Piirihuipentuma

Satakunnan nuorten piirihuipentuma 21.7.-22.7

1. päivän tulokset

2. päivän tulokset

Leiskulaisten tulokset:

2. kilpailupäivä

P15 Korkeus  	Loppukilpailu
  2. Jonni Pyysalo  	155

P15 Moukari   	Loppukilpailu
  1. Aaron Kangas 	53,35

P14 100 m aj    	Loppukilpailu
                     Tuuli: -2,0
  1. Eelis Hirvinen 	16,09

P14 Korkeus    	Loppukilpailu
  1. Eelis Hirvinen   	165

P13 200 m     	Loppukilpailu
  2. Pyry Santahuhta   	28,06
  4. Juho Kuusikoski   	29,21

P13 Korkeus     	Loppukilpailu
  1. Pyry Santahuhta   	145

P13 Pituus      	Loppukilpailu
  7. Leo Granat   	3,55 -1,5           

P12 200 m      	Loppukilpailu
  5. Tuomas Kuusikoski 	34,45

P12 Korkeus    	Loppukilpailu
  3. Luukas Vainionpää	120

P11 150 m     	Loppukilpailu
  3. Eero Hirvinen   	22,27

P11 Korkeus   	Loppukilpailu

  3. Eero Hirvinen   	125

P10 150 m     	Loppukilpailu

  3. Aleksi Joensuu  	24,31
  6. Henri Hirvinen   	25,58

P10 60 m aj       	Loppukilpailu
  4. Aleksi Joensuu  	12,90

P10 Korkeus        	Loppukilpailu
  2. Henri Hirvinen  	110

P9 1000 m        	Loppukilpailu
  6. Rami Tuominen    	4.15,70

P9 Junnukeihäs     	Loppukilpailu
13. Rami Tuominen     	12,14

T15 Pituus    	Loppukilpailu
  2. Reetta Lehtonen   	4,27 -0,9           

T15 Kuula     	Loppukilpailu
  1. Netta-Nana Mäkkylä	11,30
  3. Reetta Lehtonen 	9,73

T15 Keihäs      	Loppukilpailu
  1. Netta-Nana Mäkkylä	35,97

T14 Pituus    	Loppukilpailu
  8. Emilia Tuomiluoma	3,73 -0,6           

T13 60 m aj    	Loppukilpailu
  3. Heli Tuominen 	12,31

T13 Kuula      	Loppukilpailu
  1. Jonna Jaakkola  	11,55

T13 Kiekko        	Loppukilpailu
  2. Jonna Jaakkola   	30,24
  3. Heli Tuominen   	19,59

T12 200 m           	Loppukilpailu
 14. Janita Vähäkoski 	38,17

T12 60 m aj          	Loppukilpailu
  2. Annika Hohkuri   	11,82

T12 Seiväs          	Loppukilpailu
  1. Heini Lipponen  	220

T12 Kiekko          	Loppukilpailu
  6. Annika Hohkuri   	19,53
  9. Janita Vähäkoski	10,17

T11 150 m         	Loppukilpailu
  6. Salla Myllymäki 	24,84

T11 Pituus         	Loppukilpailu                      
  4. Salla Myllymäki  	3,87                
  6. Mari Tuominen    	3,72                

T11 Keihäs       	Loppukilpailu
 3. Mari Tuominen 	18,64

T10 60 m aj       	Loppukilpailu
 13. Sanna Vähäkoski 	15,25

T10 Pituus       	Loppukilpailu
 13. Iida Oksanen    	3,10                
 18. Sanna Vähäkoski 	2,80                

T9 150 m     	Loppukilpailu
 23. Sonja Peltomäki  	30,10

T9 Pituus  	Loppukilpailu
 8. Emilia Pyysalo   	3,02                
 19. Sonja Peltomäki  	2,84                

T9 Kuula     	Loppukilpailu
  8. Emilia Pyysalo  	4,58

----------------------------------------------------

1. kilpailupäivä

P15 800 m             	Loppukilpailu
  1. Mikael Tammisto   	2.15,73

P14 100 m        	Loppukilpailu
                    Tuuli: +1,6
  1. Eelis Hirvinen   	13,17

P14 200 m aj   	Loppukilpailu
                     Tuuli: +1,1
  1. Eelis Hirvinen   	30,39

P13 60 m      	Loppukilpailu
                     Tuuli: +1,7
  3. Pyry Santahuhta  	8,25

P13 60 m          	Alkuerät
  4. Pyry Santahuhta  	8,53
  9. Leo Granat      	9,47

P13 1000 m         	Loppukilpailu
  1. Elias Karvanen    	3.16,01
  3. Juho Kuusikoski  	3.18,24

P13 Seiväs   	Loppukilpailu
  1. Pyry Santahuhta	210

P12 1000 m   	Loppukilpailu
  3. Tuomas Kuusikoski 	3.59,88

P11 60 m            	Loppukilpailu
  1. Eero Hirvinen   	8,93

P11 60 m       	Alkuerät
  2. Eero Hirvinen   	9,18

P11 Pituus         	Loppukilpailu
 6. Eero Hirvinen      	3,99                

P11 Kuula          	Loppukilpailu
 10. Lenni Pyysalo   	6,04

P10 60 m             	Loppukilpailu
  2. Aleksi Joensuu   	9,45
  4. Henri Hirvinen  	9,85

P10 60 m            	Alkuerät
  2. Aleksi Joensuu   	9,59
  4. Henri Hirvinen  	9,87

P10 1000 m         	Loppukilpailu
  2. Aleksi Joensuu   	3.36,25
  6. Topias Tammisto   	3.55,22

P10 Pituus         	Loppukilpailu
  5. Henri Hirvinen  	3,47                

P9 40 m            	Alkuerät
 12. Rami Tuominen  	7,45

P9 Pituus    	Loppukilpailu
 17. Tino Dahl      	2,91                

T15 Kiekko   	Loppukilpailu
  1. Netta-Nana Mäkkylä 	37,93

T15 Moukari    	Loppukilpailu
  1. Netta-Nana Mäkkylä 	34,25

T14 100 m     	Loppukilpailu
  7. Emilia Tuomiluoma 	15,30

T14 100 m        	Alkuerät
  7. Emilia Tuomiluoma	15,50
  8. Alma Antila   	16,11

T14 Kolmiloikka  	Loppukilpailu
  8. Emilia Tuomiluoma 	7,88 +1,8           

T13 60 m       	Alkuerät
  9. Maj Virko   	9,09

T13 1000 m     	Loppukilpailu
  2. Heli Tuominen    	3.51,97
  4. Maj Virko   	4.13,45

T13 Korkeus  	Loppukilpailu
  2. Jonna Jaakkola  	130

T13 Pituus   	Loppukilpailu

  9. Heli Tuominen  	4,10 +2,1  3,94 +1,5

T13 Moukari   	Loppukilpailu
  2. Jonna Jaakkola 	27,30

T12 60 m   	Loppukilpailu
                     Tuuli: +3,8
  4. Heini Lipponen  	9,08

T12 60 m    	Alkuerät
  4. Heini Lipponen 	9,22

T12 Korkeus  	Loppukilpailu
  3. Heini Lipponen  	110

T12 Pituus    	Loppukilpailu
  4. Annika Hohkuri 	3,83 +3,8  3,81 +1,9

T12 Moukari 	Loppukilpailu
  2. Janita Vähäkoski  	12,67

T12 Keihäs    	Loppukilpailu
  4. Annika Hohkuri  	21,49

T11 60 m   	Loppukilpailu
  7. Salla Myllymäki  	9,73

T11 60 m     	Alkuerät
  7. Salla Myllymäki  	9,70
  9. Mari Tuominen   	9,84

T11 Kuula   	Loppukilpailu
  5. Mari Tuominen   	7,62

T10 60 m  	Alkuerät
 18. Sanna Vähäkoski  	11,06
 19. Iida Oksanen    	11,24

T10 Kiekko 	Loppukilpailu
  6. Sanna Vähäkoski	9,51

T9 40 m   	Loppukilpailu
  7. Emilia Pyysalo  	7,37

T9 40 m      	Alkuerät
  3. Emilia Pyysalo  	7,30
 10. Sonja Peltomäki  	7,50

T9 Korkeus   	 Loppukilpailu
  4. Emilia Pyysalo   	095

Vastaa