
3. Sami Joutsenlahti 2001 KiikKi 7,84
4. Lenni Pyysalo 2001 KanksLei 8,06
5. Eemeli Rantaneva 2001 MerikI 8,51
6. Iivari Willman NoormNo 8,58
Erä 2 -0,1
1. Eero Hirvinen 2001 KanksLei 7,02
2. Leevi Viitala 2001 NoormNo 7,20
3. Pyry Willman 2001 NoormNo 7,23
4. Julius Walli 2001 NoormNo 7,74
5. Jani Huhtanen KanksLei 9,74
M17 Kuula
1. Arttu Kangas 1993 KanksLei 16,46
2. Jyri Tuokko 1992 KullU 13,42
3. Roni Pämppi 1993 EurajVei 12,95
4. Mika Ollikka 1993 KiukKi 8,78

N22 200 m +1,0
1. Sari Nevanpää 1993 PorinYU 26,81
2. Silja Pelto-Piri 1992 NoormNo 26,94
3. Laura Valli 1993 PorinYU 28,57
4. Mari Iso-Koivisto 1993 KauhajKa 28,85
Janina Heino 1989 SiikSi DNS
Jonna Kangasniemi 1991 PorinYU DNS

N17 100 m +1,8
1. Jasmina Limnell 1992 PorinYU 12,67
Kirsi-Maria Kero 1985 KanksLei 13,50
2. Sarianna Vanhatalo 1992 NoormNo 13,69
Marika Eko 1993 EurRai DNS

N17 800 m
1. Milja Tuomi 1993 NakkVire 2.39,05

N17 Kolmiloikka
Kirsi-Maria Kero 1985 KanksLei 12,12 -0,5
1. Anna Kohtamäki 1994 NoormNo 10,28 +0,8
2. Saija Ojala 1995 KauhajKa 10,24 +1,4
3. Sarianna Vanhatalo 1992 NoormNo 9,90 -0,5
4. Essi Mäkelä 1995 LavKi 8,77 +0,6
5. Esteri Hakamäki 1996 KanksLei 7,90 -0,5

T15 100 m
Erä 1 -0,7
1. Aino Westerlund 1995 KoivI 14,00
2. Laura Setälä 1994 NoormNo 14,11
3. Riikka Tähtinen 1994 KanksLei 14,49
4. Sonjariina Ojalahti 1995 KoivI 14,55
5. Johanna Vähäsantanen 1994 KullU 14,83
Erä 2 +1,3
1. Anna Kohtamäki 1994 NoormNo 13,16
2. Elli Koivisto 1995 KoivI 13,80
3. Saija Ojala 1995 KauhajKa 13,87
4. Jenni Suni 1995 PorinYU 13,91
5. Ronja Revell 1995 KoivI 14,07
6. Jutta Kuusela 1995 TampPy 14,14

T15 800 m
1. Anni Haunia 1995 HonkajsU 2.41,37
2. Saana Kankaanpää 1995 LauttLu 2.41,99
3. Laura Nieminen 1994 EurajVei 2.47,42
4. Jutta Kuusela 1995 TampPy 2.47,77

T15 Keihäs
1. Anu Poutanen 1995 NakkVire 45,95
42,91 42,39 45,95 42,59 41,35 42,64
2. Tiina Vuohijoki 1995 HarjaJ 35,23
35,22 34,04 35,23 33,02 34,48 35,17
3. Laura Setälä 1994 NoormNo 34,29
31,01 34,29 29,72 X 30,70 33,89
4. Riikka Tähtinen 1994 KanksLei 33,54
30,82 33,54 27,54 28,59 28,70 29,60
5. Johanna Vähäsantanen 1994 KullU 32,01
26,00 25,90 29,02 31,90 32,01 31,00
6. Henna Lehti 1995 PorinYU 30,45
28,36 28,24 27,83 30,45 29,28 X
7. Netta-Nana Mäkkylä 1997 KanksLei 29,12
28,99 28,50 28,43 26,62 29,12 X
8. Anni Haunia 1995 HonkajsU 23,43
18,82 23,43 20,85 23,20 X X

T13 60 m
Erä 1 -0,2
1. Henriikka Haavisto 1996 KanksLei 9,09
2. Aleksiina Astala 1997 PorinYU 9,28
3. Venla Haunia 1997 HonkajsU 9,47
4. Jenna Huhtanen 1996 KanksLei 9,64
5. Heini Pitkänen 1997 KanksLei 9,66
6. Janita Isomettä KankU 10,15
7. Reetta Lehtonen 1997 KanksLei 10,17
Netta-Nana Mäkkylä 1997 KanksLei DNS
Erä 2 +0,2
1. Noora Hyvärinen 1996 VammsVoi 8,61
2. Karla Viitala 1996 NoormNo 8,76
3. Niina-Maria Lampinen 1996 KanksLei 8,97
4. Liisa Laikko 1996 VammsVoi 9,13
5. Mariia Vasara 1997 PorinYU 9,15
6. Veera Santikko 1996 KankU 9,29
7. Anni-Mari Huhtanen 1996 LaitJy 9,65
Esteri Hakamäki 1996 KanksLei DNS

T13 1000 m
1. Jenni Walli 1998 NoormNo 3.26,23
2. Roosa Marjaniemi 1996 NoormNo 3.29,28
3. Mariia Vasara 1997 PorinYU 3.37,06
4. Liisa Laikko 1996 VammsVoi 3.41,38
5. Venla Haunia 1997 HonkajsU 3.45,71
6. Aleksiina Astala 1997 PorinYU 3.54,70
7. Carita Kurumaa 1997 HonkajsU 3.58,55
8. Julia Kiviranta 1996 LavKi 4.10,11
9. Emmi Hiltunen 1997 MerikI 4.14,37
Esteri Hakamäki 1996 KanksLei DNS

T13 Pituus
1. Noora Hyvärinen 1996 VammsVoi 4,10 -0,7
2. Heini Pitkänen 1997 KanksLei 4,10 -0,5
3. Esteri Hakamäki 1996 KanksLei 4,00 +0,3
4. Veera Santikko 1996 KankU 3,99 -0,2
5. Karla Viitala 1996 NoormNo 3,95 +0,3
5. Venla Haunia 1997 HonkajsU 3,95 -1,0
7. Mariia Vasara 1997 PorinYU 3,90 -2,2
8. Aleksiina Astala 1997 PorinYU 3,84 +3,0 3,80 +0,8
9. Netta-Nana Mäkkylä 1997 KanksLei 3,81 +1,7
10. Liisa Laikko 1996 VammsVoi 3,71 -0,4
10. Julia Kiviranta 1996 LavKi 3,71 +0,3
12. Anni-Mari Huhtanen 1996 LaitJy 3,70 +1,2
13. Janita Isomettä KankU 3,56 -0,3
14. Nea Virtanen 1996 LaitJy 3,46 -1,2
15. Carita Kurumaa 1997 HonkajsU 3,38 +1,4
16. Emmi Hiltunen 1997 MerikI 3,35 +1,5
17. Reetta Lehtonen 1997 KanksLei 3,30 +1,0
Niina-Maria Lampinen 1996 KanksLei NM

T13 Kuula
1. Anni-Mari Huhtanen 1996 LaitJy 13,11
2. Netta-Nana Mäkkylä 1997 KanksLei 11,69
3. Esteri Hakamäki 1996 KanksLei 10,68
4. Liisa Laikko 1996 VammsVoi 8,95
5. Niina-Maria Lampinen 1996 KanksLei 7,35
6. Reetta Lehtonen 1997 KanksLei 7,34
7. Nea Virtanen 1996 LaitJy 7,11
8. Emmi Hiltunen 1997 MerikI 6,32
9. Jenna Huhtanen 1996 KanksLei 6,25

T11 60 m
Erä 1 -0,2
1. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 9,46
2. Saara Hyvärinen 1998 VammsVoi 9,68
3. Eerika Kangasniemi 1998 OrivPo 9,74
4. Saara Mannila 1999 PorinYU 10,06
5. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 10,31
6. Linda Kurumaa 1998 HonkajsU 10,34
Erä 2 -0,4
1. Taija Lankinen 1998 NoormNo 9,04
2. Sara Pudas 1998 AlavVi 9,31
3. Veera Kangasniemi 1998 NoormNo 9,47
4. Jenni Lope 1998 NoormNo 9,48
5. Jenni Walli 1998 NoormNo 9,54
Jasmin Kangas 1998 NoormNo DNS

T11 1000 m
1. Taija Lankinen 1998 NoormNo 3.37,68
2. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 3.42,92
3. Essi Hyle 1999 NoormNo 3.53,13
4. Pihla Kankaanpää 1998 LauttLu 4.03,68
5. Laura Mälkiä 1998 EurajVei 4.07,12
6. Jessi Kuusisto 1999 UlvST 4.18,12
7. Linda Kurumaa 1998 HonkajsU 4.23,58

T11 Pituus
1. Sara Pudas 1998 AlavVi 4,24 +0,3
2. Milla Lempinen 1998 PorinYU 4,04 +0,2
3. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 4,00 +0,2
4. Veera Kangasniemi 1998 NoormNo 3,98 +1,0
5. Jenni Walli 1998 NoormNo 3,97 -1,3
6. Jenni Lope 1998 NoormNo 3,91 +0,2
7. Eerika Kangasniemi 1998 OrivPo 3,84 +1,2
8. Veera Hyvärinen 1998 VammsVoi 3,60 +0,2
9. Taija Lankinen 1998 NoormNo 3,53 -0,7
10. Saara Hyvärinen 1998 VammsVoi 3,50 -0,3
11. Elli Uusitalo 1999 NoormNo 3,50 +0,4
12. Linda Kurumaa 1998 HonkajsU 3,29 +0,4
13. Laura Mälkiä 1998 EurajVei 3,00 +1,4
14. Jonna Jaakkola 1999 KanksLei 2,85 -0,3
Jasmin Kangas 1998 NoormNo DNS

T11 Kuula
1. Milla Lempinen 1998 PorinYU 9,17
2. Sara Pudas 1998 AlavVi 7,60
3. Veera Hyvärinen 1998 VammsVoi 7,41
4. Jenni Lope 1998 NoormNo 7,37
5. Jonna Jaakkola 1999 KanksLei 6,63
6. Anni Levander 1999 SäkU 5,96
7. Saara Mannila 1999 PorinYU 5,95
8. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 5,83

T9 40 m +2,4
1. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 7,02
2. Anni Järvenpää 2000 NoormNo 7,55
3. Ann-Nina Heikkilä 2000 NoormNo 7,81

T9 600 m
1. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 2.16,20
2. Inka Heininen 2001 KanksLei 2.19,77
3. Anni Järvenpää 2000 NoormNo 2.31,80
4. Ann-Nina Heikkilä 2000 NoormNo 2.35,58

T9 Kuula
1. Anni Järvenpää 2000 NoormNo 4,97
2. Annika Hohkuri 2000 KanksLei 4,17
3. Ann-Nina Heikkilä 2000 NoormNo 3,24

T8 40 m 0,0
1. Inka Heininen 2001 KanksLei 7,27
2. Alina Virtala 2001 UlvST 7,67
3. Maija Lempinen 2002 PorinYU 8,04
4. Jenniina Heikkilä 2001 NoormNo 8,38
5. Emilia Pyysalo 2003 KanksLei 11,40

Vastaa