Aikataulu

Aikataulu

Aikataulu on ohjeellinen ja tulee vielä tarkentumaan kilpailujen lähestyessä. Lajien päivämäärät eivät enää muutu.

 

Perjantai 9.8.

LajiVaiheLaji alkaa
Kilpailujen avaus12:55
N16 100malkuerät13:00
M17 moukarifinaali13:05
N17 100malkuerät13:25
M16 100malkuerät13:50
N16 pituuskarsinta14:00
M16 seiväsfinaali14:00
M17 100malkuerät14:15
M16 400malkuerät14:50
M16 moukarifinaali14:50
M17 400malkuerät15:05
N16 400malkuerät15:20
N17 400malkuerät15:40
N17 pituuskarsinta16:00
M16 800malkuerät16:05
M17 800malkuerät16:20
N17 kiekkofinaali16:25
N17 800malkuerät16:30
N16 800malkuerät16:45
M16 100mvälierät17:05
N16 100mvälierät17:20
M17 seiväsfinaali17:30
M17 100mvälierät17:35
M16 pituuskarsinta17:45
N17 100mvälierät17:45
M17 3000mfinaali18:00
N17 3000mfinaali18:15
N16 kiekkofinaali18:30
N16 3000mfinaali18:30
M16 3000mfinaali18:45
M17 100mfinaali19:05
N17 100mfinaali19:10
N16 100mfinaali19:15
M16 100mfinaali19:20
M17 400mfinaali19:35
N17 400mfinaali19:45
N16 400mfinaali19:55
M16 400mfinaali20:05
M17 pituuskarsinta13:00

Aikataulu on ohjeellinen ja tulee vielä tarkentumaan kilpailujen lähestyessä. Lajien päivämäärät eivät enää muutu.

Lauantai 10.8.

LajiVaiheLaji alkaa
M16 pituusfinaali10:00
N17 moukarifinaali10:05
M17 korkeusfinaali10:10
N16 kolmiloikkakarsinta10:10
N16 200malkuerät10:35
N17 200malkuerät11:00
M17 200malkuerät11:25
N16 korkeusfinaali11:45
M16 200malkuerät11:45
N16 moukarifinaali11:55
M17 pituusfinaali12:00
Päivänavaus12:10
N16 100m ajalkuerät12:30
N17 100m ajalkuerät12:45
M16 110m ajalkuerät13:25
N16 5000m kävelyfinaali14:00
N17 5000m kävelyfinaali14:00
N17 korkeusfinaali14:05
N16 pituusfinaali14:35
M16 5000m kävelyfinaali14:45
M17 5000m kävelyfinaali14:45
N16 kuulafinaali14:45
M17 kiekkofinaali15:00
M16 2000m ejfinaali15:35
M17 2000m ejfinaali15:50
N17 2000m ejfinaali16:10
N16 2000m ejfinaali16:25
M16 korkeusfinaali16:30
N17 pituusfinaali16:40
N16 800mfinaali16:50
N17 kuulafinaali16:50
N17 800mfinaali17:00
M16 kiekkofinaali17:05
M16 800mfinaali17:15
M17 800mfinaali17:25
M17 110m ajfinaali17:45
M16 110m ajfinaali17:50
N17 100m ajfinaali18:00
N16 100m ajfinaali18:05
N17 kolmiloikkakarsinta
M17 110m aidatalkuerät
M16 kolmiloikkakarsinta
M17 kolmiloikkakarsinta

Aikataulu on ohjeellinen ja tulee vielä tarkentumaan kilpailujen lähestyessä. Lajien päivämäärät eivät enää muutu.

Sunnuntai 11.8.

LajiVaiheLaji alkaa
Kisahartaus9:50
M16 keihäsfinaali10:00
N16 kolmiloikkafinaali10:10
N16 seiväsfinaali10:35
Päivänavaus10:50
N17 200mvälierät11:00
N16 200mvälierät11:25
N17 keihäsfinaali12:00
N17 kolmiloikkafinaali12:05
N16 1500mfinaali12:50
N17 1500mfinaali13:10
M16 kuulafinaali13:15
M16 1500mfinaali13:25
M17 1500mfinaali13:45
M17 keihäsfinaali13:45
M16 kolmiloikkafinaali14:05
N16 200mfinaali14:25
N17 200mfinaali14:35
N17 seiväsfinaali14:40
M16 200mfinaali14:45
M17 200mfinaali14:55
N16 400m ajfinaali15:30
M17 kuulafinaali15:35
N16 keihäsfinaali15:35
N17 400m ajfinaali15:45
M17 kolmiloikkafinaali15:50
M16 400m ajfinaali16:20
M17 400m ajfinaali16:35
M16 200mvälierät
M17 200mvälierät