Aihearkisto: Palkitsemiset

Palkitsemistilaisuudet yms.

Tiistaina 13.12. yu-kauden päätös- ja palkitsemistilaisuus liikuntahallissa

Nuorimpien kauden viimeisenä urheilukouluiltana tiistaina 13.12. myös vanhemmat urheilukoululaiset ovat mukana klo 17:30 alkaen. Leikkimielisiä  kisailuja ja viestejä ym. on  perinteisesti.  Joulupukki vierailee myös harjoituksissa  ja lopuksi nautitaan joulukahvi- ja mehutarjoilusta. Tervetuloa myös läheiset ym. joulukahville!

Kahvitarjoilun jälkeen  jatketaan kauden palkitsemistilaisuudella. Tilaisuudessa palkitaan mm.

Arvokisoissa,  SM- ja  pm-kisassa, huipentumissa ja seuraotteluissa edustaneet:
Arttu Kangas, Ville Myllymäki,  Kimmo Kero, Markus Vuorela, Aaron Kangas, Netta-Nana Mäkkylä, Heini Pitkänen, Eelis Hirvinen, Juho Tuominen, Pyry Santahuhta, Joni Ojala, Teemu Narvi, Luukas Vainionpää, Annika Hohkuri, Jonna Jaakkola, Senja Lammi, Iida Kiviranta, Heli Tuominen, Siiri Heininen, Veera Niemi, Anna Saine, Senja Pakkanen, Julia Alanen, Kerttu Heininen, Elli Isometsä, Siiri Laino, Martta Nieminen, Kaisa-Liisa Sauvaniemi, Sofia Kurumaa, Pinja Pakkanen, Aada Joensuu, Siiri Pein, Olivia Paalu, Maria Juhala, Jenny-Maria Jäniskangas, Sofia Väisänen, Emilia Pyysalo, Sonja Peltomäki, Ruut Nieminen, Inka Heininen, Fanni-Maria Jäniskangas, Mari Tuominen, Emilia Väisänen,  Taavi Manner, Max Anttonen, Eino Isometsä, Emil Isometsä, Jesse Mäkelä, Daniel Paajanen, Jere Peltomäki, Leevi Pein, Frans Rintamäki, Julius Rosenqvist, Julius Salokangas, Tino Knuutila, Miro Santahuhta, Rene Savolainen Rami Tuominen, Leevi Heininen, Antti Männistö, Sebastian Paajanen, Sakari Nieminen, Pietari Kiviranta, Elias Kurumaa, Mikael Lähteenmäki, Eemil Sairio, Elias Sairio, Kosti Saine, Mikko Vesterbacka, Aleksi Joensuu, Johannes Kiviranta, Samuli Kuusinen, Lauri Niemi, Ilmari Ohristo, Topias Tammisto, Eero Hirvinen, Juho Syrjäläinen
+Nuoremmat omassa aluekisassa ja  Games-kisassa: Aada Antila, Juho Huhtanen, Niko Hämäläinen, Joni Keihänen, Kristian Luoma, Kristian Somelar, Valtteri Vainionpää,  Eevertti Vormisto
Myös muita muistamisia.

Molempien tilaisuuksien aikana on myös arpajaiset hyvin palkinnoin  ja seura-asut ovat myös esillä ja ostettavissa. Samoin seuran ensi vuoden kalenteri.

Palkittavat, läheiset, tukijat, seuraväki… Tervetuloa mukaan!

 

Yleisurheilukauden palkitsemistilaisuus ti 15.12.

Yleisurheilukauden palkitsemistilaisuus tiistaina 15.12. klo 18.30 alkaen kahvi- ja mehutarjoilulla Kankaanpään liikuntahallissa.  Tervetuloa kaikki mukaan.

Tiistaina 15.12. on myös viimeinen kauden urheilukoulu klo 17.30 -18.15 leikkimielisin kisailuin ja myös joulupukki poikkeaa perinteisesti urheilukoulussa. Lopuksi nautitaan kahvi- ja mehutarjoilusta. 

Tilaisuudessa myös arpajaiset hyvin palkinnoin!

Tervetuloa.

Kauden päätös ja palkitsemistilaisuus

Yleisurheilukauden päätös- ja palkitsemistilaisuutta vietettiin Kankaanpään liikuntahallissa nuorten vuoden viimeisen urheilukoulun ja joulupukin vierailun sekä kahvi- mehutarjoilun jälkeen.

Illan aloitti puheenjohtaja Olli Santahuhta, Matti Kero jatkoi katsauksella kauteen ja Paavo Tuori vastasi haastatteluista ja illan juontamisesta kuten kisakentällä Kankaanpäässä olemme tottuneet hänen ääntään kuulemaan.

Palkitut

Paras yleisurheilija ja heittäjä:  Arttu Kangas
Paras pikajuoksija: Ville Myllymäki
Paras hyppääjä: Eelis Hirvinen
Sisutyttö (14-15v): Jonna Jaakkola
Sisupoika (14-15-v): Teemu Narvi
Piiriennätyksistä palkittiin:
M/M22 kuula: Arttu Kangas, M 100m: Ville Myllymäki, P14 keihäs: Teemu Narvi,  P13 60maj Eero Hirvinen
Stipendit (SM- ja arvokisat)  Arttu Kangas, Ville Myllymäki, Tomi Nieminen, Sami Nieminen, Aaron Kangas, Eelis Hirvinen, Pyry Santahuhta, Joni Ojala, Teemu Narvi, Joni Levä, Netta-Nana Mäkkylä, Jonna Jaakkola, Senja Lammi, Heli Tuominen.

Edustuspokaali vanhemmat urheilijat: Arttu Kangas, Ville Myllymäki, Sami Nieminen, Tomi Nieminen, Aaron Kangas, Eelis Hirvinen, Juho Tuominen, Markus Vuorela, Netta-Nana Mäkkylä, Reetta Lehtonen, Aino Hieta, Linda Heikkilä, Iida Lähteenmäki, Emilia Tuomiluoma, Heini Pitkänen, Fiia Kähkönen

Sisulisäsarjat:  Siiri Pein, Aada Joensuu, Olivia Paalu, Hanna Pihlaja,  Sofia Kurumaa, Sofia Väisänen, Alma Rantanen, Emilia Pyysalo, Sonja Peltomäki, Enna Laurila, Jenna järvinen, Jenna Pihlaja, Iiris Lämminmäki, Ruut Nieminen, Sanna Vähäkoski, Inka Heininen, Mari Tuominen, Salla Myllymäki, Emilia Veko, Senja Lammi Annika Hohkuri, Jemina yliluoma, Janita Vähäkoski, Jonna Jaakkola, Milja Pohjonen, Heli Tuominen, Henna Heikintalo, Maj Virko, Tino Knuutila, Rami Tuominen, Antti Männistö, Leevi Heininen, Mikael  Lähteemäki, Elias Kurumaa, Onni Pajuri ,  Kosti Saine, Elias Sairio, Eemil Sairio, Mikko Vesterbacka, Rasmus Kukkumäki, Henri Hirvinen, Aleksi Joensuu,  Lauri Niemi, Samuli Kuusinen,  Topias Tammisto Sebastian Santaharju, Joni Snellman, Eero Hirvinen, Aleksi Saarivirta, Teemu Narvi, Joni Levä, Lassi Haavisto, Luukas Vainionpää, Pyry Santahuhta, Joni Ojala, Kimi Niittumaa.
Nuorimmat 7-8-v omista aluekisoissa ja Games-kisasta: Siiri Heininen, Elli Isometsä, Linda Laurila, Alina Mustaniemi, Senja Pakkanen, Emmi Rajaniemi, Laura Räikkälä, Anna Saine, Kamila Wierciszewska, Hanna-Mari Vähätalo, Pinja Pakkanen, Julius Anttila, Eino Isometsä, Arttu Huhtala, Jarkko Huhtala, Niko Hämäläinen, Taavi Manner, Jere Peltomäki, Elmeri Rajamäki, Aku Sorvali, Julius Salokangas.

Ohjaajat ja valmentajat; Päivi Tuominen, Linda Heikkilä, Aino Hieta, Iida Lähteenmäki, Heli Tuominen, Mari Tuominen, Leena Koota, Merja Isometsä, Emilia Tuomiluoma, Elsi Knuutila, Marika, Kurumaa Hanna Hirvinen, Suvi Joensuu, Sisko Pyysalo, Olli Santahuhta, Pasi Kurumaa, Tarmo Sairio, Marja-Liisa Kero, Tiina Lammi, Osmo Aappola, Matti Kero, Jarmo Kangas Mika Narvi, Voitto Juhola, Kai Kyllönen, Matti Yrjölä                        Myös kuvia tulossa.