2. päivä

Piirihuipentuma

Kankaanpään keskuskenttä

22.7.2012

TULOKSET

P15 300 m Loppukilpailu

1. Tommi Peltola NoormNo 40,47 2. Aleksi Nieminen PorinTa 45,06 Lauri Virtanen PorinYU DNS

P15 100 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -2,0

1. Antti Perttula PunkalKu 15,92 2. Aleksi Nieminen PorinTa 16,22

P15 2000 m Loppukilpailu

1. Vili Kaunisto VammsVoi 7.25,70 2. Jori Ala-Aho NoormNo 7.54,80

P15 Korkeus Loppukilpailu

1. Mathias Mikkonen PunkalKu 155 140 145 150 155 160 O XO O O XXX 2. Jonni Pyysalo KanksLei 155 145 150 155 160 O O XXO XXX

P15 Kolmiloikka Loppukilpailu

Miko Lammi NoormNo DNS Lauri Virtanen PorinYU DNS

P15 Kiekko Loppukilpailu

Aaron Kangas KanksLei DNS Valtteri Mattila KanksLei DNS

P15 Moukari Loppukilpailu

1. Aaron Kangas KanksLei 53,35 – 51,14 52,69 – 53,35 – Valtteri Mattila KanksLei DNS

P14 300 m Loppukilpailu

1. Riku Peltomaa PorinYU 46,17 2. Eero Helppolainen PorinTa 49,41 Matti Painilainen PorinTa DNS

P14 100 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -2,0

1. Eelis Hirvinen KanksLei 16,09 2. Eero Eriksson UlvST 18,53 Oskari Eskola SäkU DNS

P14 2000 m Loppukilpailu

1. Joel Rajamäki UlvST 8.03,94

P14 Korkeus Loppukilpailu

1. Eelis Hirvinen KanksLei 165 150 155 160 165 168 XO O O XXO XXX 2. Eero Eriksson UlvST 155 140 145 150 155 160 O O O XXO XXX 3. Teemu Saarinen NakkVire 140 120 125 130 140 145 O O O O XXX

P14 Kolmiloikka Loppukilpailu

1. Riku Peltomaa PorinYU 10,73 +1,1 10,06 10,73 10,48 X 10,26 10,48 +2,1 +1,1 -0,4 -0,9 -1,8 2. Joel Rajamäki UlvST 7,33 +1,0 7,33 X – – X – +1,0

P14 Kiekko Loppukilpailu

1. Teemu Saarinen NakkVire 22,17 18,40 21,45 – 21,10 22,17 21,62 2. Juho Tuominen 19,68 17,22 – – 16,97 19,68 13,03 Kilpailun ulkopuolella Timi Riento NoormNo 35,78 28,60 35,78 – – – –

P14 Moukari Loppukilpailu

1. Oskari Eskola SäkU 34,68 30,05 – – – 34,68 –

P13 200 m Loppukilpailu

Tuuli: +0,5

1. Eelis Sillanpää KiukKi 26,95 2. Pyry Santahuhta KanksLei 28,06 3. Kalle Kompuinen SäkU 28,37 4. Juho Kuusikoski KanksLei 29,21 5. Joni Ojala LavKi 29,23 6. Eemil-Oskari Oras PorinYU 32,24 7. Elias Karvanen KanksLei 32,33 8. Aleksi Inkinen VammsVoi 32,40

P13 60 m aj Loppukilpailu

Tuuli: +0,1

1. Eetu Syystö PorinYU 10,51 2. Ville Tähtinen PorinYU 10,61 3. Santeri Välimäki NoormNo 10,65 4. Valtteri Oinonen VammsVoi 10,69 5. Aaro Haikonen UlvST 11,60 6. Juho Taipalmaa UlvST 13,52

P13 Korkeus Loppukilpailu

1. Pyry Santahuhta KanksLei 145 130 135 140 145 150 O O O O XXX 2. Ville Tähtinen PorinYU 145 115 120 125 130 135 140 145 150 O – XO O O O XXO XXX 3. Aleksi Inkinen VammsVoi 135 105 110 115 120 125 130 135 140 O O O O XXO O XO XXX

P13 Pituus Loppukilpailu

1. Valtteri Oinonen VammsVoi 5,03 +0,6 4,64 4,62 4,93 4,81 X 5,03 -4,0 -1,2 -0,6 -2,8 +0,6 2. Joni Ojala LavKi 4,83 -0,6 4,83 4,41 4,35 4,52 4,39 4,67 -0,6 -1,1 -0,6 -2,5 +1,5 +1,2 3. Eetu Syystö PorinYU 4,64 -1,1 3,99 4,64 4,56 4,27 X X -1,9 -1,1 -1,0 -3,0 4. Santeri Välimäki NoormNo 4,61 -2,4 4,58 4,53 4,61 4,60 4,42 4,56 -2,1 -1,1 -2,4 -3,0 +0,9 -0,6 5. Kalle Kompuinen SäkU 4,14 -1,7 X 4,09 4,02 4,14 X X +2,5 -4,6 -1,7 6. Hermanni Hakasuo LauttLu 3,85 +0,9 X X X 3,85 X X +0,9 7. Leo Granat KanksLei 3,55 -1,5 3,29 3,55 3,37 3,38 X 3,13 -1,4 -1,5 -2,6 -4,0 +0,2 Aleksi Joutsenlahti KiikKi DNS

P13 Moukari Loppukilpailu

1. Timi Riento NoormNo 41,78 38,22 – – – 37,98 41,78 2. Teijo Lahdenperä NoormNo 25,04 – 24,12 23,25 25,04 – 24,83

P13 Keihäs Loppukilpailu

1. Eelis Sillanpää KiukKi 48,50 48,50 42,24 38,84 40,92 47,80 48,02 2. Hermanni Hakasuo LauttLu 41,08 36,04 40,17 39,67 41,08 – – 3. Timi Riento NoormNo 32,80 32,80 – 31,67 28,36 – – 4. Aleksi Joutsenlahti KiikKi 32,68 30,50 31,79 31,72 31,20 31,12 32,68 5. Teijo Lahdenperä NoormNo 32,34 31,48 30,73 32,34 31,18 – 6. Juho Taipalmaa UlvST 20,21 14,15 18,05 15,21 20,21 17,58 –

P12 200 m Loppukilpailu

Tuuli: +0,3

1. Leevi Vihtalahti NoormNo 29,31 2. Oskari Kärki LauttLu 31,42 3. Asseri Välimäki NoormNo 33,40 4. Oliver Mutta KiukKi 33,80 5. Tuomas Kuusikoski KanksLei 34,45 6. Samuel Takala NoormNo 34,73

P12 60 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -2,9

1. Niko Nissilä UlvST 11,42 2. Joonatan Junkkala VammsVoi 11,71 3. Sami Siro ParkU 14,28

P12 Korkeus Loppukilpailu

1. Joonatan Junkkala VammsVoi 135 115 120 125 130 135 140 O XO XO XO O XXX 2. Kasper Leander PorinYU 130 110 115 120 125 130 135 O O O XO O XXX 3. Luukas Vainionpää KanksLei 120 110 115 120 125 O O O XXX 3. Asseri Välimäki NoormNo 120 105 110 115 120 125 O O O O XXX 5. Oliver Mutta KiukKi 115 100 105 110 115 120 O O O O XXX

P12 Pituus Loppukilpailu

1. Leevi Vihtalahti NoormNo 4,69 -0,5 X 4,20 4,33 3,21 X 4,69 -2,1 -0,8 -1,6 -0,5 2. Niko Nissilä UlvST 4,38 -0,4 4,36 4,16 4,31 4,38 X 4,23 +0,6 -0,6 -0,4 -0,4 +0,6 3. Sami Siro ParkU 3,42 -0,8 3,27 3,19 2,99 3,42 3,10 3,28 +1,2 +1,1 -0,4 -0,8 -1,8 +0,9 Luukas Vainionpää KanksLei DNS

P12 Moukari Loppukilpailu

1. Markus Alajoki VammsVoi 30,36 28,08 28,06 30,36 27,67 – – 2. Aki Halme NoormNo 27,93 20,28 – – – 27,93 – 3. Mikael Haapaniemi VampU 25,20 – – 23,20 23,30 – 25,20 4. Niko Peltola PorinYU 20,40 20,23 20,08 – – 19,49 20,40 Kilpailun ulkopuolella Heikki Leveelahti VirtU 34,67 34,35 – 34,67 – 34,10 30,09 Oskari Lahtinen NoormNo 41,76 X 39,70 41,76 38,70 41,26 –

P12 Keihäs Loppukilpailu

1. Markus Alajoki VammsVoi 38,85 38,85 34,52 – – – – 2. Mikael Haapaniemi VampU 35,98 33,69 – – – 35,98 35,62 3. Niko Peltola PorinYU 34,77 – 29,48 34,27 30,10 – 34,77 4. Aki Halme NoormNo 34,57 26,57 – – 34,24 32,18 34,57 5. Aleksi Aromaa NoormNo 27,78 26,40 27,46 27,78 23,13 26,65 – 6. Oskari Kärki LauttLu 26,32 – 25,89 26,32 26,26 22,99 25,22 7. Samuel Takala NoormNo 19,11 16,30 16,57 17,62 15,04 16,47 19,11 8. Kasper Leander PorinYU 15,30 14,66 15,30 – – – – Kilpailun ulkopuolella Heikki Leveelahti VirtU 33,58 29,36 33,58 – Leevi Vihtalahti NoormNo 36,80 36,80 29,98 33,54

P11 150 m Loppukilpailu

1. Pyry Willman NoormNo 21,79 2. Juho Kaasalainen PorinYU 22,15 3. Eero Hirvinen KanksLei 22,27 4. Juho Tuuri MerikI 23,28 5. Aapo Karvinen VammsVoi 23,51 6. Kalle Pämppi EurajVei 23,68 7. Jaakko Juusela NoormNo 23,85 8. Pekka Kokki PorinTa 24,40 9. Mikael Hellman UlvST 24,47 10. Julle Virtanen VammsVoi 24,49 11. Teemu Ojaniitty NakkVire 25,29 12. Riku Koskinen PorinYU 25,57 13. Paavo Kojo VampU 26,39 Olli Nieminen PorinYU DNS Kilpailun ulkopuolella Jeremy Rouvali TuUL 22,57

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Eero Hirvinen KanksLei 22,27 2. Kalle Pämppi EurajVei 23,68 3. Jaakko Juusela NoormNo 23,85 4. Pekka Kokki PorinTa 24,40 5. Julle Virtanen VammsVoi 24,49 Olli Nieminen PorinYU DNS Kilpailun ulkopuolella Jeremy Rouvali TuUL 22,57

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Pyry Willman NoormNo 21,79 2. Juho Kaasalainen PorinYU 22,15 3. Juho Tuuri MerikI 23,28 4. Aapo Karvinen VammsVoi 23,51 5. Mikael Hellman UlvST 24,47 6. Teemu Ojaniitty NakkVire 25,29 7. Riku Koskinen PorinYU 25,57 8. Paavo Kojo VampU 26,39

P11 60 m aj Loppukilpailu

Tuuli: 0,0

1. Pyry Willman NoormNo 11,05 2. Daniel Mannila PorinYU 11,54 3. Julle Virtanen VammsVoi 11,64 4. Mikael Hellman UlvST 13,24 5. Riku Koskinen PorinYU 13,45 Kilpailun ulkopuolella Jeremy Rouvali TuUL 12,00

P11 Korkeus Loppukilpailu

1. Lauri Ruohomaa LauttLu 130 105 110 115 120 125 128 130 134 O O O O O O O XXX 2. Aapo Karvinen VammsVoi 125 105 110 115 120 125 128 O O O O XO XXX 3. Eero Hirvinen KanksLei 125 105 110 115 120 125 128 O O O XO XO XXX 4. Leevi Törölä UlvST 120 100 105 110 115 120 125 O O O O O XXX 4. Jaakko Juusela NoormNo 120 100 105 110 115 120 125 O O O O O XXX 6. Eemeli Rantaneva MerikI 115 095 100 105 110 115 120 O O O O XO XXX 7. Julius Walli NoormNo 095 085 090 095 100 O XO O XXX Oskari Lahtinen NoormNo DNS Daniel Mannila PorinYU DNS

P11 Keihäs Loppukilpailu

1. Eemeli Rantaneva MerikI 35,95 33,46 34,76 35,95 32,40 30,63 X 2. Juho Kaasalainen PorinYU 30,41 26,33 25,35 26,43 25,72 28,10 30,41 3. Oskari Lahtinen NoormNo 29,32 28,20 28,86 29,27 29,32 26,88 28,81 4. Lauri Ruohomaa LauttLu 28,14 X 23,95 27,78 24,73 23,35 28,14 5. Kalle Pämppi EurajVei 27,66 26,71 23,64 20,68 21,32 27,66 25,71 6. Jesper Kallio VammsVoi 26,97 26,52 26,96 24,25 26,97 26,56 24,94 7. Tommi Vuohijoki HarjavJy 24,72 22,33 23,25 23,60 23,80 22,27 24,72 8. Sami Joutsenlahti KiikKi 23,64 23,64 21,93 21,15 X 20,19 23,43 9. Matias Järvenpää UlvST 22,92 21,06 19,83 22,92 10. Joel Toiviainen VammsVoi 22,45 22,45 22,22 21,46 11. Julius Walli NoormNo 21,20 20,77 21,20 18,39 12. Santeri Mannelin KiikKi 20,28 20,28 X 16,23 13. Paavo Kojo VampU 20,19 20,19 18,09 X 14. Leevi Törölä UlvST 17,18 X 17,18 15,62 15. Teemu Ojaniitty NakkVire 12,03 12,03 10,75 X Olli Nieminen PorinYU DNS

P10 150 m Loppukilpailu

1. Patrik Jakonen PorinYU 23,42 2. Arttu Syystö PorinYU 24,29 3. Aleksi Joensuu KanksLei 24,31 4. Frans Hakasuo LauttLu 24,93 5. Vili Mäkinen NakkVire 25,18 6. Henri Hirvinen KanksLei 25,58 7. Jeremias Saukola VammsVoi 26,28 8. Joosu Iisakkala PorinYU 27,01 9. Junno Inna VammsVoi 27,59 10. Johannes Kiviranta NoormNo 28,22 11. Joni Mikola UlvST 28,57 12. Kim Välimäki VammsVoi 29,86 13. Elmeri Eskola SäkU 30,26

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Vili Mäkinen NakkVire 25,18 2. Henri Hirvinen KanksLei 25,58 3. Jeremias Saukola VammsVoi 26,28 4. Joosu Iisakkala PorinYU 27,01 5. Junno Inna VammsVoi 27,59 6. Johannes Kiviranta NoormNo 28,22 7. Elmeri Eskola SäkU 30,26

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Patrik Jakonen PorinYU 23,42 2. Arttu Syystö PorinYU 24,29 3. Aleksi Joensuu KanksLei 24,31 4. Frans Hakasuo LauttLu 24,93 5. Joni Mikola UlvST 28,57 6. Kim Välimäki VammsVoi 29,86

P10 60 m aj Loppukilpailu

1. Joonas Lakkamäki NakkVire 10,95 2. Patrik Jakonen PorinYU 12,32 3. Miro Lehtinen VammsVoi 12,78 4. Aleksi Joensuu KanksLei 12,90 5. Mikael Engblom UlvST 13,65 6. Iivari Willman NoormNo 13,78 7. Aki Huhtala UlvST 13,96 8. Vili Mäkinen NakkVire 14,20 9. Junno Inna VammsVoi 14,99 10. Elmeri Eskola SäkU 15,03

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Joonas Lakkamäki NakkVire 10,95 2. Aleksi Joensuu KanksLei 12,90 3. Aki Huhtala UlvST 13,96 4. Junno Inna VammsVoi 14,99 5. Elmeri Eskola SäkU 15,03

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Patrik Jakonen PorinYU 12,32 2. Miro Lehtinen VammsVoi 12,78 3. Mikael Engblom UlvST 13,65 4. Iivari Willman NoormNo 13,78 5. Vili Mäkinen NakkVire 14,20

P10 Korkeus Loppukilpailu

1. Jeremias Saukola VammsVoi 113 090 095 100 105 110 113 116 XO O O XO O XXO XXX 2. Henri Hirvinen KanksLei 110 100 105 110 113 O O O XXX 3. Aki Huhtala UlvST 105 080 085 090 095 100 105 110 O O O O O O XXX 4. Joni Mikola UlvST 105 080 085 090 095 100 105 110 O O O O O XO XXX 5. Mikael Engblom UlvST 090 080 085 090 095 O O O XXX

P10 Keihäs Loppukilpailu

1. Frans Hakasuo LauttLu 32,79 32,14 30,69 27,72 28,96 32,79 X 2. Iiro Setälä PorinYU 27,63 27,63 24,65 24,75 24,22 22,53 21,21 3. Joonas Lakkamäki NakkVire 25,99 24,24 25,15 25,81 25,22 24,43 25,99 4. Iivari Willman NoormNo 23,08 18,70 20,80 X 21,30 20,12 23,08 5. Johannes Kiviranta NoormNo 20,76 19,51 19,27 16,99 19,50 16,80 20,76 6. Arttu Syystö PorinYU 20,05 19,98 20,05 20,00 X 19,55 17,60 7. Akseli Mäkinen PorinYU 18,67 16,17 16,68 15,71 14,99 15,91 18,67 8. Joosu Iisakkala PorinYU 18,07 17,11 15,38 16,27 18,07 16,70 14,77 9. Kim Välimäki VammsVoi 15,64 15,64 10,48 14,16 10. Juho Peltola PorinYU 13,01 11,63 13,01 11,08

P9 150 m Loppukilpailu

1. Ilmari Välimäki NoormNo 24,31 2. Severi Mäenpää NakkVire 25,76 3. Nuutti Murtojärvi LauttLu 26,31 4. Petteri Vihtalahti NoormNo 26,74 5. Henrik Lehtinen LauttLu 27,08 6. Ville Pääkkönen VammsVoi 27,31 7. Jan Laine NakkVire 27,81 8. Jarkko Inberg PorinYU 27,87 9. Elmeri Lehtinen LauttLu 28,17 10. Eero Sakari VammsVoi 28,54 11. Petrus Jakonen PorinYU 28,73 12. Saku Koivusalo UlvST 28,85 13. Ville Harju PorinYU 28,90 14. Akseli Jokinen NoormNo 29,08 15. Santeri Oinonen VammsVoi 29,19 16. Ilmo Haikonen UlvST 29,88 17. Jesse Tuominen UlvST 30,09 18. Pietari Kiviranta NoormNo 30,40

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Ilmari Välimäki NoormNo 24,31 2. Nuutti Murtojärvi LauttLu 26,31 3. Petteri Vihtalahti NoormNo 26,74 4. Petrus Jakonen PorinYU 28,73 5. Santeri Oinonen VammsVoi 29,19 6. Jesse Tuominen UlvST 30,09

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Severi Mäenpää NakkVire 25,76 2. Ville Pääkkönen VammsVoi 27,31 3. Elmeri Lehtinen LauttLu 28,17 4. Ville Harju PorinYU 28,90 5. Ilmo Haikonen UlvST 29,88 6. Pietari Kiviranta NoormNo 30,40

Erä 3 Tuuli: 0,0

1. Henrik Lehtinen LauttLu 27,08 2. Jan Laine NakkVire 27,81 3. Jarkko Inberg PorinYU 27,87 4. Eero Sakari VammsVoi 28,54 5. Saku Koivusalo UlvST 28,85 6. Akseli Jokinen NoormNo 29,08

P9 1000 m Loppukilpailu

1. Elmeri Lehtinen LauttLu 3.55,35 2. Kasperi Willman NoormNo 4.04,94 3. Nuutti Murtojärvi LauttLu 4.05,30 4. Ville Pääkkönen VammsVoi 4.05,47 5. Ville Harju PorinYU 4.14,42 6. Rami Tuominen KanksLei 4.15,70 7. Jaakko Lakkamäki NakkVire 4.22,80 8. Erkka Maine LauttLu 4.22,84 9. Markus Maja LavKi 4.55,17 Jan Laine NakkVire DNS Jarkko Inberg PorinYU DNS

P9 Korkeus Loppukilpailu

1. Saku Koivusalo UlvST 095 070 080 085 090 095 100 O O O O O XXX 2. Jesse Tuominen UlvST 085 070 075 080 085 090 O O O O XXX 3. Justus Walli NoormNo 080 070 075 080 085 O XO O XXX Kilpailun ulkopuolella Juho Leveelahti VirtU 085 070 075 080 085 090 O O XO O XXX

 

P9 Junnukeihäs Loppukilpailu

1. Ilmari Välimäki NoormNo 21,36 20,39 21,36 21,34 20,89 20,32 20,42 2. Onni Hartikainen VammsVoi 21,20 19,62 17,98 19,43 21,20 17,68 19,22 3. Severi Mäenpää NakkVire 19,18 18,41 17,32 18,42 13,06 19,18 17,43 4. Henrik Lehtinen LauttLu 18,73 16,26 14,34 15,93 18,73 12,99 13,26 5. Erkka Maine LauttLu 18,39 16,84 17,84 15,94 16,20 17,67 18,39 6. Petteri Vihtalahti NoormNo 17,27 17,27 14,26 13,92 14,76 14,76 13,48 7. Markus Maja LavKi 17,12 13,71 11,43 17,12 13,71 12,70 12,72 8. Kasperi Willman NoormNo 16,25 14,54 16,25 15,95 12,10 13,28 15,80 9. Valtteri Hujo VammsVoi 16,12 15,64 15,37 16,12 10. Eero Sakari VammsVoi 13,53 10,98 11,92 13,53 11. Justus Walli NoormNo 12,30 12,30 11,31 10,85 12. Akseli Jokinen NoormNo 12,18 12,18 8,03 9,58 13. Rami Tuominen KanksLei 12,14 12,14 9,89 9,65 14. Jarkko Inberg PorinYU 11,91 11,90 11,91 10,02 15. Santeri Oinonen VammsVoi 9,38 9,38 8,05 8,08 16. Pietari Kiviranta NoormNo 9,17 9,17 7,84 6,17 Kilpailun ulkopuolella Mikko Saukkokoski IkaalU 20,33 15,49 17,02 20,33 Juho Leveelahti VirtU 15,30 15,30 14,52 13,98 Kilpailun ulkopuolella Antton Hellberg SeinäjSU 15,80 14,45 14,69 15,80

T15 300 m Loppukilpailu

1. Katri Helttula VammsVoi 45,19 2. Mariia Vasara PorinYU 45,53 3. Erika Alander PorinTa 46,81 4. Anu Kukkonen PorinYU 47,27 Emmi Hiltunen MerikI DNS

T15 80 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -1,4

1. Katri Helttula VammsVoi 13,25 2. Emilia Riitaoja NoormNo 13,59 3. Erika Alander PorinTa 13,90 4. Venla Haunia HonkajsU 14,43 5. Mariia Vasara PorinYU 15,24

T15 2000 m Loppukilpailu

1. Nelli Nordlund EurajVei 6.51,77

T15 Pituus Loppukilpailu

1. Annika Godin KokemKV 4,31 +0,6 X 4,12 4,31 4,31 4,11 4,24 -1,0 +0,6 +0,6 +1,0 -0,8 2. Reetta Lehtonen KanksLei 4,27 -0,9 X X 4,02 X 4,27 X -0,5 -0,9 3. Anu Kukkonen PorinYU 4,05 -0,5 3,87 3,77 X 3,86 3,84 4,05 -1,7 -1,0 +1,4 -1,6 -0,5 4. Emmi Hiltunen MerikI 4,02 -3,3 3,95 3,89 4,02 3,90 X 3,23 -1,5 +1,4 -3,3 -2,7 -0,8 Tuulia Lohivuo KanksLei DNS

T15 Kuula Loppukilpailu

1. Netta-Nana Mäkkylä KanksLei 11,30 11,30 X 10,98 10,89 X X 2. Venla Haunia HonkajsU 10,51 9,74 10,51 8,01 9,69 9,51 8,87 3. Reetta Lehtonen KanksLei 9,73 X X 9,73 9,45 9,10 9,73

T15 Keihäs Loppukilpailu

1. Netta-Nana Mäkkylä KanksLei 35,97 35,95 – 33,57 32,20 35,97 –

T14 300 m Loppukilpailu

1. Jenni Walli NoormNo 44,17 2. Eveliina Poukka PorinTa 48,10 3. Jenna Jalonen VammsVoi 49,61 Emilia Tuomiluoma KanksLei DNS Taija Lankinen NoormNo DNS Anniina Hakala PorinYU DNS

T14 80 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -2,2

1. Ella Junnila VammsVoi 13,36 2. Jenni Lope NoormNo 13,58 3. Jenni Walli NoormNo 13,63 4. Janina Keronen VammsVoi 13,95 5. Veera Tuominen KokemKV 14,20 6. Emilia Inna VammsVoi 16,82 Annika Savolainen LauttLu DNF Taija Lankinen NoormNo DNS

T14 2000 m Loppukilpailu

1. Riina Tainio EurRai 7.51,37 2. Jenna Jalonen VammsVoi 8.12,52 Anniina Hakala PorinYU DNS Kilpailun ulkopuolella Aino Vehkaoja SeinäjSU 7.32,03

T14 Seiväs Loppukilpailu

1. Pinja Koivumäki LauttLu 270 230 240 250 260 270 280 O XO O XO O X 2. Sanna Tuominen PorinYU 160 130 150 160 170 XO O O XXX

T14 Pituus Loppukilpailu

1. Janina Laine PorinYU 4,72 -0,6 4,44 4,68 4,72 4,46 4,50 4,47 -0,9 -0,7 -0,6 -0,7 -1,0 +0,4 2. Ella Junnila VammsVoi 4,56 -0,9 4,56 4,31 4,30 X 4,34 X -0,9 -1,8 +0,4 -0,9 3. Janina Keronen VammsVoi 4,53 -1,6 X X X X 4,48 4,53 +1,0 -1,6 4. Eveliina Poukka PorinTa 4,36 -0,2 X 4,36 4,23 4,34 4,22 X -0,2 -0,3 -0,6 -1,2 5. Jenni Lope NoormNo 4,29 -0,4 X 4,18 4,29 2,22 X 3,53 -1,5 -0,4 -0,3 -2,1 6. Emilia Inna VammsVoi 4,12 -0,5 4,08 4,08 3,86 3,90 3,57 4,12 -1,5 +0,5 -0,4 -1,5 +0,2 -0,5 7. Aune-Maija Penttinen PorinYU 3,83 -0,5 3,59 3,69 3,83 3,82 3,74 3,74 -1,4 -1,8 -0,5 -0,8 -0,8 -0,7 8. Emilia Tuomiluoma KanksLei 3,73 -0,6 3,54 3,73 3,70 3,71 3,67 3,16 -0,5 -0,6 +0,6 -0,7 +1,0 +0.8

T14 Kuula Loppukilpailu

1. Katja Mäkelä KokemKV 9,72 9,70 9,72 9,30 9,11 9,14 9,54 2. Janina Laine PorinYU 9,30 8,14 X 8,92 9,30 8,70 X 3. Fanni Anttoora VammsVoi 8,55 8,11 8,55 8,35 8,53 7,53 8,02 4. Noora Grönlund UlvST 8,42 8,42 7,98 8,01 8,11 8,42 X Kilpailun ulkopuolella Emilia Kyrönviita IkaalU 11,67 11,67 11,43 11,33 11,48 11,31 11,42

T14 Keihäs Loppukilpailu

1. Pinja Koivumäki LauttLu 33,43 27,39 29,76 28,32 33,43 32,25 30,85 2. Veera Tuominen KokemKV 27,81 27,81 21,30 26,42 26,22 25,56 24,26 3. Noora Grönlund UlvST 27,57 27,57 25,53 – 24,98 24,22 26,29 4. Eveliina Herrala KokemKV 27,43 20,93 20,80 – 27,43 23,82 23,17 5. Annika Savolainen LauttLu 24,10 19,84 20,17 19,49 24,10 20,83 23,89 Kilpailun ulkopuolella Emilia Kyrönviita IkaalU 33,47 31,70 32,26 31,76 31,62 32,43 33,47

T13 200 m Loppukilpailu

1. Reetta Malmi SäkU 29,75 2. Eveliina Naarmala RaumU 29,90 3. Sofia Kompuinen SäkU 30,25 4. Fanni Kaasalainen LauttLu 30,37 5. Suvi Jokimaa PorinYU 31,58 6. Inka Laasa PorinYU 31,75 7. Elli Uusitalo NoormNo 32,03 8. Jenna Kompuinen SäkU 32,51 9. Roosa Rintala KiikKi 32,69 10. Milla Myllymäki PorinYU 35,52 11. Liisa Karpeychik UlvST 36,08 Veera Puosi KaarRoi DNS

Erä 1 Tuuli: +1,3

1. Reetta Malmi SäkU 29,75 2. Sofia Kompuinen SäkU 30,25 3. Suvi Jokimaa PorinYU 31,58 4. Roosa Rintala KiikKi 32,69 5. Milla Myllymäki PorinYU 35,52 Veera Puosi KaarRoi DNS

Erä 2 Tuuli: +0,4

1. Eveliina Naarmala RaumU 29,90 2. Fanni Kaasalainen LauttLu 30,37 3. Inka Laasa PorinYU 31,75 4. Elli Uusitalo NoormNo 32,03 5. Jenna Kompuinen SäkU 32,51 6. Liisa Karpeychik UlvST 36,08

T13 60 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -1,9

1. Reetta Malmi SäkU 11,06 2. Veera Puosi KaarRoi 12,19 3. Heli Tuominen KanksLei 12,31 4. Liisa Karpeychik UlvST 13,52 Julianna Kiuru NakkVire DNS

T13 Kuula Loppukilpailu

1. Jonna Jaakkola KanksLei 11,55 11,13 X 10,70 11,54 11,55 11,08 2. Marika Haavisto LauttLu 11,18 10,45 X 10,03 11,18 10,46 10,25 3. Roosa Rintala KiikKi 8,98 8,61 8,51 X 8,81 8,67 8,98 4. Saara Mannila PorinYU 8,84 8,13 8,48 8,57 8,84 7,96 8,14 5. Iida-Maria Ivanoff LauttLu 8,09 8,09 X X X X X 6. Saara Godin KokemKV 6,87 6,38 6,87 6,80 6,82 X X Suvi Mäkitalo NoormNo DNS

T13 Kiekko Loppukilpailu

1. Marika Haavisto LauttLu 31,84 – 28,27 31,84 29,73 28,21 31,65 2. Jonna Jaakkola KanksLei 30,24 26,14 – 27,38 – 30,09 30,24 3. Heli Tuominen KanksLei 19,59 19,59 – – 16,98 17,31 – 4. Saara Mannila PorinYU 18,28 – – 13,86 18,28 13,25 14,07 5. Saara Godin KokemKV 13,80 – – 13,70 – 13,80 – Suvi Mäkitalo NoormNo DNS

T12 200 m Loppukilpailu

1. Nelli Rakkolainen KokemKV 30,03 2. Janna Häihänen LauttLu 30,90 3. Peppi Pohjamies PunkalKu 31,00 4. Eleonora Korpua PorinYU 32,14 5. Heidi Färm PorinYU 32,99 6. Maarit Nurmi MerikI 33,19 7. Aili Mäkelä LauttLu 33,19 8. Sofia Stenberg PorinYU 33,26 9. Jenni Toivola PunkalKu 33,60 10. Frida Pietiläinen PorinYU 33,86 11. Sofia Paattilammi NoormNo 34,47 12. Erika Laitinen VammsVoi 34,56 13. Iida Kiviranta NoormNo 35,71 14. Janita Vähäkoski KanksLei 38,17 15. Juulia Jokinen NoormNo 39,07 Heini Lipponen KanksLei DNS

Erä 1 Tuuli: -2,4

1. Janna Häihänen LauttLu 30,90 2. Sofia Stenberg PorinYU 33,26 3. Jenni Toivola PunkalKu 33,60 4. Frida Pietiläinen PorinYU 33,86 5. Sofia Paattilammi NoormNo 34,47 6. Janita Vähäkoski KanksLei 38,17 7. Juulia Jokinen NoormNo 39,07 Heini Lipponen KanksLei DNS

Erä 2 Tuuli: +2,6

1. Nelli Rakkolainen KokemKV 30,03 2. Peppi Pohjamies PunkalKu 31,00 3. Eleonora Korpua PorinYU 32,14 4. Heidi Färm PorinYU 32,99 5. Maarit Nurmi MerikI 33,19 6. Aili Mäkelä LauttLu 33,19 7. Erika Laitinen VammsVoi 34,56 8. Iida Kiviranta NoormNo 35,71

T12 60 m aj Loppukilpailu

Tuuli: -1,7

1. Janna Häihänen LauttLu 11,67 2. Annika Hohkuri KanksLei 11,82 3. Heidi Färm PorinYU 12,06 4. Sofia Paattilammi NoormNo 13,07 5. Erika Laitinen VammsVoi 13,30 6. Juulia Jokinen NoormNo 13,69

T12 Seiväs Loppukilpailu

1. Heini Lipponen KanksLei 220 180 200 210 220 230 O XO O O XXX

T12 Kuula Loppukilpailu

1. Adeliina Herrala KokemKV 9,28 8,42 8,65 9,28 9,05 8,57 8,81 2. Ann-Nina Heikkilä NoormNo 8,37 8,37 8,33 7,99 X 8,31 8,36 3. Anni Järvenpää NoormNo 7,83 7,82 7,83 7,82 7,71 7,82 7,50 4. Jerika Mäkipuro MerikI 7,04 6,78 5,89 6,84 7,04 6,67 6,72 5. Jenni Toivola PunkalKu 6,93 6,66 6,47 6,33 6,68 6,46 6,93 6. Viivi Collander PorinTa 6,75 6,38 X 5,88 6,18 6,69 6,75 7. Iida Kiviranta NoormNo 6,44 5,98 X 5,98 6,44 5,73 6,00 8. Maarit Nurmi MerikI 5,88 5,49 5,47 5,88 5,60 5,83 5,27 9. Frida Pietiläinen PorinYU 5,27 5,27 4,77 5,05 10. Eleonora Korpua PorinYU 5,06 4,58 4,56 5,06 11. Sofia Stenberg PorinYU 4,86 4,85 4,85 4,86 Jade Puosi EurajVei DNS

T12 Kiekko Loppukilpailu

1. Nelli Rakkolainen KokemKV 25,56 19,49 25,56 19,64 21,88 – – 2. Peppi Pohjamies PunkalKu 24,64 24,64 – – – 19,17 20,33 3. Adeliina Herrala KokemKV 24,42 20,80 24,42 – – 22,82 20,65 4. Ann-Nina Heikkilä NoormNo 23,18 23,18 – – 19,10 – 23,14 5. Viivi Collander PorinTa 19,75 – – 14,32 13,65 19,75 – 6. Annika Hohkuri KanksLei 19,53 – 16,05 19,24 – 19,44 19,53 7. Anni Järvenpää NoormNo 18,75 13,89 16,17 17,24 12,85 – 18,75 8. Jerika Mäkipuro MerikI 16,48 – 14,39 13,70 15,68 16,48 13,99 9. Janita Vähäkoski KanksLei 10,17 8,42 8,85 9,77 9,28 10,17

T11 150 m Loppukilpailu

1. Vilma Lindroos PorinTa 23,96 2. Emma Ilola SäkU 24,01 3. Alisa Heino EurRai 24,24 4. Karoliina Iso-Ropo VammsVoi 24,72 5. Noora Rintala KiikKi 24,76 6. Salla Myllymäki KanksLei 24,84 7. Pritne Lember NoormNo 25,28 8. Aliina Finska VammsVoi 26,17 9. Siiri-Sofia Ruisniemi PorinTa 26,60 10. Jenniina Heikkilä NoormNo 26,90 11. Anna-Maria Orjala PorinTa 27,35 12. Laura Maja LavKi 29,95 Kilpailun ulkopuolella Noora Hellberg SeinäjSU 23,04

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Emma Ilola SäkU 24,01 2. Alisa Heino EurRai 24,24 3. Karoliina Iso-Ropo VammsVoi 24,72 4. Salla Myllymäki KanksLei 24,84 5. Siiri-Sofia Ruisniemi PorinTa 26,60 6. Jenniina Heikkilä NoormNo 26,90 Kilpailun ulkopuolella Noora Hellberg SeinäjSU 23,04

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Vilma Lindroos PorinTa 23,96 2. Noora Rintala KiikKi 24,76 3. Pritne Lember NoormNo 25,28 4. Aliina Finska VammsVoi 26,17 5. Anna-Maria Orjala PorinTa 27,35 6. Laura Maja LavKi 29,95

T11 60 m aj Loppukilpailu

1. Kaisa Linnikko VammsVoi 9,95 2. Vilma Lindroos PorinTa 11,05 3. Laura Lepistö PorinYU 11,72 4. Kiia Jullenmaa UlvST 12,02 5. Jenny Virta UlvST 12,44 6. Roosa Nurminen UlvST 13,34 7. Iida Saarni UlvST 13,51 8. Venla Välläri VammsVoi 14,16 9. Jane Lember NoormNo 15,27 Kilpailun ulkopuolella Noora Hellberg SeinäjSU 11,55

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Kaisa Linnikko VammsVoi 9,95 2. Jenny Virta UlvST 12,44 3. Venla Välläri VammsVoi 14,16 4. Jane Lember NoormNo 15,27 Kilpailun ulkopuolella Noora Hellberg SeinäjSU 11,55

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Vilma Lindroos PorinTa 11,05 2. Laura Lepistö PorinYU 11,72 3. Kiia Jullenmaa UlvST 12,02 4. Roosa Nurminen UlvST 13,34 5. Iida Saarni UlvST 13,51

T11 Pituus Loppukilpailu

1. Kaisa Linnikko VammsVoi 4,33 4,33 4,22 4,31 4,27 4,17 4,27 2. Kiia Jullenmaa UlvST 3,99 3,88 3,56 3,93 3,82 3,99 3,97 3. Noora Rintala KiikKi 3,92 3,81 3,81 3,92 3,84 3,89 3,87 4. Salla Myllymäki KanksLei 3,87 3,83 3,73 – 3,87 3,71 3,83 5. Emma Ilola SäkU 3,77 3,75 3,77 3,48 3,50 3,51 3,54 6. Mari Tuominen KanksLei 3,72 3,64 3,50 3,62 3,72 3,71 3,58 7. Alisa Heino EurRai 3,67 3,63 3,44 3,67 3,32 3,38 3,31 8. Karoliina Iso-Ropo VammsVoi 3,52 3,52 3,43 3,37 3,22 3,41 3,44 9. Siiri-Sofia Ruisniemi PorinTa 3,45 3,45 3,26 – 10. Jane Lember NoormNo 3,44 3,34 3,32 3,44 11. Pritne Lember NoormNo 3,36 3,36 – 3,14 12. Anna-Maria Orjala PorinTa 3,29 3,29 3,23 3,17 13. Jenniina Heikkilä NoormNo 3,26 3,24 3,26 – 14. Venla Välläri VammsVoi 3,09 3,09 2,94 2,93 15. Vemilia Puosi KaarRoi 3,06 2,94 3,06 2,63 16. Laura Maja LavKi 3,01 3,01 2,93 2,82 Laura Lepistö PorinYU DNS Kilpailun ulkopuolella Noora Hellberg SeinäjSU 4,40 4,20 4,40 4,31 4,27 4,29 4,11

T11 Keihäs Loppukilpailu

1. Jenny Virta UlvST 25,69 24,97 24,64 25,69 X 22,15 25,37 2. Alina Virtala UlvST 22,03 22,02 22,03 19,66 21,11 20,38 18,50 3. Mari Tuominen KanksLei 18,64 15,53 14,77 18,64 18,42 17,14 16,99 4. Iida Saarni UlvST 15,28 15,28 12,90 X 12,06 12,19 13,97 5. Roosa Nurminen UlvST 13,42 10,26 12,78 11,27 12,37 13,42 X

T10 150 m Loppukilpailu

1. Petra Jalo VammsVoi 24,06 2. Saana Boelius PorinTa 24,31 3. Laura Koivukoski EurajVei 24,68 4. Milla Iisakkala PorinYU 25,06 5. Nelli-Rosa Korpua PorinYU 25,74 6. Meri Elomaa VammsVoi 25,77 7. Nora Riitaoja NoormNo 25,89 8. Mervi Haanpää EurRai 26,08 9. Julia Junkkala VammsVoi 26,31 10. Elisa Lähde VammsVoi 26,36 11. Viivi Vaitiniemi NoormNo 26,50 12. Lotta-Maria Maine LauttLu 27,13 13. Milla Pääkkönen VammsVoi 28,09 14. Hanna Reunanen VammsVoi 30,35 15. Oona Unonius NoormNo 30,55 Tiia Lindgren PorinTa DNS Sophia Mikkonen PunkalKu DNS

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Milla Iisakkala PorinYU 25,06 2. Nelli-Rosa Korpua PorinYU 25,74 3. Meri Elomaa VammsVoi 25,77 4. Nora Riitaoja NoormNo 25,89 5. Elisa Lähde VammsVoi 26,36 6. Lotta-Maria Maine LauttLu 27,13

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Laura Koivukoski EurajVei 24,68 2. Julia Junkkala VammsVoi 26,31 3. Milla Pääkkönen VammsVoi 28,09 4. Oona Unonius NoormNo 30,55 Tiia Lindgren PorinTa DNS

Erä 3 Tuuli: 0,0

1. Petra Jalo VammsVoi 24,06 2. Saana Boelius PorinTa 24,31 3. Mervi Haanpää EurRai 26,08 4. Viivi Vaitiniemi NoormNo 26,50 5. Hanna Reunanen VammsVoi 30,35 Sophia Mikkonen PunkalKu DNS

T10 60 m aj Loppukilpailu

1. Sofia Stenbacka PorinYU 12,27 2. Sini Siro ParkU 12,37 3. Sonja Puumalainen SäkU 12,59 4. Linnea Aho VammsVoi 12,76 5. Pilvi Jalo VammsVoi 12,91 6. Milla Iisakkala PorinYU 13,09 7. Siiri Tuominen KokemKV 13,39 8. Heta Haunia HonkajsU 14,25 9. Tiia Koskinen VammsVoi 14,30 10. Lottaliina Akola PorinYU 14,30 11. Lotta-Maria Maine LauttLu 14,35 12. Matleena Ranki NakkVire 15,15 13. Sanna Vähäkoski KanksLei 15,25

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Sofia Stenbacka PorinYU 12,27 2. Linnea Aho VammsVoi 12,76 3. Pilvi Jalo VammsVoi 12,91 4. Milla Iisakkala PorinYU 13,09 5. Siiri Tuominen KokemKV 13,39 6. Lottaliina Akola PorinYU 14,30 7. Lotta-Maria Maine LauttLu 14,35

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Sini Siro ParkU 12,37 2. Sonja Puumalainen SäkU 12,59 3. Heta Haunia HonkajsU 14,25 4. Tiia Koskinen VammsVoi 14,30 5. Matleena Ranki NakkVire 15,15 6. Sanna Vähäkoski KanksLei 15,25

T10 Pituus Loppukilpailu

1. Laura Koivukoski EurajVei 4,11 4,11 4,07 3,94 3,83 3,87 3,88 2. Siiri Tuominen KokemKV 3,88 3,74 3,59 3,68 3,61 3,88 3,43 3. Sofia Stenbacka PorinYU 3,79 3,68 3,79 3,62 3,55 3,33 – 4. Linnea Aho VammsVoi 3,68 3,68 3,65 3,51 3,43 3,47 3,56 5. Pilvi Jalo VammsVoi 3,61 3,46 3,31 3,15 3,26 3,51 3,61 6. Petra Jalo VammsVoi 3,59 3,43 3,33 3,36 3,48 3,28 3,59 7. Elisa Lähde VammsVoi 3,50 3,50 3,41 3,27 3,04 3,34 3,46 8. Saana Boelius PorinTa 3,47 3,39 3,47 3,45 3,31 – 3,37 9. Nora Riitaoja NoormNo 3,42 3,42 3,22 3,42 10. Nelli-Rosa Korpua PorinYU 3,37 3,37 3,35 3,30 11. Heta Haunia HonkajsU 3,36 3,05 3,36 3,32 12. Viivi Vaitiniemi NoormNo 3,25 3,16 3,25 3,17 13. Iida Oksanen KanksLei 3,10 2,87 2,75 3,10 14. Lottaliina Akola PorinYU 3,02 3,02 3,01 2,96 15. Mervi Haanpää EurRai 2,97 – 2,97 2,91 16. Tiia Koskinen VammsVoi 2,88 2,76 2,85 2,88 17. Milla Pääkkönen VammsVoi 2,81 2,81 2,64 2,75 18. Sanna Vähäkoski KanksLei 2,80 2,80 2,62 2,72 19. Hanna Reunanen VammsVoi 2,76 2,65 2,59 2,76 20. Iida Ojala LavKi 2,30 2,30 2,25 2,18 Tiia Lindgren PorinTa DNS

T10 Keihäs Loppukilpailu

1. Sonja Puumalainen SäkU 16,92 14,46 16,92 9,95 14,42 11,63 14,04 2. Meri Elomaa VammsVoi 16,12 14,73 13,82 12,48 16,12 15,00 12,66 3. Satu Sillanpää SäkU 15,52 12,47 13,99 14,83 14,95 13,94 15,52 4. Sini Siro ParkU 14,40 13,32 12,71 14,40 13,20 13,93 13,17 5. Julia Junkkala VammsVoi 13,24 9,78 12,48 12,07 11,72 13,20 13,24 6. Katriina Linnikko VammsVoi 12,30 11,41 10,14 12,10 10,42 12,30 10,85 7. Matleena Ranki NakkVire 11,02 9,95 9,43 7,77 8,76 10,56 11,02 8. Iida Ojala LavKi 8,83 7,54 7,17 7,82 6,48 8,83 8,52 9. Oona Unonius NoormNo 6,65 6,65 X X

T9 150 m Loppukilpailu

1. Aada Puosi EurajVei 23,75 2. Charlotta Pettersson NoormNo 25,40 3. Lilli Virtanen VammsVoi 25,53 4. Peppi Matikka EurRai 26,34 5. Charlotta Suoniemi KiukKi 26,68 6. Siiri Elomaa VammsVoi 26,76 7. Ellen Levander SäkU 26,95 8. Helga Rantanen VammsVoi 26,97 9. Jenni Häihänen LauttLu 27,02 10. Vilma Airasmaa PorinYU 27,35 11. Kaisa Ojaniitty NakkVire 27,60 12. Emma Saarni UlvST 27,79 13. Jessica Junkkala VammsVoi 27,84 14. Ellen Häjänen NakkVire 27,89 15. Fanny Pietiläinen PorinYU 27,93 16. Inari Leppäniemi KokemKV 28,17 17. Sofia Hellman UlvST 28,26 18. Laura Heinonen ParkU 28,43 19. Laura Mannila PorinYU 28,55 20. Helmi Finska VammsVoi 29,17 21. Melina Rintaluoma ParkU 29,22 22. Olivia Kononen NoormNo 29,59 23. Sonja Peltomäki KanksLei 30,10 24. Jessi Lope NoormNo 30,29 25. Juulia Seppälä PorinYU 30,45 26. Anni Välimäki PorinYU 30,75 27. Noora Lehti NoormNo 30,91 28. Milja Lindroos PorinYU 32,27 29. Hanna Seppälä PorinYU 33,41 30. Olga Kononen NoormNo 34,92 Iina Nikmo EurajVei DNS

Erä 1 Tuuli: 0,0

1. Aada Puosi EurajVei 23,75 2. Ellen Levander SäkU 26,95 3. Kaisa Ojaniitty NakkVire 27,60 4. Ellen Häjänen NakkVire 27,89 5. Sofia Hellman UlvST 28,26 6. Laura Heinonen ParkU 28,43 7. Laura Mannila PorinYU 28,55

Erä 2 Tuuli: 0,0

1. Charlotta Pettersson NoormNo 25,40 2. Helga Rantanen VammsVoi 26,97 3. Jenni Häihänen LauttLu 27,02 4. Emma Saarni UlvST 27,79 5. Melina Rintaluoma ParkU 29,22 6. Juulia Seppälä PorinYU 30,45 7. Anni Välimäki PorinYU 30,75 Iina Nikmo EurajVei DNS

Erä 3 Tuuli: 0,0

1. Lilli Virtanen VammsVoi 25,53 2. Peppi Matikka EurRai 26,34 3. Siiri Elomaa VammsVoi 26,76 4. Inari Leppäniemi KokemKV 28,17 5. Olivia Kononen NoormNo 29,59 6. Jessi Lope NoormNo 30,29 7. Milja Lindroos PorinYU 32,27 8. Hanna Seppälä PorinYU 33,41

Erä 4 Tuuli: 0,0

1. Charlotta Suoniemi KiukKi 26,68 2. Vilma Airasmaa PorinYU 27,35 3. Jessica Junkkala VammsVoi 27,84 4. Fanny Pietiläinen PorinYU 27,93 5. Helmi Finska VammsVoi 29,17 6. Sonja Peltomäki KanksLei 30,10 7. Noora Lehti NoormNo 30,91 8. Olga Kononen NoormNo 34,92

T9 Pituus Loppukilpailu

1. Aada Puosi EurajVei 3,49 3,23 3,49 3,37 3,24 3,28 3,43 2. Nina Välimäki VammsVoi 3,27 2,72 3,05 3,15 3,27 3,10 2,66 3. Vilma Pere EurRai 3,26 3,13 3,19 3,15 3,11 3,26 3,25 4. Charlotta Suoniemi KiukKi 3,25 3,00 3,07 3,18 3,01 3,25 2,60 5. Lilli Virtanen VammsVoi 3,17 3,16 2,96 3,05 3,14 3,16 3,17 6. Siiri Elomaa VammsVoi 3,12 2,94 2,88 3,07 3,09 3,12 3,03 7. Inari Leppäniemi KokemKV 3,10 3,02 2,79 – 3,01 – 3,10 8. Emilia Pyysalo KanksLei 3,02 3,01 2,98 2,85 – 2,86 3,02 9. Vilma Airasmaa PorinYU 3,01 2,82 3,01 2,88 10. Fanny Pietiläinen PorinYU 2,95 2,89 2,95 – 11. Laura Mannila PorinYU 2,95 2,95 2,84 2,83 12. Peppi Matikka EurRai 2,93 2,93 2,88 2,89 13. Nelli Vihtalahti NoormNo 2,93 2,78 2,62 2,93 14. Vilma Kuusrainen SäkU 2,89 2,89 2,88 2,89 15. Karoliina Lehto VammsVoi 2,89 2,78 2,89 – 16. Ida Mäkinen PorinYU 2,88 2,88 2,87 2,86 17. Kaisa Ojaniitty NakkVire 2,88 2,77 2,77 2,88 18. Jenni Häihänen LauttLu 2,87 2,70 2,87 2,86 19. Sonja Peltomäki KanksLei 2,84 2,81 2,74 2,84 20. Olivia Kärki LauttLu 2,78 2,78 2,33 2,69 21. Olivia Kononen NoormNo 2,71 2,71 2,45 2,42 22. Emmi Pohjolainen LauttLu 2,70 2,70 2,50 2,66 23. Sanni Törölä UlvST 2,67 2,67 2,55 2,62 24. Ella Leppänen NakkVire 2,63 2,63 2,63 2,48 25. Jessi Lope NoormNo 2,63 2,63 2,61 2,60 26. Helga Rantanen VammsVoi 2,58 2,57 2,58 – 27. Aada Unonius NoormNo 2,35 2,35 2,30 2,25 28. Lyydia Kuusela VammsVoi 2,35 2,35 2,20 2,23 29. Pinja Kallio NoormNo 2,28 2,16 2,28 2,26 30. Anni Välimäki PorinYU 2,28 2,28 1,73 2,02 31. Milja Lindroos PorinYU 2,27 2,06 2,27 2,19 32. Aino Ranki NakkVire 2,16 2,10 2,06 2,16 33. Hanna Seppälä PorinYU 2,12 1,93 1,70 2,12 34. Susanna Ojaniitty 2,12 2,12 1,85 1,80 Iina Nikmo EurajVei DNS

T9 Kuula Loppukilpailu

1. Charlotta Pettersson NoormNo 6,90 6,59 6,24 6,54 6,90 6,40 6,58 2. Ellen Häjänen NakkVire 5,26 4,96 5,26 5,03 5,21 5,09 4,70 3. Ella Leppänen NakkVire 5,16 5,16 4,67 5,14 4,50 4,62 4,86 4. Emma Saarni UlvST 5,11 5,11 4,70 X 4,49 5,00 4,89 5. Adele Koivunen NoormNo 4,94 4,90 X 4,28 4,58 4,69 4,94 6. Lyydia Herrala KokemKV 4,94 3,77 3,97 4,94 4,29 4,54 4,61 7. Nelli Vihtalahti NoormNo 4,78 4,44 4,78 4,00 4,17 3,70 4,58 8. Emilia Pyysalo KanksLei 4,58 4,19 4,58 4,01 4,33 4,15 4,14 9. Lyydia Kuusela VammsVoi 4,44 4,44 4,24 4,31 10. Karoliina Lehto VammsVoi 4,41 4,15 4,24 4,41 11. Mila Siro ParkU 4,36 4,25 4,36 4,24 12. Bettina Heikkilä NoormNo 4,31 4,31 4,21 4,14 13. Emilia Mannelin KiikKi 4,12 3,64 3,51 4,12 14. Juulia Seppälä PorinYU 3,76 3,76 3,24 3,09 15. Noora Lehti NoormNo 3,49 3,15 3,29 3,49

T9 1000 m Loppukilpailu

1. Vilma Pere EurRai 3.47,70 2. Olivia Kärki LauttLu 4.07,09 3. Nina Välimäki VammsVoi 4.09,97 4. Vilma Kuusrainen SäkU 4.12,21 5. Ida Mäkinen PorinYU 4.15,64 6. Jessica Junkkala VammsVoi 4.18,14 7. Adele Koivunen NoormNo 4.25,82 8. Helmi Finska VammsVoi 4.26,41 9. Sofia Hellman UlvST 4.26,93 10. Aada Unonius NoormNo 4.36,90 11. Mila Siro ParkU 4.37,00 12. Laura Heinonen ParkU 4.37,11 13. Emmi Pohjolainen LauttLu 4.40,61 14. Pinja Kallio NoormNo 4.47,30 15. Susanna Ojaniitty 5.07,15 16. Aino Ranki NakkVire 5.11,87 Melina Rintaluoma ParkU DNF

Vastaa