Kisailta jatkuu ensi tiistaina

Kisailta jatkuu ensi tiistaina

Tiistaina 29.11. jatkuvat hallikisat  T/P 9 – 15 -vuotiaille ja N/M 17 klo 18:30. Lajeina  3 x 20m (paras aika) juoksu ja vauhditon pituus ja kuula. Kaikki palkitaan osanotosta. Kisat alkavat nuorempien urheilukoulutunnin (17:30-18:30) jälkeen n. 18:40.

Tiedoksi:

Kesällä seuraa edustaneiden urheilijoiden palkitsemistilaisuus on liikuntahallissa tiistaina 13.12. klo 18:30 eli  perinteisen urheilukoulujen kauden päätöstilaisuuden (klo 17:30-18:30) ja joulupukin vierailun jälkeen.   Sitä ennen on kaikille joulumehu- ja kahvitarjoilu.

Liikuntahallivuoron muutokset joulukuun alussa:

Liikuntahalli on varattu sunnuntaina 4.12. , joten sunnuntaivuoro ei silloin ole käytettävissä lajiharjoituksiin ja urheilukouluun.

Urheilukouluja ei ole  myöskään tiistaina 6.12Suomen itsenäisyyden 99-vuotispäivä osuu tänä vuonna tiistaille 6.12, joten liikuntahalli on silloin kokonaan suljettu.